MOTOR, SVÍČKY: ranní starty, žhavení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
romandub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 27.10.2008 14:41
Bydliště: Bílina okr. Teplice

Re: MOTOR, SVÍČKY: ranní starty, žhavení

Příspěvek od romandub »

ok díky za rady o víkendu se na to mrknu :wink: pak dám vědět kde to bylo
Dub

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SVÍČKY: ranní starty, žhavení

Příspěvek od widle »

u mě je zase jiný problém...v pátek jsem jel na hory, v sobotu bylo -13 a žhavení svítilo cca 20s, než kontrolka zhasla..jeeenže, startoval jsem a motor nic, proto znovu a opět to samé, motor chytl až na 1O pokus. To se pak opakovalo denně. Jěště že jsem dával nový startér a baterku...Bude chyba ve žhavičkách?
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SVÍČKY: ranní starty, žhavení

Příspěvek od patper »

Widle - a motor sel hnedka pravidelne? pokud ne e,tak asi zhavice.... Jinac treba spatna nafta,nebo spadla...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, SVÍČKY: ranní starty, žhavení

Příspěvek od Marek77 »

Jo - netěsnost palivového vedení je nepříjemná. Kdysi jsem měl takový problém, a to po výměně palivového filtru. Nakonec jsem zjistil, že O-kroužek, který na filtru utěsňuje termoventil na zpátečce, je z výroby o dvě desetiny na průměru menší a neutěsnil to jak bylo třeba. Spravila to výměna O-kroužku za Kč 4,-.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SVÍČKY: ranní starty, žhavení

Příspěvek od patper »

A jeste pridam svou zkusenos se zhavenim :idea: U nas je neco kolem -9 az -14 ...od te doby,co mam novou baterku,tak to zhavi skoro o polovinu kratsi dobu 8O par vterin :!: Chytne a krasne bezi - zhavicky asi puvodni :!:

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SVÍČKY: ranní starty, žhavení

Příspěvek od widle »

no začalo mi to zničeho nic, předtím jsem nastartoval celkem v pohodě. Motor se cca 3 vteřiny hádá, pak už to je ok. Z výfuku se vyvalí dým jako ze staré avie. Takže si myslím, že to nebude padáním nafty
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, SVÍČKY: ranní starty, žhavení

Příspěvek od Marek77 »

To ne, to je žhavení.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: MOTOR, SVÍČKY: ranní starty, žhavení

Příspěvek od Jose1 »

Ještě k tomu relátku. Já to pochopil tak, že je 8V na žhaviči, ne na cívce relátka. To je potom samozřejmě blbost, co jsem napsal.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
romandub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 27.10.2008 14:41
Bydliště: Bílina okr. Teplice

Re: MOTOR, SVÍČKY: ranní starty, žhavení

Příspěvek od romandub »

Jose1 píše:Ještě k tomu relátku. Já to pochopil tak, že je 8V na žhaviči, ne na cívce relátka. To je potom samozřejmě blbost, co jsem napsal.
nejsem elektrikář,ale kámoš řekl že spínací proud který jde do relátka je 8V a má být 12V. Spínací proud je když otočíš klíčkem tak se ti musí (když to proměřuješ) objevit plus.
Dub

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: MOTOR, SVÍČKY: ranní starty, žhavení

Příspěvek od Jose1 »

Jo jo už tomu rozumím, akorát ten proud není proud, ale napětí. :D
Co vás v těch Zahrádkách učili Mirečku......?
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
romandub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 27.10.2008 14:41
Bydliště: Bílina okr. Teplice

Re: MOTOR, SVÍČKY: ranní starty, žhavení

Příspěvek od romandub »

pro mě je to stejný :D :D tak ok napětí :lol: :lol: :lol:
Dub

Uživatelský avatar
steve
Člen klubu
Příspěvky: 5204
Registrován: 11.11.2007 08:36
Bydliště: Beroun TEL-777 344 790,tel-602 344 790
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SVÍČKY: ranní starty, žhavení

Příspěvek od steve »

zdar chlapci , tak nemusi to byt ani jedno, muže to byt klidne čidlo na vode ktre spina relatko žhaveni :wink: , samozřejme je to taky padanim nafty , gumičky odpadove na vstřikach , zkonntrolovat palivak a tesnost odtoku nafty s čerpadla tam to taky podsava a žhavičky a relatko , TDI chyta špatne až při -5-10 a chytne i na jednu žhavičku ale kouři, jestli si chcete zkontrovat žhavičky bez vyndavani tak odpojit všechny od přivodu, vzit samostatny drat , nejaky silny :mrgreen: od plusu baterky a na každou žhavičku zkusit přiložit pokud ma odber proudu což uvidi´te tak je dobra a žhavi , pokud nic nedela je špatna, všechny žhavičky od 66kw až po 96pd jsou stejne cca 25Okč bosch :wink:
CHCEŠ AUTOFOLIE?
tel přimo na mě- 602344790 stranky- http://www.autofolie-alter.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
montaže autofolií-tel 723 14 14 14-(17let),autoservis koncern(22let),supervag,diag.Delphi,plněni a čištěni klima

Uživatelský avatar
romandub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 27.10.2008 14:41
Bydliště: Bílina okr. Teplice

Re: MOTOR, SVÍČKY: ranní starty, žhavení

Příspěvek od romandub »

Steve golf II píše:zdar chlapci , tak nemusi to byt ani jedno, muže to byt klidne čidlo na vode ktre spina relatko žhaveni :wink: , samozřejme je to taky padanim nafty , gumičky odpadove na vstřikach , zkonntrolovat palivak a tesnost odtoku nafty s čerpadla tam to taky podsava a žhavičky a relatko , TDI chyta špatne až při -5-10 a chytne i na jednu žhavičku ale kouři, jestli si chcete zkontrovat žhavičky bez vyndavani tak odpojit všechny od přivodu, vzit samostatny drat , nejaky silny :mrgreen: od plusu baterky a na každou žhavičku zkusit přiložit pokud ma odber proudu což uvidi´te tak je dobra a žhavi , pokud nic nedela je špatna, všechny žhavičky od 66kw až po 96pd jsou stejne cca 25Okč bosch :wink:
to co píšeš mám už za sebou teď to mám prozatím zapojený na tvrdo(vypínač) a startuje mi to na cvrnk takže u mě je to tím napětím :wink:
Dub

Vaclav Kadlcik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 26.03.2008 19:59
Bydliště: Sumperk

Re: MOTOR, SVÍČKY: ranní starty, žhavení

Příspěvek od Vaclav Kadlcik »

Tak ja taky pridam s meho soudku..Mel jsem stejny problem kaslavi dlouhy start..Vyskousel jsem snad vse od zhavicek,cidla,pojistek a nakonec jsem mel spatne nasazeny rozvodak o jeden zub..Uz to jede normalne.. :lol:

Uživatelský avatar
steve
Člen klubu
Příspěvky: 5204
Registrován: 11.11.2007 08:36
Bydliště: Beroun TEL-777 344 790,tel-602 344 790
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SVÍČKY: ranní starty, žhavení

Příspěvek od steve »

Vaclav Kadlcik píše:Tak ja taky pridam s meho soudku..Mel jsem stejny problem kaslavi dlouhy start..Vyskousel jsem snad vse od zhavicek,cidla,pojistek a nakonec jsem mel spatne nasazeny rozvodak o jeden zub..Uz to jede normalne.. :lol:
Taky dobry , zřejme nejaky odbornik delal rozvody :mrgreen:
CHCEŠ AUTOFOLIE?
tel přimo na mě- 602344790 stranky- http://www.autofolie-alter.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
montaže autofolií-tel 723 14 14 14-(17let),autoservis koncern(22let),supervag,diag.Delphi,plněni a čištěni klima

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“