ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od vilik »

Já za něj dal v autorizáku docela pálku. Už si moc nevzpomínám, ale asi kolem 4500. Pokud vím, tak druhovýroba na tenhle díl není. to bylo první co jsem zjišťoval. Ale třeba se od té doby něco změnilo. Nevím, jestli to půjde opravit. Je to zalité v plastu něco jako guma a jde to poměrně dobře vydlabat. Jenže to nejdůležitější je asi z druhé strany tišťáku, kam se budeš dostávat velice nesnadno. Pak je otázka, aby to po tom zásahu mělo stejné parametry. Přeci jenom se tu pracuje s měřenými a kalibrovanými hodnotami. Ale za pokus to stojí.
Přílohy
IMG_0007.JPG
IMG_0005.JPG
IMG_0004.JPG
IMG_0008.JPG
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od abeljozef »

Skusal so ho hladat v katalogu druhovyrobcov ale nenasiel som ho. Takze asi jedine VW. S opravou takehoto niecoho by som sa osobne asi moc nezahraval.

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od rcmony »

Jak píše Jozífek, je potřeba si uvědomit "čeho že je to čidlo". V extrémním případě Tě to může taky v zimě vystřelit ze zatáčky.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od patper »

:arrow: nekde tu opravdu byl navod ,jak to opravit....
Ale uz jsem nasel jen tohle :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=487165#p487165" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
DAVELVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.02.2009 09:56
Bydliště: Žďársko Vysočina

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od DAVELVR6 »

Já znám kluka který je machr přes ,,mikro" elektro... Ten by byl třeba podle návodu schopnej to opravit,nebo mi aspoň říct ať si zajdu koupit nový- aby mi v zimě nehrozilo to co říká rcmony... :( Už se mi párkrát hodilo.... :)

Uživatelský avatar
DAVELVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.02.2009 09:56
Bydliště: Žďársko Vysočina

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od DAVELVR6 »

Dík za odkaz patperovi, opraváře televizý znám taky :) ... Po zadání do Visu to napíše doporučený postup opravy: kontrola vedení a konektoru,kontrola montážní polohy,číst měřené hodnoty skupina 005 a 004,snímač kontrola nebo výměna,číst a vymazat paměť z.,ŘJ ABS kontr.nebo výměna. Stalo se mi totiž,že ještě než jsem začal hledat na netu kde to zázračné čidlo je, pátral jsem pod celým autem... Šel jsem od všech snímačů od kol a náprav. U dvou snímačů(jeden umístěn-napojen na přední stabilizátor na straně spolujezdce,druhý umístěn na zadní nápravě-spojen s nějakým čidlem přes malou tyčku- zmenšená tyčka stbilizátoru) byli nedopojený konektory????!!!!Na konektorech nebylo žádné poškození nebo známky po dřívější demontáži... Konektory jsem zapojil,vymazal paměť a udělal zkušební jízdu. Vše bylo v pořádku. Po třech dnech se kontrolka znovu rozsvítila!!! Proběhla kontrola již zmíněních snímačů- vše bylo v pořádku :( ... Zná někdo hodnoty které se mají naměřit na demontovaném snímači?

Uživatelský avatar
Sharan586
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 07.12.2008 15:18
Bydliště: Bratislava

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od Sharan586 »

pekný večer,
ja dllhujem Jozefovi Abelovi ešte poďakovanie a výsledok z mojej poruchy, ktorú som tu popisoval v mesiaci apríl - máj,

Jozef, mal si samozrejme pravdu, závada v podobe svietiacej kontrolky ESP,
ktorá na VAG hlásila chybu "01435 Snímač brzdového tlaku, (nedôveryhodný signál), Senzor G201",
bola spôsobená vadným senzorom brzdového tlaku, G201, po výmene senzora vo firme IMPA v BA je to OK, (cena náhradného senzora 77€, t.j. 2 320Sk, práca 31€, t.j. 934Sk),

ďakujem Jozef za tvoj príspevok, ktorý mi pomohol zorientovať sa
Sharan II, model 2006, TDI 1,9TDI, 96 kW, ASZ, Sportline, M6, Blue Shadow

Obrázek

Uživatelský avatar
HonzaV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 17.02.2008 10:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od HonzaV »

Ahojda,
potřeboval bych poradit s jednou věcí:
Začala mi svítit kontrolka airbagu - VAGem zjištěno, že jde o bag řidiče. Chtěl jsem se mrknout na ten "kroužek" pod volantem, zda něco nevykoukám. Trošku jsem ho rozebral a narazil na takové ozubené kolečko, které vždy po otočení kroužkem o celou otáčku poutočí. V jednom bodě prosvítá to ozubené kolečko žlutě. Nevíte k čemu to je a jaké je výchozí nastavení?
Po opětovném složení a přišroubování volantu - vymazání chyb se již kontrolka airbagu nerozsvítila, ale pro změnu se po natočení volantu doprava rozvítila kontrolka ESP.
Honza

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od abeljozef »

Vyrovnaj kola aj volant. Vagom sa pripoj na 03 (ABS/ESP) prejdi do bloku hodnot a v kanale 004 v prvom poli mas udaj z cidla. Mal by byt 0 stupnov +/- 4,5 stupna. Asi tam budes mat 360 alebo -360 ak ano:

Daj dole volant. otoc kruzkom sminaca aby si nastavil 0. (+/- 4,5 stupna) a nahod volant.

AK by si to nevedel vyvazit tak potom rekalibracia cidla natocenia volantu.

Uživatelský avatar
HonzaV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 17.02.2008 10:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od HonzaV »

OK. Zatím děkuji 8)
Honza

Uživatelský avatar
mantinel115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 12.05.2009 18:00
Bydliště: Žilina,Slovensko

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od mantinel115 »

cafte pani.precital som si to tu cele o ESP,pretoze sa mi sem-tam stane,ze pri "sviznejsiej" jazde zakrutami, sa mi tiez rozsvieti ESP.teraz uz,dajme tomu,rozumiem preco,ale preco mi aj nezhasne sama,ale az po vypnuti motora!!! (pri presmyknuti kolies mi len zablikne,to je ok)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od abeljozef »

Lebo tam mas zavadu, musi sa to diagnostikovat VAG om.

Uživatelský avatar
mantinel115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 12.05.2009 18:00
Bydliště: Žilina,Slovensko

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od mantinel115 »

abeljozef píše:Lebo tam mas zavadu, musi sa to diagnostikovat VAG om.
toho som sa obaval.dik.
ako je to s tym kablom na vag,kde by som ho kupil a za kolko?a staci mi na to program stiahnuty s netu?najradsej by som si to robil sam.(vag)

Tomáš007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.09.2008 07:56
Bydliště: Děčín

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od Tomáš007 »

Ahoj včera se mi vyskytl problém,když jedu do levé zatáčky asi tak 50km/hod tak mi začne pracovat esp.Ale 100% vím že se kola do smyku nedostala.Dělá to jen když jedu do leva.Na pravou stranu nic.Na sně hu esp funguje dobře.Vag závadu v jednotce abs nehlásí.Co by to mohlo dělat? Dík

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od parizek_ltm »

Zkontroloval bych cidlo natoceni volantu, pripadne pricneho zrychleni, ale to by melo byt diagnostikovatelne VAGem.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“