TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Auto1 »

Abeljosef:
Mám na tebe dotaz: bude to pro Tebe triviální,ale já to složitě vymýšlím.
V návodu k bufíku od bassorius se píše,že si pomoci přepínače zapnuto/vypnuto určíš,aby jsi teplotní čidlo měl zaplé/vyplé a nebo zaplé na automat a vyplé vždy a podobně...
Prostě vypínačem čidlo buď přemostíš,nebo ho odpojuješ vypínačem vypnuto/zapnuto na dva konektory
Ale proč nedělat obojí?
Mě zajímá,jak mám natáhnout dráty,jestliže ten přepínač mám třípolohový,tedy vypnuto/zapnuto/zapnuto přičemž on má tři konektory.
(a neříkej,že jsem měl koupit dva vypínače,protože já tam mám ještě třetí pro manuál start nezávislého topení a to už by se mi tam vše nevlezlo)
Umíš mi to nakreslit,jak to propojit?

Zde mám obrázkový návrh a ŘEKNI MI,JESTLI TO TAK MŮŽE BÝT :idea:
Mi se zdá,že ten obvod 2) posílá ten proud nejen do auta ale i do čidla a nevím,jestli to nevadí tomu čidlu či přepínači? Aby nebyl přepínač ve zkratu apodobně...
Nemusí v místě zeleného kruhu být dioda nebo tak něco aby šel proud jen jedním směrem?
JEDNODUCHÝ OBVOD SLOŽITĚ VYMYŠLENÝ.JPG
Zde je reálné foto toho přepínače 0/1/2
přepínač012.JPG
Naposledy upravil(a) Auto1 dne 10.02.2010 19:13, celkem upraveno 1 x.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od trepifajxl »

Peters píše:Pokud je venku vetsi zima, tak bych rekl ze az klidne minimalne cca 70 stupnu. Nastavitelne by to bylo idealni, to by pak mohlo respektovat i pripadnou vnejsi teplotu (nastavit si to pozdeji pri vetsich mrazech a naopak, kdy nebude okolni teplota tolik ochlazovat auto).
Rekl bych, ze model SAG v roce 2020 bude uz idealni vuz (teda verze VW Sharan Abel Edition 2020) :-)
Proč si myslíš, že když je větší zima tak čekat na větší teplotu, tam jde spíš o rozdíl teplot,protože každá vyšší ohřívá nižší (byť by to bylo jen třeba o 0,1 stupně) a pokud budeš čekat až se ti celý systém vody ohřeje na 60-70 stupňů, tak budeš mít prohřátý motor a v autě zimu. To je daný tím , že nejdřív ti jde teplá do topení tam ti odebere část tepla proudící vzduch hnaný ventilátorem (pokud je zaplý) a zbytek jde (pokud nemáš kombiventil) do motoru ten si taky něco odebere a zbytek , který se postupně zvyšuje jde do bufíku. V dalším kole se vše opakuje o nějaký ten stupínek výš až se celý systém prohřeje, bufík přepne na sporo a nebo se třeba na chvíli odstaví to vše je závislé na odběru tepla v topení a při větší zimě i na teplotě okolí motoru. Z důvodu toho, že k ohřátí nějakého prostoru (nebo předmětu) potřebuješ vždy stejné množství měrného tepla, je jedno jestli dodáváš menší teplo po delší dobu , nebo větší teplo kratší dobu, jsem zatím experimenty s teplotním čidlem ukončil . Myslím, že stačí časový zpožďovač cca 2-3 minuty a to je otázka na kolik vyjde, jestli je to ekonomicky výhodné.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Peters
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2009 23:58

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Peters »

Pokud by se to dalo zpozdovat podle teploty, takje to urco efektivnejsi. Pri minus 20 venku se za 2-3 minuty nedostanu s vodou ani na +30 stupnu, ale pri nule venku se dostanu minimalne na 50, coz uz mozna bude stacit na topeni. Ale spis se priklanim az tak pri 70 stupnu vody.
Protoze jak zapnes ventilace dovnitr, tak zacne zase teplota vody padat a to razantne.

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od trepifajxl »

Nejseš moc dobrej ve fyzice a nebo jsi to nečetl celý a důkladně
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Peters
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2009 23:58

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Peters »

Fyzika je v pohode, neboj. Jen jde o to, že časovým hlediskem to jde udělat, ale ne paušálním (pevným) nastavením. Pevným nastavením času nic nevyřešíš, nebude to vůbec respektovat, jaká je teplota z které to zvedá teplotu v chladícím okruhu.

Pokud by to znamenalo nastavit si sám čas, pak v daleko vetším rozsahu než jen 2-3 minuty. A hlavně mít tu možnost.

Jinak pevné nastavení času je továrně zabudované při nezávislém provozu, tuším že HE režim Climatroniku nabíhá se zprozděním, ne hned.

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od jukinoo »

Peters píše:Fyzika je v pohode, neboj. Jen jde o to, že časovým hlediskem to jde udělat, ale ne paušálním (pevným) nastavením. Pevným nastavením času nic nevyřešíš, nebude to vůbec respektovat, jaká je teplota z které to zvedá teplotu v chladícím okruhu.

Pokud by to znamenalo nastavit si sám čas, pak v daleko vetším rozsahu než jen 2-3 minuty. A hlavně mít tu možnost.

Jinak pevné nastavení času je továrně zabudované při nezávislém provozu, tuším že HE režim Climatroniku nabíhá se zprozděním, ne hned.
mal som alhambru z tovarenskym D5S-F a rezim HE nabehol hned a kamarat ma D4WSC v sharanovy a tam rezim HE nabieha asi po 5min. ale to nie je tovarensky

Peters
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2009 23:58

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Peters »

rano to zkusim.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Jose1 »

Děkuji všem zůčastněným příznivcům nezávislého topení za info.
Nicméně, já mám zatím poznatek ze spaní v autě při +5 stupních, míň jsem ještě nezažil. To jsem ještě neměl topení, takže jsem šel spát s nějakou tou promilí v krvi a na molitanu, s peřinou přes sebe, bez topení, úplně v pohodě. :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Peters
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2009 23:58

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Peters »

Pri spusteni nezavisleho topeni spina HE rezim za cca 1 minutu.

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Mikycarp »

Asi budu za lamu, ale co je to HE režim? Klimatronik mám, ale nic takového neznám.....mám tam pouze HI, tedy max teplotu. Nebo se to týká pouze aut s nezávislým topením?
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od michall »

HE je spešl režim Climatronicu, který běží s bufíkem jako nezávislým topením. V podstatě nastaví nízké otáčky předního ventilátoru a přepne klapky na foukání na čelní sklo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od Jose1 »

A na nohy, mě to fouká i na nohy....
Ale co je ta zkratka HE konkrétně, taky nevím. Snad někdo....
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od ls »

Koupil jsem hodiny na ovládání topení ,ale řeším problém kam který drát připojit nemáte někdo schéma.
Přílohy
DSC00291.JPG
DSC00292.JPG
DSC00290.JPG

Uživatelský avatar
MirekX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 19.07.2009 00:37
Bydliště: Týniště nad orlicí

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od MirekX »

Jose1 píše:A na nohy, mě to fouká i na nohy....
Ale co je ta zkratka HE konkrétně, taky nevím. Snad někdo....
HE- heizung - z němčiny
:wink:
Sharan 2001 85kW AUY , úpravy a soft dieselpower 225PS a 500Nm Obrázek

oleje Q8, servis JCB

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: předělání příhřevu na nezávislé topení, odkazy

Příspěvek od michall »

Nebo HEating z angliny :wink:
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“