SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od matko001 »

D2s, pripadne aj d2r (bude tam dvoje clonenie, ktore sa bude prekryvat, takze pohoda),
Starsi a skusenejsi hovoria jedine Philips, alebo Osram, na modeli moc nezalezi. Ja som bral philips cislo ktore malo plus na koncj, 4300kelvinov a svietia krasne.

Predtym som mal nejaku cinu a to sa ani neda porovnat - extremne velky rozdiel

Odoslané z GT-P3110 cez Tapatalk 2
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od M@rty74 »

Suchy píše:Čau , potřebuju radu ohledně xenonových vybojek . Vlastním sharan rok 2004 , s origo xenonama , bohužel pravá strana mi začíná svítit tak jako do fialova a celkově jezdím v noci a přijde mi že vubec nic nevidím , strašně málo to svítí , jáké vybojky doporučujete , já jsem v xenonech absolutní lama . Ještě jedna věc , do sharana jde d1s nebo d2s a nebo obojí ?
něco třeba zde Předmět: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí
vikino1 píše:A v čom spočíva taká prestavba, mohol by si popísať? Je fak že to svietenie je asi najhoršie so všetkých aut čo som mal.
Pozri tu : Předmět: KAROSERIE : přestavba modelu I. na řadu II.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od Marek77 »

Už asi rok a půl používám OSRAM Ultra Life H4 (viz str.15 tohoto vlákna) a musím říct, že jsem velmi spokojen. Známý je měl ve služební Octavii, kde denně rozsvěcoval a zhasínal i třicetkrát a vydržely mu přes tři roky (pak auto i s nimi prodal). Asi na tom označení Ultra Life opravdu něco je.


Jinak dost jsem přemýšlel nad tvrzením RamuSAGa, že jedničkové modely ve srovnání s dvojkovými "nesvítí". Měl jsem totiž podobný pocit. Přikládal jsem to tomu, že dvojkové modely mají čirou optiku a ta třeba svítí lépe. Ale ono to asi tím nebude. Asi jsem na něco přišel. Nevím, jestli je to nějak převratné zjitění, ale mně to dost překvapilo (tedy myslím výsledek). Moje skla na světlometech měla jakoby mléčný nádech. Přemýšlel jsem, zda je to nějakým tím opotřebením, nebo jestli je to normální, anebo jestli se mi to jen zdá, ale byl u mě kámoš, co mi moji domněnku potvrdil. Skla jsou kalná. Co s tím? Vyndal jsem světlomety a skla z nich demontoval. U jedniček jsou skla přichycena u světlometů pružnými sponami po obvodu. Skla jsem vzal domů a pod teplou vodou jsem je kartáčkem na ruce vydrbal Solvinou z vnitřní strany. Poté je osušil a namontoval zpět do auta.

Od té doby si rozhodně nemyslím, že by jedničkový SAG špatně svítil, spíše naopak.

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od vikino1 »

Páni vďaka :good: Marty idem čítať.
Marek Dnes som na tie sklá pozeral ja ich nemám akože mliečne, ale to sklo je také nepriehladné ono je fakt možné že to stačí umyť. To by bola super varianta. Skúsim aj to pretože jeden svetlomet -pravý mám nejaký volný ,lebo tam hrgluje. Asi je vyskočený alebo urvaný .

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od Marek77 »

Zkus to - když tomu nepomůžeš, určitě tomu neuškodíš. A nic to nestojí.

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od vhml »

Já si na světla nemůžu stěžovat. Ale je pravda že mám hodně čistý sklo zřejmě i zevnitř, protože při blízkým pohledu na světlo bez problému přečtu nápis na žárovce.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od vikino1 »

HA- HA ja nevidím ani žiarovku 8O

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od RamuSAG »

Tak jste mě pánové vyprovokovali, nelenil jsem a zašel teď večer do garáže, vzal pořádnou baterku a prohlídl oba reflektory a ono na tom něco bude. Sice nemám žádný jakoby mléčný povlak, ale skla jsou zevnitř asi dost zaprášená nebo co. Takové jako bílé částečky na skle a je jich požehnaně. Žárovku nevidím, natož abych přečetl, co je na ní napsáno. Mám paraboly od BOSHe, takže tohle řešení umytí skel zevnitř se mi dost hodně zamlouvá. Díval jsem se do Kelly, reflektory mají od třech výrobců včetně BOSHe, ale tohle je levné řešení a určitě do toho půjdu. Dík všem za reakce a zkušenosti a dám vědět, jak jsem dopadl.
Jo, ještě jsem zapoměl napsat, že pokud normálně reflektory svítí není to vidět, až při posvícení proti sklu reflektoru z venku baterkou to vidět je.
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Dle dlouholetých zkušeností je problém koupit v druhovýrobě kvalitní světlo které bude opravdu dobře svítit.
Originál je originál ( nebo minimálně kvalitní aftermarket - značkový Bosch, MagnetiMarelli, Saturnus,Valeo - prostě kvalita ) nic jiného bych si na auto nedal ( svoje vlastní na dlouholetý provoz ) .
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od Marek77 »

Rozhodně souhlasím, že dobře vidět z auta je priorita číslo jedna.

Kdysi jsem měl problém na Ladě. Bylo to čtyřočko a celý čas byly k dostání pouze polské paraboly WESEM. Ačkoli to byly paraboly pro H4, to auto bylo doslova slepé jako kotě. Dálkové (čtyři) samozřejmě v pořádku, ale v okamžiku přepnutí do tlumených to bylo mnohdy doslova o život. Potom jsem po nějakém čase narazil na výprodej starého skladu na škodovky, kde kromě jiného měli i paraboly na úzkou škodovku 120GLS (ta měla s Ladou 2103 identické paraboly). Na balení byl štítek s datem výroby 1981. Ležely pětadvacet let ve voskovém papíře někde ve skladu ;-). Dal jsem je na auto a v tu ránu to bylo naprosto o něčem jiném, ten rozdíl byl skoro neuvěřitelný. Krátce nato jsem auto prodal, ani jsem si to neužil ;-).

Takže pokud někdo plánuje koupi nových světlometů, určitě nešetřete, je to nepravé místo.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od M@rty74 »

M@rty74 píše:Napsal 16/1/2012 - Tak mi přátelé praskly . . . . Dnes jsem "namontoval" do obou světel "odporové vedení" původem určené do Škody Fabie ( číslo dílu 6Y0941855 ) a k tomu OSRAM NIGHT BREAKER PLUS H7 55W 12V +90% .
Tak včera jedna z výše uvedených odešla do věčných lovišť - myslím že rok a dva měsíce je slušný rozdíl oproti původní výdrži cca 2-3 měsíce.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od RamuSAG »

Tak mi počasí konečně dovolilo, abych zkusil sundat skla reflektorů a zdařilo se bez pohromy. Hnusná jakási mastná špína zevnitř skel je pryč. Použil jsem obyčejný kuchyňský odmašťovací přípravek a potom spláchl vodou. Z parabol jsem vyfoukal prach kompresorem a vytřel je jemným hadříkem. A bingo, je to nesrovnatelně lepší vidění. To co tady před časem popisoval Marek77 opravdu pomohlo a ve spojení s použitím žárovek H4 OSRAM NICHT BREAK PLUS, které mi před časem doporučil M@rty to svítí dobře. Takže musím poopravit svůj názor, že jedničkové modely nesvítí. Nesvítí asi tak dobře jako dvojkové, ale pokud je vše vpořádku, vidět je dobře. :good:
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od RamuSAG »

A trochu fota
Přílohy
IMG_0787.JPG
IMG_0790.JPG
IMG_0793.JPG
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od Marek77 »

Je to velký rozdíl.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od Skyppy »

ŠIKULÁÁÁÁÁÁ!!!!!!
Ty to své autí tak vyšperkuješ, že ho od Tebe VW odkoupí do firemního muzea!!!
Vždyť takhle krásné nevyjelo ani z výrobní linky.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“