TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od golfgti16vv »

no divne mi je,že mam nove čerpadlo zkoušel jsem ho na baterce a pulsuje ř.j. přihřevu už jsem zkoušel taky z druheho přihřevu a pořad stejne

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od jukinoo »

a skusal si ci je dobry zhavic a po nastartovani auta by na 8polovom konektore co sa pripaja k prihrevu na pinoch 1,7,6 by mal byt prud ale musis premostit cidlo co je pod stieracmi pokial vonkajsia teplota nieje pod 5 stupnou. piny 3,4 vedu priamo k cerpadlu

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od jukinoo »

este som zabudol treba odskusat ventilator spalovaneho vzduchu co je v prihreve napoj ho na baterku su to piny 1 hnedy kostra,2cierny v 10polovom konektore prihrevu uz sa mi parkrat stalo ze sa netocil a preto nesiel prihrev

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od golfgti16vv »

jukinoo píše:a skusal si ci je dobry zhavic a po nastartovani auta by na 8polovom konektore co sa pripaja k prihrevu na pinoch 1,7,6 by mal byt prud ale musis premostit cidlo co je pod stieracmi pokial vonkajsia teplota nieje pod 5 stupnou. piny 3,4 vedu priamo k cerpadlu
žhavič jsem nezkoušel jinak plus mi jde na piny

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od golfgti16vv »

jukinoo píše:este som zabudol treba odskusat ventilator spalovaneho vzduchu co je v prihreve napoj ho na baterku su to piny 1 hnedy kostra,2cierny v 10polovom konektore prihrevu uz sa mi parkrat stalo ze sa netocil a preto nesiel prihrev
ventilator běži protože když mam propojene čidlo u stěraču a nastartuju tak se na kratkou dobu rozběhne a vypne zajimave je,že zezačatku i na chvili najel přihřev i začal kouřit z vyfuku ale asi tak po 20 s se vypnul

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od jukinoo »

no este by mohly byt vadne snimace co su v prihreve ale tie neviem ci sa daju skontrolovat kedze D3 nema dignosticky kabel mozno v servise a roby to stale alebo uz vobec nema snahu nastartovat

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od golfgti16vv »

jukinoo píše:no este by mohly byt vadne snimace co su v prihreve ale tie neviem ci sa daju skontrolovat kedze D3 nema dignosticky kabel mozno v servise a roby to stale alebo uz vobec nema snahu nastartovat
to mne taky napadlo ted už jen se rozjede vetrak na chvilku a pak vypne

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od jukinoo »

teraz som pozeral to cerpadlo prud ide na 3,4 pin a ked zacne pulzovat tak na 4 poklesne prud a zacne blikat podla rychlosti pulzovania meral som to 12V skusackou takze elektriku mas dobru zrada bude inde

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od golfgti16vv »

jukinoo píše:teraz som pozeral to cerpadlo prud ide na 3,4 pin a ked zacne pulzovat tak na 4 poklesne prud a zacne blikat podla rychlosti pulzovania meral som to 12V skusackou takze elektriku mas dobru zrada bude inde
no ale kde ??????

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od rcmony »

No podle příznaků které popisujete bych to já osobně typoval na žhavící svíčku. Profoukne - pak profoukne znovu, začne podávat čerpadlo naftu a ta se nezažehne - konec.
I LOVE TO FLY

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od golfgti16vv »

rcmony píše:No podle příznaků které popisujete bych to já osobně typoval na žhavící svíčku. Profoukne - pak profoukne znovu, začne podávat čerpadlo naftu a ta se nezažehne - konec.
mno mam to jednu starši ale myslim dobra zkusim ji vymnenit

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od rcmony »

Zkus ji na cca. 8V (já používám modelářský 7článek-což je 8,4V), během 2-3s by měla být červená a pod možno v celé délce. Pokud se nahřeje jen špička nebo to trvá dlouho, je to špatný.
I LOVE TO FLY

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od golfgti16vv »

rcmony píše:Zkus ji na cca. 8V (já používám modelářský 7článek-což je 8,4V), během 2-3s by měla být červená a pod možno v celé délce. Pokud se nahřeje jen špička nebo to trvá dlouho, je to špatný.
a co když ji zkusim na 12 v

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od abeljozef »

Tak sa ti moze stat ze ju poskodis.

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od Joska Galaxy »

Zdravím...tak tyto současné teploty okolo 5-6-7 st.C mne fakt štvou, autu by již Bufík udělal dobře, jenomže čidlo jej nesepne, skutečně mi to spíná až od 4 st.C a níž. Takže o víkendu namontuju třípolohový vypínač, jak je v manuálu o Bufíku doporučováno. Už se na výsledek těším. Doma ruším Š-130 GL (bylo to super auto, ale dnes je již akorát do šrotu) a jelikož bylo na LPG, vymontoval jsem z něj krabičku ovládající přepínání pohonu na LPG a benzín. Krabička obsahuje třípoloh. vypínač, světelnou diodu měnící barvu : zelená/oranžová a druhý vypínač na "přistříknutí" plynu, který vyruším.
Zkusím toto použít pro čidlo. Krabičku jsem musel rozříznout, přepájet..."Jozko"...doufám, že ze mne máš radost, poučil jsem se a už nic neuvazuju:)))...jeden drátek a "zalepit" víko krabičky nazpět silikonem. Nyní jen čekám na víkend a krabičku uchytím pod palubku, nad popelník, tam nebude zavazet, a při přepínání mi bude dokonce, doufám, svítit i dioda buď zeleně...zapnuto, oranžově...režim AUTO a nebo zhasne...vypnuto "0".
Také se chystám zalézt pod auto a napájet drátky na čerpadlo, zatím to funguje, to moje provizorní uvázání a přesilikonování, bezproblémů a domnívám se, že by to tak mohlo i zůstat, ale zkusím to předělat, ať je to tip-ťop.
Kdyby jste měli nějaký postřeh k namontování třípolohového vypínače na teplotní čidlo Bufíku, rád si jej přečtu, díky.
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“