ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od parizek_ltm »

nekde nahore na baterce je napsane datum vyroby ve formatu tydne a roku, podobne jako na pneu
melo by byt vyrazenou nekde u + , ale za to ruku do ohne nedam :)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od Marek77 »

Já myslím, že zkoumání původu a stáří baterky nemá smysl. Pokud prokazatelně je natolik opotřebená, že ji nezle používat i v případě, že je vyloučena závada dobíjecí soustavy vozu, nezbývá nic jiného než ji vyměnit.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od parizek_ltm »

souhlas Marku, ale stejne si myslim, ze Peposu to chtel vedet spis ze zvedavosti nez aby si rekl, ze tam musi jeste vydrzet.
Pokud baterka nevydrzi ani za techto teplot, pryc s ni :)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od Marek77 »

Já jsem teď kupoval stoampérhodinovou baterku EXIDE Premium, což považuji za TOP mezi baterkami, a dal jsem za ni 2795 Kč. Pokud by někomu stačila kapacitně menší, určitě se dá sehnat v ceně pod 2500 Kč. Není to málo, ale není to moc a pokud je to jednou za čas třeba, nedá se stejně nic dělat. Výměna oleje a prohlídka vozu na servisu stojí skoro stejné peníze, ale oproti investici za baterku musím za olej zaplatit mnohem častěji.
http://www.automotobaterie.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od Peposu »

Lidicky diky, ano bylo to jn ze zvedavosti , musim ji uz po tydnu znovu dobyt nevydrzela, a pri nabijeni vypada ze opravdu baterka je fuc nektere clanky vypadaji ze ani uz nenabiji. Diky za radu.


P.S: Mam dotaz nemohu si nejak rozhazovat proto za kazdych usetrenych par korun jsem vdecnej a proto se chci optat nasel jsem autobaterie CARYON ty jsou pry s licenci EXIDE a

nebo baterie TOVELA s licenci od AKUMY ,

porad si rikam ze kdyz se snima bude neco dit stale je na to zaruka 2 roky. Prosim poradte mi co je lepsi? moc diky
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od marcelralis »

Ja si myslím,že pokud o tu baterku bylo dobře pečováno,klidně může být ještě původní.Měl jsem kdysi baterii na autě 8 let a fungovala.Měl by na ní být datum výroby,ale mám v Sharanu VARTU 88 Ah a taky jsem nikde to datum nenašel :( Určitě kup novou,10 let už je hodně.Nedávno jsem viděl přímo u výrobce Akuma na netu baterky cca 90 Ah (nevím přesně) a byly do dvou tisíc,což je dobrá cena a myslím,že Akuma není špatná značka,určitě lepší než třeba Starline a jim podobné.A jak píšeš,záruka je jasná věc.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od parizek_ltm »

no pokud nejsou nejake problemy se zarukou - ze by ji prodejce nechtel uznat, vykrucoval se apod, tak jinak nez zkouskou to asi nezjistis :) Zalezi taky jak bude spolehliva v zime, resp. za zhorsenych podminek. Baterka je dneska spotrebni zbozi a osobne bych ji v aute nemusel mit dyl jak 3 roky, to uz pak neumerne ztraci na spolehlivosti.

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od Peposu »

jeste mi prosim poradte jak je to stou bezudrzbovou? co kdyz se vybyje ? jak se nabiji kdyz nema vicka clanku? nebo co vlete a napodzim vsak ju musim nejak dolit vodou ne?
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od parizek_ltm »

nabiji se normalne pres kontakty, akorat ty clanky, na kterych u udrzbovek je zavit, tak jsou zalite a nedostanes se na ne. V podstate na baterku nemusis, ani nemuzes sahnout jinak nez nabit. Nedolejva se. Neni potreba. Ze by elektrolyt vybublal se stava jen ve vetsich extremech :)

Uživatelský avatar
mekks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 25.03.2010 20:32
Bydliště: Košice

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od mekks »

Marek77 píše:Já jsem teď kupoval stoampérhodinovou baterku EXIDE Premium, což považuji za TOP mezi baterkami, a dal jsem za ni 2795 Kč. Pokud by někomu stačila kapacitně menší, určitě se dá sehnat v ceně pod 2500 Kč. Není to málo, ale není to moc a pokud je to jednou za čas třeba, nedá se stejně nic dělat. Výměna oleje a prohlídka vozu na servisu stojí skoro stejné peníze, ale oproti investici za baterku musím za olej zaplatit mnohem častěji.
http://www.automotobaterie.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
maš uplnu pravdu,mam EXIDE 6 rokov a nabijal som ju asi raz.Fachčí ako nová.Je síce drahšia ale za tu kvalitku sa oplati si priplatit.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od Tommate »

http://www.pneuconex.cz/katalog-zbozi/a ... r-12v-74ah" onclick="window.open(this.href);return false; třeba tohle není taky špatné cenově (v autokely stotí skoro 3500,- :lol:).... bral jsem od nich nedávno a v pohodě

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od Marek77 »

Dá se říci, že všechny baterky, které se dnes prodávají, jsou bezúdržbové. To, že některé mají zátky a jednou ročně se zkontroluje, případně doplní destilovaná voda, se nepovažuje za údržbovou baterku.

Údržbová baterka byla taková ta asfaltová, co bývala ve škodulích nebo prvních Ladách. Ta se musela udržovat v tom pravém smyslu slova. Tavit asfalt a zalévat horní desku, aby nebyly vidět spojky mezi články, každou chvíli (i několikrát měsíčně, když místo altíku bylo dynamo) dolévat destilku - to byla údržbová baterka.

Že dneska do baterky jednou do roka kouknu a kápnu dvě kapky destilky, to není údržba a taky tyto baterky se nepovažují za údržbové.

U zapouzdřených baterek, kde nejsou zátky na článcích, je celá údržba úplně o ničem - do té baterky se neleze. Destilovaná voda se z baterky neodpařuje (pokud altík nepřebíjí), protože články baterky jsou vlastně uzavřené. Voda, která se případně z elektrolytu odpaří, po ukončení dobíjení skape zpět do elektrolytu a tudíž neubývá.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od Tommate »

údržbovou baterkou se obecně i podle popisu výrobců považují všechny aku s šroubovacími víčky, a podle toho je i návod na údržbu, takové aku musíme prostě hlídat a dejme tomu 2x za rok kontrolovat hladinu, jinak ohledně nabíjení a jiné údržby se to nějak extra neliší, no a nedávno jsem chodil po krámech a prohledával net, a na údržbovky jsem už ani nikde nenarazil, protože je to prakticky na nic, nemá to žádné rozumné výhody

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od parizek_ltm »

ja kupoval udrzbofku na motorku letos :P

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od Tommate »

yuasa? :lol:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“