ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od luk.ino »

to stema blinkrama jsem si taky takle myslel, ale bohuzel je nekde neco spatne, blikaji jen pri odemykani a pri zamykani to vyhazuje tu pojistku, ale prestanou fungovat jen dvere ridice.....

ja mam Magicar M9000 a ten bohuzel nema prodlouzenej zamykaci impuls, on mi prodlouzi jen oba dva ( zamykaci a odemykaci) takze mi pri odemlnuti otevrel okna. a nema ani možnost napojeni na svetlo, nema to opozdeni :(

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od michall »

S blinkrama máš 2 možnosti - buďto jak píše Lukyno, využít toho, že auto zabliká při odemčení/zamčení samo, ale potom ti nebude blikat při poplachu; nebo to napojíš na konektor P3 piny 5 a 6 přes diody (pozor, přes diody teče proud do všech blinkrů, takže je třeba je správně dimenzovat) a potom ti při odemčení/zamčení budou blikry blikat splašeně (oládáš je alarmem a bliká i auto samo), ale budou blikat i při poplachu. Pokud nepoužiješ diody a napojíš to natvrdo na piny, budeš mít v paměti závad chybu u blinkrů "přerušení nebo zkrat na plus".

Odemčení/zamčení reaguje na plus na konektoru P6 piny 17 a 25, mě to nic nyvyhazuje. Nahrazuje to v podstatě otáčení klíčem ve dveřích (tam je taky jedno, jestli tam ten klíč podržíš 0,5s nebo minutu - tedy z pohledu zamčení/odemčení, dlouhé podržení zavírá/otevírá okna).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od luk.ino »

no a me blikaji blinkry jen pri odemykani, pri zamykani ne a je to napojeno pres P6 piny 17 a 25, a po nekolika odemceni a zamceni to vyhodi tu pojistku,

Uživatelský avatar
LuKynoBocino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 07.07.2008 21:19
Bydliště: Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od LuKynoBocino »

luk.ino píše:to stema blinkrama jsem si taky takle myslel, ale bohuzel je nekde neco spatne, blikaji jen pri odemykani a pri zamykani to vyhazuje tu pojistku, ale prestanou fungovat jen dvere ridice.....

ja mam Magicar M9000 a ten bohuzel nema prodlouzenej zamykaci impuls, on mi prodlouzi jen oba dva ( zamykaci a odemykaci) takze mi pri odemlnuti otevrel okna. a nema ani možnost napojeni na svetlo, nema to opozdeni :(

v tom případě nemáš M9000....hoď sem nějaký foto řj. toho magicu
LuKyno

fotky žamberk 2012 : https://plus.google.com/photos/10804876 ... 6758762865" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od luk.ino »

tak jsem to ted dodelal :D ty pojistky to vahazovalo protoze jsem si nevsimnul ze tam maji byt diody.

ale ty dojezdy oken nejdou, protoze to prodlouzi interval i na odemknuti, takze pri otevreni sjedou dolu.
a koukal jsem na jednotku alarmu a je to opravdu M9000.


a taky jsem vcera zjistil ze mi prestalo jezdit leve zadni okno, nejde od ridice ani primo zezadu a dokonce ani klicem ho nestahnu dolu, nevite co by to mohlo byt, pojistky jsem prolezl a nic

Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od luk.ino »

LuKynoBocino píše:
luk.ino píše:tak jsem ovladani centralu zapojoval na "centralnu elektroniku konektor P6 PIN 17 (nahradza pin 7 na konektore dveri) a P6 PIN 25 (nahradza pin 6 na konektore dveri)" a je to bohuzel to same jako kdyz se to napojil na dverni konektor (dokonce ty kabely maji stejnou barvu) zase mi to vyhodilo pojistku..... a alarm mam na +

asi bych mel napsat ze mam origo VW alarm, protoze ve sloupkach mam cidla, ale snimani otevreni kapoty nemam. Tak nevim jestli to mam vliv na zapojeni dalsiho alarmu.

Pak jsem chtel zapojit blinkry. Kdyz jsem nasel konektor P3 tak na jednom pinu, ted presne nevim jestli na 5 nebo 6 jsou dva kabely, vapada to jako nejaka kostra, jsou cerno-bily a druhem pinu je jen jeden kabel.

tak jsem z toho jelen 8O 8O

ted jsem koukal do montazniho navodu a vsiml si ze na nakresu zapojeni jsou diody, to bude asi ten problem co? ja je tam nedal....
ahoj....

dobrá zpráva je že to mám na Alhambře 2001 s origo alarmem a magic mě tam chodi....myslim ze je to ovl. plusem ale barvy drátů si nepamatuju (kouknu se zítra do dokumentace)...jinak blinkry napojovat nemusíš protože ovládáš origo jednotku magicarem (auto si myslí, že otáčíš klíčkem) takže to bliká...s tím je spojená další věc : dlouhý zamyk.impuls na magicaru a vše ti dojede/zavře (okna,křidýlka atd.) napojení hlídání dveří máš dvě možnosti : buď napojit každé dveře zvlášť do jednoho vstupu magicaru nebo to dát na lampičku a nastavit na magicu "zamykání na tvrdo" (zpožděná detekce otv.dveří) jinak jestli je do 9000covka tak doporučuji dár dálk.start na bufika.

ty mas bufika napojeneho na dalkovej start?? jak si vyresil to ze si Magicar mysli ze ma nastartovany motor, staci jen po sepnuti proudu do bufika dostat +12V na kabel ktery jinak snima alternator?

diky

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od abeljozef »

luk.ino píše:tak jsem to ted dodelal :D ty pojistky to vahazovalo protoze jsem si nevsimnul ze tam maji byt diody.

ale ty dojezdy oken nejdou, protoze to prodlouzi interval i na odemknuti, takze pri otevreni sjedou dolu.
a koukal jsem na jednotku alarmu a je to opravdu M9000.


a taky jsem vcera zjistil ze mi prestalo jezdit leve zadni okno, nejde od ridice ani primo zezadu a dokonce ani klicem ho nestahnu dolu, nevite co by to mohlo byt, pojistky jsem prolezl a nic
V prvom rade ci neni zlomeny kabel v dverovej prechodke. Na to tu le je ina tema. napr. tu: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=27064" onclick="window.open(this.href);return false;

ŠÁMOT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.03.2009 00:26
Bydliště: Plzeň

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od ŠÁMOT »

V návodech od Magicarů jsem se dočetl že po použití dálkového startu bliká auto varovnými blinkry během celé doby běhu motoru.Znamená to tedy že kdybych tuto funkci použil na zapnutí bufíku budou blinkry celou dobu topení taky blikat?Dále tam píšou že doba běhu dálkově nastartovaného motoru je 20 min.U mého minulého osobáku jsem měl D4W a při velkej zimě to chtělo topit alespoň 30 min(někdy i více).Jak máte vyřešenou dobu běhu motoru(vlastně topení).Šlo by Magicarem ovládat spínání ovládacích hodin topení,kde už můžu mít dobu běhu topení přednastavenou podle potřeby?

Uživatelský avatar
LuKynoBocino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 07.07.2008 21:19
Bydliště: Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od LuKynoBocino »

blinkry sem nezapojoval - auto bliká i tak ... akorád při poplachu magicem to možná nebliká ale to neřeším pze se s tím spustí i origo alarm (narušení dveří) magic je ale pořád zapojen mimo origo alarm jinak by to nemělo cenu.takže rekapitulace:
u magicu blinkry nezapojeny - 1)auto bliká při zamčení/odemčení (pze ovládá origo jednotku) 2)auto bliká houká při narušení dveří (vylomení zámku,paklíč atd.) houká origo i magic (auto bliká) 2)magic polach otřes/náklon auto houká (magic siréna) nebliká nic - neva úkolem magicu není blikat ,houkat na ulici ale dát vedět majiteli na displej......takže to že nebliká při otřesu či náklonu mě vůbec netrápí......tudíž nebliká po čas běhu bafíka...jinak na magicu de nastavit i 40 min běh s tím že když je to dáno jako dálk.start tak vidím info na displeji - čas,grafické znázornění běhu,můžu kdykoliv zapnou,vypnou,mám časovač......baterka mě v zimě vydržela min.na jednou zatopení 40min.
LuKyno

fotky žamberk 2012 : https://plus.google.com/photos/10804876 ... 6758762865" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
LuKynoBocino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 07.07.2008 21:19
Bydliště: Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od LuKynoBocino »

luk.ino píše:
LuKynoBocino píše: ahoj....

dobrá zpráva je že to mám na Alhambře 2001 s origo alarmem a magic mě tam chodi....myslim ze je to ovl. plusem ale barvy drátů si nepamatuju (kouknu se zítra do dokumentace)...jinak blinkry napojovat nemusíš protože ovládáš origo jednotku magicarem (auto si myslí, že otáčíš klíčkem) takže to bliká...s tím je spojená další věc : dlouhý zamyk.impuls na magicaru a vše ti dojede/zavře (okna,křidýlka atd.) napojení hlídání dveří máš dvě možnosti : buď napojit každé dveře zvlášť do jednoho vstupu magicaru nebo to dát na lampičku a nastavit na magicu "zamykání na tvrdo" (zpožděná detekce otv.dveří) jinak jestli je do 9000covka tak doporučuji dár dálk.start na bufika.

ty mas bufika napojeneho na dalkovej start?? jak si vyresil to ze si Magicar mysli ze ma nastartovany motor, staci jen po sepnuti proudu do bufika dostat +12V na kabel ktery jinak snima alternator?

diky
jj přesně tak...dálk.start na bafíka.....udělá se tam vtipně bypass....magicarovou 15+ (objeví se při dálk.startu) nakrmíš kabel snímání běhu motoru (altík) + režim pro automatickou převodovku....vše maká jak má ale má to jedno ale!pokuď máš aktivovaný dálk start a otevřeš dveře a nenakrmíš magica 15+ do pár vteřin tak to schodí.maj to tak udělaný a je to logický.když je auto (motor)nastartovaný dálk.startem - ty přijdeš odemkneš vložíš klíč do zapalovaní a motor beží dál ale už díky vloženému klíči - dálk start odpadá.pořešit to de tak že máš v autě manuální vypínáč na bafíka a sepneš ho tak ti bafík poběží dál,ale už díky tomu vypínači.
LuKyno

fotky žamberk 2012 : https://plus.google.com/photos/10804876 ... 6758762865" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od vilik »

LuKynoBocino píše:
jj přesně tak...dálk.start na bafíka.....udělá se tam vtipně bypass....magicarovou 15+ (objeví se při dálk.startu) nakrmíš kabel snímání běhu motoru (altík) + režim pro automatickou převodovku....vše maká jak má ale má to jedno ale!pokuď máš aktivovaný dálk start a otevřeš dveře a nenakrmíš magica 15+ do pár vteřin tak to schodí.maj to tak udělaný a je to logický.když je auto (motor)nastartovaný dálk.startem - ty přijdeš odemkneš vložíš klíč do zapalovaní a motor beží dál ale už díky vloženému klíči - dálk start odpadá.pořešit to de tak že máš v autě manuální vypínáč na bafíka a sepneš ho tak ti bafík poběží dál,ale už díky tomu vypínači.
A jak máš vyřešenu cirkulaci vody? Když běží motor, honí to čerpadlo, ale bez nastartování???
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od luk.ino »

podivej se sem, tady to je popsane http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... ight=bufik" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
LuKynoBocino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 07.07.2008 21:19
Bydliště: Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od LuKynoBocino »

vilik píše:
LuKynoBocino píše:
jj přesně tak...dálk.start na bafíka.....udělá se tam vtipně bypass....magicarovou 15+ (objeví se při dálk.startu) nakrmíš kabel snímání běhu motoru (altík) + režim pro automatickou převodovku....vše maká jak má ale má to jedno ale!pokuď máš aktivovaný dálk start a otevřeš dveře a nenakrmíš magica 15+ do pár vteřin tak to schodí.maj to tak udělaný a je to logický.když je auto (motor)nastartovaný dálk.startem - ty přijdeš odemkneš vložíš klíč do zapalovaní a motor beží dál ale už díky vloženému klíči - dálk start odpadá.pořešit to de tak že máš v autě manuální vypínáč na bafíka a sepneš ho tak ti bafík poběží dál,ale už díky tomu vypínači.
A jak máš vyřešenu cirkulaci vody? Když běží motor, honí to čerpadlo, ale bez nastartování???
já si udělal nejřív bafíka na vypínač do kabiny....zapnu - beží bafík,čerpadlo voda,ventilátor,climatronik (ale ne v režimu "HE") ale normal jako když zapneš zapal. abych si mohl regulovat ventilátor,teplotu, klapky atd. tohle všechno sem pak napojil na magicara...:))
LuKyno

fotky žamberk 2012 : https://plus.google.com/photos/10804876 ... 6758762865" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od luk.ino »

a kdyz napojim cilamtronik na rezim HE, tak se pak neda ovladat?

Uživatelský avatar
LuKynoBocino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 07.07.2008 21:19
Bydliště: Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od LuKynoBocino »

luk.ino píše:a kdyz napojim cilamtronik na rezim HE, tak se pak neda ovladat?
no pokuď vím tak ne.... v "HE" je tam natvrdo ventil tepl.vody naplno a fouká to na okno, což je pro mě naprd
LuKyno

fotky žamberk 2012 : https://plus.google.com/photos/10804876 ... 6758762865" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“