SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
MirekX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 19.07.2009 00:37
Bydliště: Týniště nad orlicí

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H

Příspěvek od MirekX »

ten problém s kolečkem ještě není tak strašný, tam jde spíš o to, že spousta lidí vůbec neví, že tam to kolečko je a naco je. U normálních světel se to dá přežít,ale u xenonů by to bylo nebezpečný, proto ta samonivelace, je to blbuvzdorný . To že origo naklápění u xenonů dokáže zareagovat na každý zhoupnutí auta taky není pravda. Kdo mermomocí chce xenony, tak jedině zabudovat čočky a používat kolečko na sklopení a mozek. Sám jsem to taky samozřejmě zkoušel, do parabol H7 jsem nandal výbojky origo 4300K. Ale po nekonečným laborování s ohniskem šly ven. Do paraboly na žárovku prostě xenonová výbojka nejde dát. Je to dáno tím, že u výbojky má zdroj světla (ten výboj) úplně jiný tvar než vlákno u žárovky. (je delší a nejvíc svítí právě ty dva konce výboje) Takže do ohniska to dáte, ale stejně to svítí s několika dalšími odrazy tak, že ty světla seřídit nejdou a oslňuje to i když to máte nastavený metr před auto. A další věc je plocha paraboly. Když intenzivně svítí čočka o průměru 5cm a nebo parabola favorita o ploše 0,5m čtverečných je taky zatracený rozdíl. Pokud má auto z výroby xenon v parabole, tak ta parabola na to je udělaná a má úplně jiný tvar a používá výbojky se stínícím proužkem. Tak jsem to vyřešil tak, že světla mám standart žárovky a místo mlhovek jsem dal bixenonové čočky a to je mazec, pouštím to jen pokud nic proti nejede nebo v mlze (na tlumené to svítí jak normální mlhovka) a v noci tady v okolních lesích vidím moc pěkně. Ale buď se mi to zdá, nebo Hiďáků fakt ubylo.
Sharan 2001 85kW AUY , úpravy a soft dieselpower 225PS a 500Nm Obrázek

oleje Q8, servis JCB

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H

Příspěvek od patper »

HIDku jsem mel a uz bych to do auta v zivote nedal :!: :!: :!:
crazyduke píše: To já bych tedy sbíral OTP i všem co nemají seřízený obyč světla a věřím, že bych jich měl víc než za H.I.D ky!!!!!!
:evil: ...ale origo- napr. H7 seridis.....ale HIDku v normal parabole neeeeeeeeeeee :!: A to je ten problem :!: :wink:

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H

Příspěvek od crazyduke »

Páťo to jako mám zastavít ty protijedoucí auta a seřídit jim to???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Většina lidí na to sere, že jim to svítí do nebe s obyč žárovkama, protože třeba dnes ráno po cestě Kladno - Praha - Plzeň sem napočítal přes 25 aut co mě surově oslňovaly o obyč žárovkama a pouze 1 H.I.Dkaře co oslňoval a 1 H.I.Dkaře co mu to svítilo "slušně"
Jinak já taky vyndal H.I.Dky, protože jsem měl problém s parabolou a z5 už je asi nedám, půjdou asi do mlhovek...
a až vyhraju ve sportce tak dám origo... :lol: :lol: :lol: :lol:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H

Příspěvek od tomakecTD »

Zdarec, taky se ke mne dostala sada HID 4300k. Svítí to krásně, neoslňuje to na 100% zkoušeli jsme to, protože osobně nesnáším, když mně někdo oslňuje. Jen mám paraboly, ostřik bych časem dodělal. Ale i tak, kdyby se to policii nelíbilo, co s tím? Už mátě někdo podobnou zkušenost? Platili jste pokutu nebo tak něco? Nebo můžete to na místě napravit? Díky za info :wink:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
patas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 19.01.2008 12:13
Bydliště: Hradec Kralove

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H

Příspěvek od patas1 »

kdyby se to policii nelíbilo, co s tím?

libit se jim to fakt nebude a pokud trefis na strelce tak ti na miste zabavi OTP a zakaze dalsi jizdu pro nebezpecnou zavadu.O pokute a jeji vysi se nemusim snad ani rozepisovat.Je na tobe jestli ti to stoji za to.
Osobne tento postup policie schvaluji ptze potkat HIDKARE v protismeru je opravdu o zivot....

lbsyst
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.07.2009 09:35
Bydliště: Nedaleko od Ostravy...

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H

Příspěvek od lbsyst »

HIDky jsem taky měl (zbyly tam po původním majiteli) a po prvním flastru šly ven. Nestály mi za ty nervy:-) Takže Policii se určitě nelíbí a párkrát jsem viděl, jak HIDkaře po Ostravě sbíraly Passaty i běžné hlídky. Taky jich dost ubylo a dnes je to u nás na severu spíš výjimka:-)
Seat Alhambra II, 2003, AUY, 1,9TDi 85kW + chip ,4motion

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

Příspěvek od misoR »

Caute, klubaci! Precital som si celu temu a narazil som na jeden prispevok, kde sa uzivatel pytal, ci je mozne upravit halogenove svetlo na xenonove, ked sa vymenia vnutornosti. Ide o to, ze na mojom xenonovom svetle mam poskodeny uchyt, preto hladam moznosti, ako by bolo mozne svetlo opravit. Neskusal to niekto z vas? Pripadne vedel by niekto povedat, ake konkretne rozdiely su medzi xenonovym a halogenovym svetlom? Dakujem.

Uživatelský avatar
Matuf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

Příspěvek od Matuf »

Rozeber světlomet a celej mechanizmus je nacvakavaci. ulomenou část vypreparovat a nechat někde kde svařujou plasty svařit .-) sám sem to tak udělal.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

Příspěvek od michall »

Co píše Matuf funguje, jen to chce mít všechny nebo aspoň většinu "střepů". Není to nic hrozného, dá se to udělat s trochou šikovnosti i doma.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

Příspěvek od misoR »

Dakujem Vam obom za rady. Skor by som rad vedel odpoved na otazku, ci je mozne vymenit "vnutornosti" medzi halogenom a xenonom, kedze by to bolo rychlejsie riesenie :)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

Příspěvek od michall »

Mě tedy připadají obě šasí stejné, ale zas úplně do detailu jsem to neprohlížel. Výměna střev znamená rozlepovat světlomety, osobně bych se spíš nejdřív pokusil o opravu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

Příspěvek od misoR »

Rozlepoval by som zrejme tak ci tak, kedze by som chcel vymenit aj sklo, ale mas pravdu, treba najprv skusit opravit :)

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

Příspěvek od misoR »

Dnes som vymenil paraboly+sosovky. Vysledok posudte sami :)
pred.jpg
po.jpg

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přeinstal xenony do stávajících parabol H7

Příspěvek od misoR »

Dnes som urobil z halogenoveho svetla xenon, tak ako som zamyslal uz skor. Musel som cele svetlo rozobrat, t. j. odlepit sklo a vybrat komplet vnutro a amputovat ho z xenonoveho svetla. Robil som to dokopy tri hodiny, ale urcite su aj ludia, ktorym by to trvalo kratsie :P
Rozdiely su nasledovne: halogenove svetlo ma iny konektor ako xenon, halogen ma vnutri iba motorcek na naklapanie.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“