TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
fandah
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 05.07.2010 09:18

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od fandah »

Eberspächer d3w........jestli mi mužete někdo poradit kde to necham zdiagnostikovat nejlepe severni morava

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od abeljozef »

Mas SZ (soukromou zpravu).

Uživatelský avatar
Igor.K
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.06.2009 20:31
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od Igor.K »

Zdravím. Dával jsem do kupy bufika D3W vše funguje ale trápí mně jedna věc jestli je rozdíl zapojení podávacího čerpadla. Co se stane když přehodím kabely a jestli to vadí. A jestli to čerpadlo musí cvakat protože ze začátku cvakalo ale teď mam takový pocit že ne. Už jsem si k tomu i kleknul ale nic neslyším.
Jestli to tady bylo tak se omluvám.
Diky.
Foto od Rfarsky
Obrázek

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od bodyvlk »

Já si myslím, že to nevadí.

Uživatelský avatar
Igor.K
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.06.2009 20:31
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od Igor.K »

bodyvlk píše:Já si myslím, že to nevadí.
Já taky ale nejsem si jistý

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od trepifajxl »

Je to jedno, je to jen elektromagnet
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od rcmony »

Přehození kontaktů nevadí. Zkus zkontrolovat konektor u bufíku popř. vedení k čerpadlu. Zkusí bufík po startu aspoň profouknout dmychadlo?
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
Igor.K
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.06.2009 20:31
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od Igor.K »

rcmony píše:Přehození kontaktů nevadí. Zkus zkontrolovat konektor u bufíku popř. vedení k čerpadlu. Zkusí bufík po startu aspoň profouknout dmychadlo?
Ten bufik naběhne a normalně frči ale neslyšim cvakani podavaciho čerpadla jestli to je chyba nebo běžna věc. Diky

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od rcmony »

Pokud buf běží, tak máš jen tiché čerpadlo a na funkci to nemá vliv. Pokud by čerpadlo nefungovalo, pak není nafta a buf nezapálí a nefunguje.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od abeljozef »

No moze tam byt este problem, ak by to cerpadlo bolo vdaka tomu ze je "tiche" slabsie (davalo by slabsie davky) moze mat ten bufik znizeny vykon.

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od marasoba »

Lolik píše:Jenom nevím kolik má být zašrobován ten zpětný ventil hluboko? Pokusil jsem se ho dát stejně jako původně. Asi tak aby zůstaly dva závity venku.
Děkuji Lolikovi za radu k nezaplacení :!: Na foru jsem to jinde nenašel, možná jsem špatně hledal, ale díky tomuto příspěvku mi jede bufík asi naplno.
Měl jsem vadný bufík, tak jsem koupil jiný a ten stále nejel na plný výkon, jen tak lehce foukal a žádný "tryskový motor" jsem z toho neslyšel. Díky Lolikovi jsem zkoukl čerpadýlko na naftu a bylo skoro zašroubované. Vyšrouboval jsem, aby byl na trysce vidět závit, zkratoval vpředu čidlo a bufík jede, jako nikdy předtím. Nečoudí, tryskáč to i připomíná a za 5 minut ručička teploměru na 2 čárce :D

Takže ještě jednou děkuji :D
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od Lolik »

Díky... marasoba 8)
Tak to jsem rád že se to alespoň někomu hodilo. U svého čerpadýlka můžu ladit dávku jak chci tak mě to pořád hulí. Mám D3W-Z bez sítka a aby toho nebylo málo tak mě nedávno odešla žhavící svíčka. :roll:
Přílohy
Obraz236.jpg
Obraz237.jpg
Obraz238.jpg
Obraz243.jpg
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od marasoba »

Saaakra 8O 8O 8O
Takhle kdyby čmoudil muj Sharda, tak zajedu do pole, uteču od něj alespoň 100m a volám hasiče :lol:
D3WZ byly bez sítka i se sítkem :!: Pokud je díra v sítku, tak může čoudit, z toho usuzuji, že pokud sítko není, může taky čoudit. Rozdíl je poznat tak, že D3WZ se sítkem mají v plastovém krytu nahoře kulatou díru a v ní gumovou průchodku, kterou vede palivová trubička, kdežto DWZ bez sítka mají v krytu jakoby zářez, do kterého je nasunuta trubička z boku. Já mám D3WZ se sítkem i bez sítka (nefunkční).
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Machi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.01.2011 21:31
Bydliště: Děčín

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumenta

Příspěvek od Machi »

Zdravím,
moc děkuji všem kteří sem zapsali informace, jak na opravu bufíka D5W-Z.
Díky ní jsem ho konečně rozchodil (auto mám již 3 roky).
Moc pomohl návod v "pdf" (zde uložený), díky němu jsem se odávřil vůbec bufík vymonotvat z vozu, rozebrat a prověřit a prozkoušet všechny části (větrák, svíčku, odpory, sítko). Bfík začal konečně starovat, ale ejhle :(
Nikdy neprošel startovací sekvencí úspěšně, tak jsem pátral dál a kontrolovat čerpadlo - to vůbec necvakalo, ale pulzy k němu šli.
Tak šel ven z vozu. Při čištění a rozebírání jsem přišel na to proč nejde.
Nějaký moula přede mnou se v tom asi "hrabal" a dotáhl výstup se zpětným ventilem zcela nadoraz do čepradla, tudíž pístek ve vnitř se nemohl vůbec pohybovat.
Nicméně pokusy o povolení a vyšroubování této části čerpadla zcela selhali (z klíče "10" byl nakonec klíč "8" a stále nic, tak zcela zoufalý jsem zkusil něco zcela jiného.
Vyndal jsem pístek a ten jsem se rozhodl zkrátit tak, aby mohl zase pulzovat. Po zjištění potřebného (zde uvedeného množství dodávaného paliva) a po změření frekvence pulzů na motůrek při chodu, jsem vypočítal potřebnou výšku zdvihu (tedy to co musím uříznout ze současného pístu), tedy -4mm. Celé to pak dal zpět do auta, a po třech prázdných startech, kdy po letech plnil nafou prázdné trubky ...naskočil a perfektně topí... :lol: :D

pamis700
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 13.02.2011 12:50
Bydliště: Žilina

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumenta

Příspěvek od pamis700 »

ahoj . mam sharana 2006 a mam tam eberspaecher D5Z-F myslim si ze mam problem s podavacim cerpadlom necvaka ...nameral som na bufiku na pine 3-4 impulzne napatie o 2,6volta a take iste hodnoty aj na cerpadle . mal som ho aj rozobrate kontakty su v poriadku vsetko vypada ze je ok, ked ho impulzne pripajam na 12v tak pekne cvaka , co ma zaraza je ze na nom je napisane 2V nie 8 ani 12 ale 2. cize ked dava 2,6v tak by to malo byt ok . vyzera presne tak isto ako na obrazkoch co su tu spomenute v prispevkoch .nema niekto skusenost aj s takymto cerpadlom . a spomeniem ze na vagu su len zavady prerusene horenie a ked dam akcne cleny tak je to vsetko rovnako ako som popisal . dakujem este ma napadlo OV cislo cerpadla 7M0819100A

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“