SVĚTLA, ZADNÍ: sharan II - nákres jak demontovat/namontovat

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
rezna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 07.10.2009 11:38
Kontaktovat uživatele:

SVĚTLA, ZADNÍ: sharan II - nákres jak demontovat/namontovat

Příspěvek od rezna »

cau, nemel byste nekdo nakres/navod jak demontovat zadni svetla (vnejsi) - resp. jestli je to easy a nebo je potreba nejaky extra vybaveni.

rezna
VW Sharan 1.9 TDI 85kW PD
Obrázek

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVETLA, ZADNI: sharan II - nakres jak demontovat/namontovat

Příspěvek od michall »

Stačí ti normální dílenské vybavení. Musíš ale sundat zadní tapec, aby ses dostal k matičkám, co drží celý zadí blok, tj. obě světla i ten kus mezi nimi.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

rezna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 07.10.2009 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: SVETLA, ZADNI: sharan II - nakres jak demontovat/namontovat

Příspěvek od rezna »

michall nemluvis nahodou o svetlech na viku kufru? (podle obe svetla i ten kus mezi nimi) - ja chci demontovat praze zadni vnejsi - nebo to je taky nejak na kusy?
VW Sharan 1.9 TDI 85kW PD
Obrázek

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVETLA, ZADNI: sharan II - nakres jak demontovat/namontovat

Příspěvek od michall »

No jasně, sorry. Ale ani na ty vnější bys neměl potřebovat nic spešl, snad jen dlouhý nástavec na golu. Mrkni do Jak na to, myslím, že je to tam popsaný.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

rezna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 07.10.2009 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: SVETLA, ZADNI: sharan II - nakres jak demontovat/namontovat

Příspěvek od rezna »

no byl to porod - ale podarilo se :) - akorat jsem rad ze jsem "Jak na to?" stahl jsem v PDF - navod v knize je tezce strohy a rozhodne v nem chybi nektere informace :) - akorat jsem u rozebirani nemel k dispozici fotak jinak bych nafotil - potreba dlouheho orisku neni uplne 100% - povolit to slo i normalnim klicem - utahovani je horsi - misto tam vubec neni - zatim to mam dotahle rukou - po obede az se posilnim tam zkusim ty ruce narvat a nebo zitra pujcim orech na dotazeni

-- z calouneni uvolnime osvetleni zavazadloveho prostoru
-- no nevim :) - pote co jsem ho vydelal teda zadne rozumne misto navic zrovna nevzniklo

-- uvolnima 'sipka' a sejmeme vnejsi kryt pod zadnim svetlem - chybi dve sipky - jeste jsou tam dve pojistky zhruba v miste ohybu

-- uvolnit plastovy uchyt na strane se mi teda nepovedlo :) - takze sel rovnou pryc a nekde zchrastim novy :) - nevim jestli je v tom nejakej figl, ale me to prislo jako na jedno pouziti narazenej plastovej bazmek s pojistkou na jedno pouziti

a hlavne nezapomente zpet prisroubovat sroub '1' driv nez vratite kryt nad naraznikem :) - pujdu ho sundat a dat tam teda ten sroub '1' :)
VW Sharan 1.9 TDI 85kW PD
Obrázek

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: SVĚTLA, ZADNÍ: sharan II - nákres jak demontovat/namontovat

Příspěvek od BlueDot »

Moje žena byla dnes šikovná ... tak budu taky demontovat :roll: Netušíte prosím někdo jaký je rozdíl mezi objednacím číslem 5879936H ...viz např. zde http://www.aci.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=38378" onclick="window.open(this.href);return false; a objednacím číslem 42.51.180 ...viz např. zde http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;1 ... ST=0|LNG=0|" onclick="window.open(this.href);return false;

Jedná se mi o pravé vnější (v blatníku) světlo na Sharan II (2005, resp. m.r.2006, 96kW). Mám pouze rozkřupnutý kryt - ten červený plast zvenku, ale předpokládám že ten se samostatně vyměnit nedá ...

Docela levné se mi zdají zde http://www.vseproauto.cz/cenik.php" onclick="window.open(this.href);return false; ...viděl jsem že na fóru už bylo doporučováno.

rezna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 07.10.2009 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA, ZADNÍ: sharan II - nákres jak demontovat/namontovat

Příspěvek od rezna »

BlueDot píše:Mám pouze rozkřupnutý kryt - ten červený plast zvenku, ale předpokládám že ten se samostatně vyměnit nedá ...
neda - vyrobce to nedodava samostatne :/
VW Sharan 1.9 TDI 85kW PD
Obrázek

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA, ZADNÍ: sharan II - nákres jak demontovat/namontovat

Příspěvek od HONEY »

Ty světla jsou stejný, ale u toho z ACI píšou prvovýroba, čili origo. Toho bych se držel :D

pavelon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 17.01.2013 19:46
Bydliště: Brněnsko

Re: SVĚTLA, ZADNÍ: sharan II - nákres jak demontovat/namontovat

Příspěvek od pavelon »

Právě jsem zjistil,že jsem v klubu " Voda ve světle".Pravé zadní v pátých dveřích.Potřebuji se dostat dovnitř a vyčistit dutinu - voda+prach.
Hned na začátku je zmínka o odstranění tapecírunku - je na naražení, nebo jsou tam nějaké skryté šroubky?Demontuje se celý i s plastem kolem dokola, nebo se nějak vypáčí jen prostředek ( látka )? Pak se dá uvolnit celý blok světel i s SPZ?
Děkuji
------------------------------------------
Seat Alhambra II 2TDI 103kw ( 2006 )

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA, ZADNÍ: sharan II - nákres jak demontovat/namontovat

Příspěvek od michall »

Šroubky jsou u madla a pod deklíky u světel, zbytek je nacvaknutý na plechu. Myslím, že jsem sundaval i ten plast nahoře, ten je jen nacvakaný na plechu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
bassorius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

SVĚTLA, ZADNÍ: sharan II - nákres jak demontovat/namontovat

Příspěvek od bassorius »

Dnes jsem měnil pravé zadní vnitřní světlo a jelikož zde na fóru nebyl žádný postup, tak dávám své postřehy. Nový díl ve VW stojí asi 2 626 CZK. Použitý jsem sehnal za 600 CZK

Postup:
1) Sundání tapecírunku. Je to už někde podrobně popsáno. Jinak také dle návodu doporučuji sundat první horní tapecírunk (začít vpravo nahoře - je to nacvaklé) a potom spodní tapecírunk (začít shora (nacvaklé), dole je to pouze zasunuté do vybrání karoserie, pozor drží jej také dva šroubky - je to popsáno v návodu).
2) Musí se sundat kompletní celý blok zadních světel. Povolíme 9 šroubů (klíč 8 mm), sundáme značku a držák značky, odšroubujeme obě světla nad poznávací značkou (odpojíme konektory u všech světel).
3) Vytáhneme celý komplet směrem nahoru.
4) Tři díly jsou sešroubovány 4 šrouby. Vybereme si část, kterou potřebujeme vyměnit a odšroubujeme patřičné šrouby.
5) Přes všechny tři díly je společné gumové těsnění - opatrně odtrhnout od vyměňovaného dílu a potom pořít silikonem při přiložení k novému dílu.
6) Montáž provedeme v opačném pořadí.

JB




modedit: přesunuto do tématu o zadních světlech. m
S pozdravem
J.Bassorius

VW Sharan 1,9TDI 85kW AUY, model 2001

pultik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.10.2016 21:05
Bydliště: Bučovice

Re: SVĚTLA, ZADNÍ: sharan II - nákres jak demontovat/namontovat

Příspěvek od pultik »

Jenom poznatek. Nevím jak u sharana ale u alhambry II se světla nad SPZ sundávat nutně nemusí. Já ty světla pátých dveří sundával aspoň 10x. :-)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“