TOPENÍ, KLIMA: klapky nepřehazují směr vzduchu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

TOPENÍ, KLIMA: klapky nepřehazují směr vzduchu

Příspěvek od daber »

Ahoj lidi,tak se mi na sharikovy objevila zase nějaká chyba.Když zapnu topení na nohy,nebo na tělo tak se ale vůbec nic neděje,stále to fouká jen na okno.Už ste někdo řešil podobnej problém?

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: topení

Příspěvek od jenda »

daber píše:Ahoj lidi,tak se mi na sharikovy objevila zase nějaká chyba.Když zapnu topení na nohy,nebo na tělo tak se ale vůbec nic neděje,stále to fouká jen na okno.Už ste někdo řešil podobnej problém?
Občas mi "zamrzne" climatonic a nechce ragovat na mé požadavky zatím to vždy vypnutí zapalování vyřešilo, tak to neřeším.

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daber »

No jo ale mě jinak klima funguje normálně,jen tohle blbne.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

To vypadá na motůrky klapek pokud ti to opravdu nepřepíná tak ti nezbude nic jinýho než rozebrat.Pak můžeš řešit dál jestli je to v drátech motůrku atd...

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

No ona ta klapka nebude asi jenom jedna,koknu večer do Etosu

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: topení

Příspěvek od patper »

daber píše:Ahoj lidi,tak se mi na sharikovy objevila zase nějaká chyba.Když zapnu topení na nohy,nebo na tělo tak se ale vůbec nic neděje,stále to fouká jen na okno.Už ste někdo řešil podobnej problém?
Take se mi to stalo :cry: a jeste mi nesvitilo podsvetleni ovladani.U VW mi rekli,ze je to ovladani-cena hruza.Potom jsem se dozvedel,ze kdyz se nemuzou klapky hnout,tak se to vypne.Takze a to plati pro male zavady vseho druhu,tak vypojit baterku,smazou se zavady a zase to reaguje.Akorat to chce zjistit proc se to stalo :) U tech klapek to muze byt,ze je jen zasekla,a pujde to hned :wink:

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od kos »

řešil jsem klapku ovládání vnitřního okruhu. Bylo špatný servo. Jinak tam jsou ještě další tři serva - ty tři jsou totožný jen mají každé jinou převodovku.
Je možné že některé z nich nefunguje - když jsem to zkoušel přepínat jen na nohy nebo jen na tělo - vždy se přenastavovali všechny klapky.
Je dobrý, že u těhle klapek (mimo to na vnitřní okruh) stačí rozebrat jen spodní část palubovky - šikovnější by to asi i bez většího rezebírání zbastlili, ale je tam hrozně málo místa.
v každém případě jakmile vám po nastartování klima bliká - je tam někde nějakej problém - dost často to vyčtete na diagnostice - co konkrétně nefachá

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Taky mi bliká a VAG hlasí nízkej tlak v okruhu tak to necham po zime doplnit a zkontrolovat a uvidime jinak chladi ale malo.

Uživatelský avatar
rooman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Příspěvek od rooman »

jak to blika tak je většinou problem v nizkem tlaku v okruhu od klimy stači doplnit ,popřipade opravit přerušene vedeni trubek nějaka netěstnost atak

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Má smysl to opravovat či doplňovat náplň před zimou.

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

říkal mi kluk co mi to plní (žádnej "ledničkář"), že je dobrý ji v zimě párkrát pustit na plno na chlazení ať se protahne a pořádně mít otevřený okna ať se dostane ven přebytečná vlhkost. Tak dvakrát do měsíce to udělám. Prý je to lepší i na ty různý těsnění.

Jarda

:)

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

topení

Příspěvek od daber »

Ahoj lidi,tak sem to projel vagem a odstranil všechny chybný hlášky.Klima už mi nebliká,ale stejně mi to nepřivádí vzduvch na nohy a na hořejšech těla.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Chtě nechtě to budeš muset rozebrat aby ses dostal k těm servomotorkům.

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

topení

Příspěvek od daber »

Tak už sem zase spokojenej.Klapky jsou v pohodě,jen mi vypadl kablík u tý rozhacovací klapky,tak sem ho nasadil,vymazal chyby a je to O.K

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“