Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: KAROSERIE : přestavba modelu I. na řadu II.
PříspěvekNapsal: 26.02.2011 10:48 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.01.2008

74

Liberec

jelikož jsem tu nic o takovéto přestavbě nenašel zakládám nové téma ...

pře pár dny jsem koupil SH1 za pár fufníků ( 30tis ) ale předek oproti zadní části se mi moc nelíbí a tak jsem se rozhol nastrojit předek z modelu novějšího ... zítra si jedu vyzvednout základní díly na předek a to sice kapotu, nárazník, světla, blatníky ... dále si seženu chladičovou stěnu a torpedo ..to by mělo být k přestavbě vše potřebné ... a tak sem budu dávat postupné rady a fotky jak přestavba probíhala ...pokud někdo má s tímto zkušenosti prosím o rady .. nebo odkazy

Po přestavbě předku:

takže to přesouvám na začátek ať to je přehledné ...

tak hotovo

rekapitulace

Díly:
-torpedo
-kapota
-lampy
-nárazník
-chladičová stěna
-výstuha nárazníku
-podběhy ( nadkolí )
-zámky nárazníáku do blatníků
-blatníky

Úpravy:
- úprava torpeda ( mechanismus původní )
- nastavení šavlí do boků kvůli blatníkům
- uchycení chladičů ve stěně ( chladiče zůstavají původní )
- páčky na otvírání kapoty ( zámek zůstal původní )
- převrtání dir na výstuhu nárazníku
- odříznutí částí pod šavlemi ( aby vlezly světla )
- vyrtání nových dir do šavlí pro uchycení chladičovky
- výměna konektorů na světla za nové, sdružené i pro blinkry

díly vyšli na 10.000,-
práce karosáře 6000,-
lak 4000,- ( dělá mi to kámoš takže cena lidová )
tedy komplet 20.000,-

jo starej předek jsem nechal za 5000,- abych se ho zbavil rychle takže finále 15000,-

Příloha:
srovnávačka facelift.jpg
srovnávačka facelift.jpg (133.99 KiB) Zobrazeno 1131 krát

Naposledy upravil N.S.C. dne 19.10.2011 17:53, celkově upraveno 2

Předmět příspěvku: Re: KAROSERIE : přestavba modelu I. na řadu II.
PříspěvekNapsal: 26.02.2011 14:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

491

východní čechy

Nechal jsem si to dělat na konci roku. Rekapitulace: kapota, maska, nárazník, chladičovka, blatníky, musíš navařit na držáky starých blatníků držáky nové (nahoře pod kapotou). Můžeš nechat starý zámek kapoty, ale vyměnit, nebo upravit páčku zámku, možná budeš muset trochu poupravit uchycení chladičů, ale nech tam původní. Budeš tedy potřebovat ty plasty pod oknem u kapoty, taky je budeš muset upravit. Je potřeba nastavit těsnící guma pod hagusama, stará je krátká. Já ji na jaře budu dávat novou. U filtroxu budeš muset oříznout chladičovku. Světla mají jiné konektory, tak si sežeň světla i s nima a přepinuj. Do starých jde 5 kablíků do nových 7 (navíc blikny). Já to přepinoval a funguje mi to i s hlídáním prasklých žárovek. Ale nevím, jestli bych ještě našel značení kabelů, možná ano. Ale nemám centrální elektroniku, jenom obyč..Jinak mi to dělali v autodílně a docela ten mechanik byl nešťastný, přeci jenom je to trochu jiné, ale výsledek je skvělý a světla svítí špicově.
Jinak si prostuduj toto:
viewtopic.php?t=25355

PříspěvekNapsal: 26.02.2011 22:44 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.05.2010

150

Žandov u CL

...já zatím řeším jen interier,mám už vyhřívaný strop,výplně,koberec,zavazadlový prostor,bufika a zadní nápravu,vše z modelu II,ale vnější vzhled mi nějak nevadí,až na přední světla,ty mě doslova se..u :D na Sharandily.eu maj na jeničkovej model Xenony,ale palba 15000kč :( tak taky přemýšlím že bych ten předek překopal.....Nebo si jednoduše koupim dvojku,ale ty už maj motory PD,a néé starý dobrý TDIčka :wink: Jinak když je člověk šikovnej,tak si porádí se vším,i díky VWclubu :lol:

PříspěvekNapsal: 26.02.2011 23:11 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

22.09.2008

376

ziar nad hronom

Tomik a aky je to prosim ta ten vyhrievany strop?

PříspěvekNapsal: 27.02.2011 13:13 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.05.2010

150

Žandov u CL

tak když už tady je tohle nový téma,tak se fláknu pár fotek pro inspiraci.....Taky jsem koukal,a tohle téma tu není.

PříspěvekNapsal: 27.02.2011 21:55 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.01.2008

74

Liberec

bodyvlk píše:
Nechal jsem si to dělat na konci roku. Rekapitulace: kapota, maska, nárazník, chladičovka, blatníky, musíš navařit na držáky starých blatníků držáky nové (nahoře pod kapotou). Můžeš nechat starý zámek kapoty, ale vyměnit, nebo upravit páčku zámku, možná budeš muset trochu poupravit uchycení chladičů, ale nech tam původní. Budeš tedy potřebovat ty plasty pod oknem u kapoty, taky je budeš muset upravit. Je potřeba nastavit těsnící guma pod hagusama, stará je krátká. Já ji na jaře budu dávat novou. U filtroxu budeš muset oříznout chladičovku. Světla mají jiné konektory, tak si sežeň světla i s nima a přepinuj. Do starých jde 5 kablíků do nových 7 (navíc blikny). Já to přepinoval a funguje mi to i s hlídáním prasklých žárovek. Ale nevím, jestli bych ještě našel značení kabelů, možná ano. Ale nemám centrální elektroniku, jenom obyč..Jinak mi to dělali v autodílně a docela ten mechanik byl nešťastný, přeci jenom je to trochu jiné, ale výsledek je skvělý a světla svítí špicově.
Jinak si prostuduj toto:
viewtopic.php?t=25355

prosím zkus vyhrabat to značení kablíků do světel ...elektrikář ti bude vděčen a nebude mi nadávat že vymejšlim hovadiny... :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 28.02.2011 10:33 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.05.2010

150

Žandov u CL

přikládám tu nějaké fotky jak si jedničku ve vnitř trochu víc vylepšit,něco je třeba ještě doladit,ale až to bude komplet,jako třeba palubka a sedáky tak to bude OK :D

Přílohy:
Snímek 022.jpg
Snímek 022.jpg (994.19 KiB) Zobrazeno 1873 krát

Snímek 023.jpg
Snímek 023.jpg (1 MiB) Zobrazeno 1873 krát

Snímek 025.jpg
Snímek 025.jpg (1.03 MiB) Zobrazeno 1873 krát

Snímek 024.jpg
Snímek 024.jpg (1 MiB) Zobrazeno 1873 krát

PříspěvekNapsal: 28.02.2011 14:00 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.01.2008

74

Liberec

co vše obnášelo nastrojit ty tapeci??

PříspěvekNapsal: 28.02.2011 16:00 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.05.2010

150

Žandov u CL

strop v poho,padl tam jak ulitý,až na madla,pod ty jsem musel dodělat držáky s 1,5mm plechu,protože tenhle stro je pro aibagi,a ty já neměl,a ani bych je tam stejně nedával...co se týká výplní dveří,tak taky pár uprav to obnášelo :!: předělat zásuvky do ovladačů oken a zrcátek,a držení madel,to jsem si odvrtal z bouraných dveří z dvojky,a navařil na ty moje,no pak jen nacvakat a našroubovat.Kvuli předním výplním se bohužel musí seříznout palubka,jinak to nezavřeš po ust¨rojení tý výplně na dveře.Koberec z dvojky je taky stejnej.Pátý dveře poupravit díry uchycení,a je to Ok :D

Přílohy:
Poznámka: viz foto uřízlí palubky,opravdu to tam bez toho nejde
Snímek 004.jpg
Snímek 004.jpg (1.27 MiB) Zobrazeno 1846 krát

PříspěvekNapsal: 28.02.2011 19:20 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

10.10.2007

71

Praha

Opětovně musím pochválit !!! :potlesk:

PříspěvekNapsal: 01.03.2011 09:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.09.2008

163

Teplice, Praha a D8

nic proti tobě, ale myslím si, že tohle "bastlení" je k ničemu. Jenom mraky práce, nervů a provizorií . Myslím, že kdybys investoval do nejlevnějšího S2, A2 G2 co najdeš a zamakal na něm, tak uděláš líp. Já bych si takové překopané auto nekoupil, protože tam bude všechno poupravené a když pak bude někdo něco muset opravovat, tak bude jen koukat. :roll:
Radši než toto, bych "vyvonil" 1 a dal ji do super origo stavu!

Toť můj názor. :thanks:

PříspěvekNapsal: 01.03.2011 12:33 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.05.2010

150

Žandov u CL

Děláš jako bych s toho dělal čistokrevný letadlo :mrgreen: mě se tenhle model Sharana líbí,jen né ten interier,byl dřív celej šedej,a pořád se to zasíralo,tak jsem zvolim volbu tmavšího interieru,a to měl být původně ten modrej z jedničky,a ten se mi taky nelíbí,tak pak vyhrálo tohle,vše je tam daný jak má být,žadná tavná pistole ani sádrokartonový šroubky :lol: tak proč nééé.Ale jak říkáš,tvůj názor,někomu se to líbí a někomu ne.Je to jako s tuningem,každej taky zvolí jestli koupit auto snížený,z jinim motorem než má být,čirou optikou a barvou která má odstín barvy která se dá těžko už namíchat.To je ze vším stejný.Každopádně je to tady téma o tom jakc upravit jedničku na dvojku :wink:

PříspěvekNapsal: 01.03.2011 20:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.01.2008

74

Liberec

víš vyjde mě ve finále na 50tis a to bych dvojku opravdu nekoupil ..překopu jen předek bo ten starý se mi absolutně nelíbí, navíc za nějakou kačku prodám i ten starej předek... ale jepravda že je to o provizoriích .. dneska se dosundalo vše co bylo třeba a zjišťuji ře je tam spousta odlišných věcí ...

1. a to největší problém je ve špičkách co drží chladičovku a blatníky ... nejenom že se musí posunou směrem ven asi o 5cm ale i doliu k zemi o dalších 5cm... docela pracný když nemáš špičky z dvojky

2. mechanismus stěračů je zase moc vysoko ...

myslel jsem že do týdne půjde na lak... ale spíše za 14dní ...proto prosím každého co má zkušenost s čímkoliv u téhle přestavby pomožte radou nebo fotkou jak co řešit ...

PříspěvekNapsal: 01.03.2011 20:21 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

491

východní čechy

Pokud vím, při mé přestavbě mechanik nic nikam neposunoval, chladičovku usadil na původní šavle a seděla jak přišitá. To samé blatníky a kapotu, na kapotu jsem dával i nové panty, ale vše sedí jak pr**l na nočníku. Mechanismus stěračů i stěrače jsou také původní, jenom jsem pro ně v plastech vyřízl větší díru. Nový jsem dával ten plast pod stěrači - nad motorem. Plasty pod čelním oknem jsem musel osadit na držáky, které jsem si udělal, ty boční plasty u stěračů si dokonce sedly na jeden držák a drží. Jinak musíš mít předek z auta, který má stejný motor TDI na TDI apod..

PříspěvekNapsal: 01.03.2011 20:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.01.2008

74

Liberec

to je jedno jestli TDi nebo benzin ..chaldičovka bude jiná pro uchycení chladičů ale ve stejných parametrech vždyť zbytek musí být stejný .. mě teda nesedí výška šavlý pro uchycení chladičovky i blatníků .. nemohl by jsi mi udělat pár fotek jak máš uchycenou chladičovku a blatníky.. díky

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]