TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od jukinoo »

nemoze to byt elektromotor co ovlada klapku ktora prehadzuje medzi klimou a kurenim kamarat mal ten isty problem ale jemu v lete fukal iba teply vzduch

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od michall »

Ale to by nemělo mít vliv na to, že třeba u bufíku je sotva 50st voda.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od trepifajxl »

Obligátní otázka: Co na to VAG, nezapomeň že budíky (pokud nemáš upravenou křivku) ukazují od cca 75 st C 90 st C a pokud ti vypíná bufík a píše přehřátí to dělá i při nastartovaným motoru a zvýšenejch otáčkách. To vodní čerpadýlko je unášený magnetickou spojkou a klidně se jeho motorek může točit a vrtulka může být seklá. Hoď sem víc poznatků
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od rcmony »

michalle nechci strašit, ale podobně se mi bufík choval loni v zimě. Po pár minutách pokud neběžel motor v otáčkách se vypnul, auto špatně topilo, dokud se úplně neohřálo. Na jaře následovali problémy s přehříváním, výměna dvou termostatů a následně výměna těsnění pod hlavou. Letos bufík naběhne a topí a topí, ať jedu nebo stojím na křižovatce. Hadice taky nebyli tvrdý, většinou to stačí vyfoukat přes nádržku.

Já mám ale "jedničku" kde není čerpadýlko a všechno honí vodní pumpa.
I LOVE TO FLY

jarinvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 04.04.2010 22:18
Bydliště: Jižní Čechy

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od jarinvw »

Tak já mám zase opačný problém, mě topí bufík pořád i když ujedu třeba 100 kilometrů, auto je ohřáte, ale bufík běží pořád. Tak jsem vyndal pojistku a musím k někomu na VAG.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od michall »

Story pokračuje ... jel jsem trasu Praha - Prostějov - Praha. Na dálnici asi ve 130km/h najednou pískot, teplota skoro na 130st., dal jsem neutrál a teplota postupně klesla na 90 a kousek (beru samozřejmě polohu rafičky, ne skutečnou teplotu). Nasadil jsem tedy pomalou jízdu asi 80km/h, pak se teplota držela jakžtakž mezi čárkou na 90 a čárkou v půlce mezi 90 a 130. Auto pořád netopilo (studený vzduch v jakémkoli módu Climatronicu), hadice měkké, na můj vkus i studené, v nádržce voda mezi MIN a MAX, po povolení víčka stoupne okamžitě voda a bublinky až skoro k vršku nádržky (a přepadem ven). Takhle jsem se doplácal do Prostějova, kde auto stálo asi 2h venku. Po nastartování byla teplota na 90 a držela se tam až asi 50km před Prahu (auto taky trochu topilo). Pak najednou zase studený vzduch a po chvíli voda 130 st. a pískot. Takže zase neutrál, teplota tentokrát fofrem na 90 a zase se tam držela až domů (resp. 90 a kousek), auto už dál netopilo.

Před touhle cestou byla jediná chyba na bufíku a to jeho přehřátí (jinak se choval normálně, mám jen příhřev). Po cestě jsem nezkoušel (prubnu zítra).
Vrtulka by mohla být seklá, ale to je podobné nefunkčnímu motoru (měl jsem vloni), kdy teplota vody byla víceméně v normě (spíše nižší), a auto na volnoběh netopilo a trochu topilo s motorem v otáčkách.

Ještě by to mohla být seklá vrtulka vodní pumpy na motoru (díky Marku) a ještě mě napadá kouslý termostat.

Tak to je tak asi vše. Někdo s nápadem, co s tím?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od abeljozef »

Kusnuty termostat to byt nemoze, termostat ovlada jen okruh chladica. Nema vplyv na vykurovacie okruhy. Skor na 99 % vodna pumpa na motore.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od michall »

Pumpa to být může, nicméně byla měněná tuším někdy vloni. Nechám to zkontrolovat. Všecno by tomu asi i odpovídalo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od rcmony »

hmm tak to znám. 80-85 km/h do 2300 ot./min v pohodě, do kopce a nebo rychleji okamžitě teplota nahoru. Jak mi zdělil můj mechanik pumpa to není, pokud by to byla pumpa tak se to přehřívá vždy. Takže Tě čeká těsnění pod hlavou.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od michall »

No mě zase dva lidi nezávisle na sobě řekli, že je to nejspíš ta pumpa (auto neviděli, jen jsem popsal stav). Ještě jedna důležitá věc ... chladič je studený. V oleji voda není.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od rcmony »

Osobně bych Ti přál aby to byla pumpa. Ale jak to vysvětlil mechanik mě, pokud by to byla pumpa, tak je špatná cirkulace vody vždy (a muselo by se to přehřívat i na volnoběh). Dokonce mi ukazoval i starší pumpu, čímž mě definitivně přesvědčil na výměnu těsnění, prostě vrtulka se buď točí pak je OK a nebo netočí vůbec = problém, nic mezitím není.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od michall »

No auto se chová kromě jiného tak, že se ze studena fofrem ohřeje na 90, tam to drží, dokud to trochu nepřišlápnu (třeba kopeček), jak přijde rovina nebo kopec dolů, spadne to zpátky na +-90 (ručička). Uvidím ... zítra dojdu za tím, kdo mi dělal rozvody ať zkoukne (vymění) pumpu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od ajo »

keď je to vodna pumpa, prečo stupa hladina vody v nadržke?
Obrázek

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od michall »

To netuším, ale řekl bych, že se ve vodě tvoří bublinky, které logicky jdou nahoru a skončí v nádržce, kde tlak nedovolí vodě, aby se tam dostala. Jakmile povolím víčko, uteče vzduch a uvolní místo vodě.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od 11mAjA11 »

pokud to bude těsnění pod hlavou tak by to na 90% tlakovalo do vodního okruhu - tj. hadice by byly tvrdé jak beton a nemuselo by se to projevovat mísením vody a oleje...pokud jsou hadice teplé a natlakované v rámci standartního chování motoru tak to bude pumpa..víc možností tam myslím nebude..ještě možná ucpaný vodní chladič a max.radiátor topení, ale to by se nemělo projevovat jak popisuješ..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“