TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od bodyvlk »

Jenom napíši můj postřeh s problémem. V létě se mi několikrát stalo, že mi z ničeho nic vyletěla teplota při jízdě do kopce až skoro nadoraz. Při jízdě z kopce to pomalu klesalo. Při dalších třeba 20-ti jízdách již ne a potom zase. Když jsem nastavil topení na max, normálně to topilo. Zasekával se termostat, ale jenom občas. Teď ho mám vyměněný a neudělalo to zatím ani jednou (už 2 měsíce).

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od michall »

Mňo ... tak asi vyřešeno. Problém byl nejspíš v tom prťavým kousku plastu v hadičce, co vede okolo baterky z Téčka do nádobky. Byl ucpanééééj. V motoru se asi držela bublina, která touhle hadičkou nemohla utéct. Pumpa je OK, termostat pro jistotu vyměněn. Další šleha bude oprava altíku, neb ten maká na asi 40% a tudíš zbytek sype baterka :cry: , ale to už je do jiného topicu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od parizek_ltm »

no tak vida, to je dobree. Usetrils za tesneni, tak muzes vrazit do altiku :mrgreen:

trucker.lkw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.10.2007 12:54
Bydliště: Vysočina

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od trucker.lkw »

Zdrawim jak tady čtu ty příspěvky tak mám podobný problém. Jak nastala zima tak mi auto skoro vůbec netopí, ze předu to občas fouká vlažně. Ručička teploměru mi ukazuje na 90 ° C. Bufík u toho chodí jak má. Když sem to napíchnul na vag tak mi to žádnou závadu neukázalo. Co by to mohlo být?

Uživatelský avatar
mug
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.05.2010 12:22
Bydliště: Jičín

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od mug »

Alhambra 2001 AUY 85kw Climatronic - netopí. :cry:
I po půl hodině jízdy je motor studený. Ručička teploty motoru úplně vlevo. Vzduch fouká pouze úplně studený i vzadu (u levého zadního kola). Climatronik je nastaven na HIGH a větráky jedou na plno. Zda funguje bufík nevím, zatím jsem pod auto v tom sněhu nevlezl. Ale zjistím to o víkendu. Dík za každý postřeh a radu. :wink:

Uživatelský avatar
Santiago
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1878
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od Santiago »

resis to co my tady vsiciiiii :D
bufik asi nepude coz, a kdyz se ti ani nezvedne rafika tipnul bych i termostat ci cidlo :wink:
last train to universe :bot:

Uživatelský avatar
mug
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.05.2010 12:22
Bydliště: Jičín

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od mug »

Pomalu to tu pročítám a koukám i k němcům, ale je toho opravdu hodně stejně jako možných příčin. Zkusím dnes ještě poprosit kamaráda, aby mi to připojil na VAG. Pak snad budu chytřejší. Jen se bojím, že toho bude víc, jak uvádíš. :cry: Dík za tip.

Uživatelský avatar
mug
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.05.2010 12:22
Bydliště: Jičín

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od mug »

Tak jsem měl asi víc štěstí než rozumu. Po vymazání chyb z řídící jednotky Bufíku (01492,01409) se rozběhnul a při včerejší jízdě 2 x 100km topil dobře. :D

Klakson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.11.2009 20:58
Bydliště: Trutnov

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od Klakson »

Zdravím, určitě se to již někde řešilo, ale bohužel jsem nenašel, mám Alhambru 2002 a přestala mě topit, před tím mě blbo ohřívání motoru a ztrácela se trochu voda tak jsem vyměnil jsem hlavu, termostat, nový těsnění atd. teplota na 90° a furt nic, mohlo by to být někde v topení? do topení jde teplý vzduch, ale z topení je hadice studená, je tam prý nějaká el. klapka, je to můj případ? kolik stojí ten motorek či celá klapka?
děkuji za každý typ.

Uživatelský avatar
heimdall
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 27.10.2009 17:43
Bydliště: Slovensko

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od heimdall »

Zdravím páni.

V predošlej téme (nesprávne som ju umiestnil) som písal toto:
Chcel by som Vás poprosiť o radu, nenašiel som nič k tejto téme až na viewtopic.php?f=50&t=23157&start=15 tak to hodím do novej témy.
Po zahriatí auta na 90 stupňov (kontrolka teploty vody funguje v poriadku, termostat nevykazuje žiadny problém) prejdení dostatočného množstva km a zapnutí kúrenia na HI (aj teraz v lete, motor je dostatočne teplý) v maximálnych otáčkach ide z vetráčikov mierne teplý vzduch, manželka má Lupo 1.0 diesel a s ním sa teplota na maxime nedá ani porovnať, to priam páli, tak ako to má byť. V čom by mohol byť prosím Vás problém? Napadaol ma radiátor kúrenia, môže to byť on, alebo treba hľadať chybu inde.

Ešte dodám, kúrenie keď dám naplno po zohriatí motora aj vzadu ide absolútne bezchybne, vzduch z preduchov za sedadlami naľavo dole je horúci, teda citelnejšie horúcejší ako v predu. V predu je teplý, ale nie úplne horúci ako vzadu, voda z expanzky nemizne vôbec, je jej tam presne rovnaké množstvo stále, na budíkoch sa teplota od 90-ky neodlepí, čo chvalabohu znamená, že to tesnenie pod hlavou nebude. Dodám ešte, kvapkal mi trošku v minulosti chladič, dal som tam utesňovač chladiča - tekutý, po utesnení som prepláchol s automechanikom celý vodný systém a dal novú kvapalinu.......typujem to na radiator kúrenia, ďakujem za akékoľvek rady, aj keď problém nie je nejaký akútny a auto vlastne celkom dobre kúri, rád by som to však vyriešil. Ešte raz vďaka.

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od Belmondo »

Pokud jsi tam dával utěsňovač do chladiče, tak tipuju radiátor topení, budeš ho mít přicpaný. Měl jsem to kdysi podobně, vzadu horko, vepředu vlažný (na max.)

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od smolda »

A nebo ti nechoděj žaluzie a klapky přdních ofuků na přístrojovce...
Je ale fakt že bych chybu hledal spíš v přicpaným radiátoru topení jak psal Belmonďák.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
heimdall
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 27.10.2009 17:43
Bydliště: Slovensko

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od heimdall »

Vďaka páni za tip s tým radiátorom kúrenia, určite sa to však nechystám meniť, tých 75€ za radiátor by som rád obetoval, ale ani náhodou kôli pár stupňom nebudem demontovať polku auta (prístrojovku) aby som radiátor vymenil, aj tak v zime veľmi nejazdím a kúri to vlastne celkom obstojne.

Ešte raz vďaka.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od michall »

Zkus to odvzdušnění, za to nic nedáš. Postup je tu také někde popsaný.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
heimdall
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 27.10.2009 17:43
Bydliště: Slovensko

Re: TOPENÍ: nechce topit, jak poznám příhřev?

Příspěvek od heimdall »

Aký je postup odvzušnenia? Teoreticky to pripadá do úvahy, menil som komlplet chladiacu kvapalinu - kompresor napojený na trúbky pod autom medzi šoférom a zadným sedadlom kde vzduchom vytlačil automechanik všetku kvapalinu von z chladenia (teoreticky tam nejaká vzdochová bublina mohla ostať) chcel som mať istotu, že tam po utesňovači chladiča nič neostane.
Hladal som to na predošlých 8 strankách, ale konkrétny postup som nenašiel, ako ho správne odvzdušniť?

Dík

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“