SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Vizovic

SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

Příspěvek od Martin28 »

Hoši kdo z vás má na svém šarikovi xenony :?: Myslím kdo je dodělával do stávajících parabol H7,uvažuji že bych je tam dal,ale nevím jestli existuje nějáká přestavba tak ,aby zásah - případné úpravy byly co nejmenší a bylo to bez bastlení,nebo jen z min.úpravami :!: a výsledek byl plně funkční(myšleno chvění výbojky,oslění protijedoucích atd.)
Díky za rady :wink:

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Tady na klubu je X-man ten se tím zabývá a sadu má něco okolo 2500,-Stačí dát do vyhledávánání určtě to najdeš.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Xenony

Příspěvek od jenda »

Martin28 píše:Hoši kdo z vás má na svém šarikovi xenony :?: Myslím kdo je dodělával do stávajících parabol H7,uvažuji že bych je tam dal,ale nevím jestli existuje nějáká přestavba tak ,aby zásah - případné úpravy byly co nejmenší a bylo to bez bastlení,nebo jen z min.úpravami :!: a výsledek byl plně funkční(myšleno chvění výbojky,oslění protijedoucích atd.)
Díky za rady :wink:
Xenony tam jdou celkem bez větších úprav na výbojce je třeba kousek odbrousit aby přesně sedla, já jsem ještě k tomu udělal středící kroužek aby výbojka byla opravdu ve středu dá se použít i výbojka bez proužku a ponechat původní clonku, ta se musí pouze zruba o cca 2 mm odmáčknout, předřadníky mám automotive, měnič mám přišroubovaný na zadním krytu světla a starter přímo ve světle, mám vyměněnou pojistku pro světla za 20 A, bez problémů lze xenony vyndat a vrátit H7 žárovku. pro montáž je nutno vyndat světla je k tomu nutný cca 20 cm nástavec s torxem tuším 20tkou

Uživatelský avatar
Martin28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Vizovic

Příspěvek od Martin28 »

To Jenda:Moc děkuji za opověd :wink:toto jsem potřeboval slyšet,jeslti se musí něco upravovat nebo v jakém rozsahu.No já bych se do toho sám nepouštěl :cry: ,tak si musím někoho sehnat kdo mi to namontuje :!: Nevíte o někom na Moravě?
Ještě se chci se zeptat jestli je je více typů do H7?Myslím v označení výbojek nebo čeho?Jinak pardon jestli se někomu zdají mé dotazy za hloupé,ale toto není můj obor :(

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

Martin28 píše:To Jenda:Moc děkuji za opověd :wink:toto jsem potřeboval slyšet,jeslti se musí něco upravovat nebo v jakém rozsahu.No já bych se do toho sám nepouštěl :cry: ,tak si musím někoho sehnat kdo mi to namontuje :!: Nevíte o někom na Moravě?
Ještě se chci se zeptat jestli je je více typů do H7?Myslím v označení výbojek nebo čeho?Jinak pardon jestli se někomu zdají mé dotazy za hloupé,ale toto není můj obor :(
Samozřejmě existují výbojky s paticí přímo H7 ale nejsou nejlevnější, já tam mám normální výbojky D2S které jsou součástí běžných sad.

Uživatelský avatar
dort
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: matička stověžatá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dort »

H7 - tušíš cenu: nebo máš nějaký tip kam se obrátit, díky :-)

BTW máte někdo zkušenost s dodělávkou xenonů do Sharana II? díky
ač tomu nevěřím, tak to na SHELL V-POWER diesel prostě žere míň, to je šlendryán

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

dort píše:H7 - tušíš cenu: nebo máš nějaký tip kam se obrátit, díky :-)

BTW máte někdo zkušenost s dodělávkou xenonů do Sharana II? díky
http://www.hrodoss.cz/?type=shop&section=52" target="_blank
volal jsem tam když jsem xenony řešil asi před půl rokem a to výbojky s paticí H7 neměly ani nevěděly kdy přijdou , mám Sharan II a xenony mi dělal Xenonman inzerující i zde na foru http://www.xenony.kvalitne.cz/" target="_blank

nebo:http://www.xenony.cz/content/view/20/39/

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Opravdu zajímavý odkazy,ty xenony mě lákaj,ale ta patice H4 je prostě neštěstí.

kary
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.01.2008 18:45
Bydliště: Nýřanská 28 Plzeň 323 00
Kontaktovat uživatele:

světla

Příspěvek od kary »

Ahoj, všem, mohl byste mi někdo poradit, koupil jsem sharana z 97 a předchozí majitel namontoval místo klasických potkávacích světel xenonová. Výsledek je, že to sice hezky vypadá, ale není nic vidět. Pro úplnost, světla jsou zdvojená( jsou zvlášť parkovací a dálkové a zvlášť potkávací) oo w oo Víte někdo, jak to předělat zpět na původní žárovky.. Díky

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

Příspěvek od jenda »

To tam máš origo světla projekt ZWO nebo jsou to ty FK automotive, nevěřím že by to s výbojkama svítilo tak špatně, jedině že by byly výbojky těsně před smrtí, dej fotku a věřím že je s tebou někdo rád vymění.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

kary
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.01.2008 18:45
Bydliště: Nýřanská 28 Plzeň 323 00
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

Příspěvek od kary »

Jendo, teď jsi mě trochu zaskočil, půjdu se podívat a fotky dám.. Ale nemyslím, že by to byly originály.. Jinak mi nevadí jen malá svítivost, ale i to, že při přepnutí na dálková světla xenony zhasínají a při zpětném přepnutí trvá 2,3 vteřiny, než se znovu rozsvítí, takže už takhle šero se mění skoro v tmu..

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

Příspěvek od jenda »

Tak to je určitě předělávka, ty výbojky musí svítit pořád a dálkové se jen připínají, řeší se to pomocí dvou diod, relátka a kondenzátoru.
nemáš na autě tyto světla: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=20170
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

kary
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.01.2008 18:45
Bydliště: Nýřanská 28 Plzeň 323 00
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

Příspěvek od kary »

nene, ani jedny, jsou to tyhle..
Přílohy
DSC00257.JPG

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

Příspěvek od jenda »

Tohle by měly být Projekt ZWO a zřejmě je někdo na tvém autě vyměnil místo klasiky a neupravil elektriku.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

kary
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.01.2008 18:45
Bydliště: Nýřanská 28 Plzeň 323 00
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

Příspěvek od kary »

Jojo, upravil si to předchozí majitel, i mě na to upozornil, jenže tu elektriku upravil tak, že se v tom žadej elektrikář nevyzná a nechce se do toho pustit.. Asi mi nezbyde, než jít drátek po drátku.. Jedinný, co mi nabídli, je komplet výměna přední masky se světly, na co jim ale....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“