TOPENÍ, PŘIHŘÍVÁČEK: systém topení, přídavné topení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

TOPENÍ, PŘIHŘÍVÁČEK: systém topení, přídavné topení

Příspěvek od pistahufnagl »

Poprvé absolvoval delší jízdu při minusových teplotách a vůbec se mi nepotvrdily řeči o tom, že je v autě zima. Spíš se mi nedařilo vyladit teplotu a foukání, tak aby se v zadu nepotili lidi, nebo aby mi to samé nedělalo přední okno. Na AUTO se mi přední okno stále rosilo, když jsem dal ofuk okna, tak se hned zapotili boční okna. Dcera ve třetí řadě byla upečená. Já vím, že to časem vychytám, ale zajímali by mě vaše zkušenosti. :oops:

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Přední okno mám vyhřívané tak to řeším tím,přídavný topení funguje a zjistil jsem že ideální je teplota 21°C,ale když s tím jedu do práce a ráno mám topení na HI tak se ručička teploty na motoru ani nehne do práce to mám 10Km,ale to je u TDI asi normál

Uživatelský avatar
Almara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Almara »

rfarsky píše:Přední okno mám vyhřívané tak to řeším tím,přídavný topení funguje a zjistil jsem že ideální je teplota 21°C,ale když s tím jedu do práce a ráno mám topení na HI tak se ručička teploty na motoru ani nehne do práce to mám 10Km,ale to je u TDI asi normál
Předek mám taky vyhřívanej-to neřeším. Měl sem na mysli boční-hlavně zadní. S tou teplotou to tak je-motor se holt ohřívá dýl.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

Ja jsem rozchodil ohrivacek a :venku -5,nastartuju,pripoutam prcka[nekdy to trva dele :roll: ] a vezu ho do skolky.Po KYLOMETRU jde rucicka teploty nahoru a zacina topit :999: No fakt,nekecam :lol:

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

Toho tvýho šarika bych chtěl vidět. Ty už jsi do něj musel nacpat takových peněz. Že ho máš jen na výstavy?? :ven:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

pistahufnagl píše:Toho tvýho šarika bych chtěl vidět. Ty už jsi do něj musel nacpat takových peněz. Že ho máš jen na výstavy?? :ven:
:lol: Tady je :lol:
Přílohy
DSC08229r.jpg
DSC08229r.jpg (22.17 KiB) Zobrazeno 8843 x

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

To je panečku garáž. tam se mu asi líbí. se nediv že za minutu dopíš když ohříváš vnitřek z 18 °C. :fire:

Uživatelský avatar
PetrK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od PetrK »

Nejlepší na zimu je benzínovej motor , to nemáte problémy s topením :lol: :lol: :lol:

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

To asi jo nic proti benzínu ,ale ten by asi sežral.Jiak VWeruna by se mi líbila.

Uživatelský avatar
T4
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T4 »

patper píše:Ja jsem rozchodil ohrivacek a :venku -5,nastartuju,pripoutam prcka[nekdy to trva dele :roll: ] a vezu ho do skolky.Po KYLOMETRU jde rucicka teploty nahoru a zacina topit :999: No fakt,nekecam :lol:
proto tam ten přihřívač je,myslím že kolega děčíňák to asi nemá úplně v pořádku,pokud se mu to za 10km neohřeje

mě teď momentálně teda taky nejede,takže to ohřátí patřičně trvá,ale když mi to naposledy fungovalo,topil jsem téměř ihned,řekněme po 3 minutách
Obrázek

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Ono to nebylo tím že bylo něco v nepořádku spíše jsem ještě nevěděl že to mám dát ráno na HI aby to přihřálo jezdil jsem rano i v mrazech ale teplotu jsem měl nastavenou jenom na 24 nwbo 25 takže se mi přihřívač ani nezapnul.No a když jsem na to přišel tak se zase oteplilo.

Uživatelský avatar
T4
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T4 »

rfarsky píše:Ono to nebylo tím že bylo něco v nepořádku spíše jsem ještě nevěděl že to mám dát ráno na HI aby to přihřálo jezdil jsem rano i v mrazech ale teplotu jsem měl nastavenou jenom na 24 nwbo 25 takže se mi přihřívač ani nezapnul.No a když jsem na to přišel tak se zase oteplilo.
ale přihřívač nemá nic společného s tím,jak máš nastavené topení,jeho úkolem je ohřát vodu v okruhu - ne kvůli topení,ale kvůli motoru samotnému
Obrázek

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

T4 píše:
rfarsky píše:Ono to nebylo tím že bylo něco v nepořádku spíše jsem ještě nevěděl že to mám dát ráno na HI aby to přihřálo jezdil jsem rano i v mrazech ale teplotu jsem měl nastavenou jenom na 24 nwbo 25 takže se mi přihřívač ani nezapnul.No a když jsem na to přišel tak se zase oteplilo.
ale přihřívač nemá nic společného s tím,jak máš nastavené topení,jeho úkolem je ohřát vodu v okruhu - ne kvůli topení,ale kvůli motoru samotnému
Presne tak,ma pomoct motoru k provozni teplote :wink:

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

Vy máte na klimatizaci tlačítko HI ? Já ne. Na ten filtr mrknu. Předpokládám, že ho najdu pod kapotou někde v nasávání vzduchu ???
Máte klimu na AC nebo ECO ? Co je to vůbec ECO?

Díky za pomoc, ty cuplíky mi dávaj.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

pokud je teplota okolo 5°C tak se mi přihřívač spustí sám a pokud dám topení na HI tak se spustí taky zkusím to vysledovat nevím co by nemělo fungovat když se to spoští a teplo z toho jde téměř ihned.Spíše jsem jezdil při teplotách ,kdy se to samo nespustilo uvidíme vyzkoušíme

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“