ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
chobino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 01.01.2016 16:38

Re: vadné ESP na sharanu - prosba o radu

Příspěvek od chobino »

nne, závada se objevila po obtížnějším startu na slabou baterku, auto chytlo a rozsvítila se kontrolka esp

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: vadné ESP na sharanu - prosba o radu

Příspěvek od yessmen »

Základní nastavení zkoušeno?
Ten multifun. volant přestal jít při tom, anebo nešel ani před tím?
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

chobino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 01.01.2016 16:38

Re: vadné ESP na sharanu - prosba o radu

Příspěvek od chobino »

základní nastavení mi kamarád neudělal, protože nenavázal spojení s tím kroužkem, aspoň tak mi to říkal(jí diagnostice nehovim) volant fungoval, ale já tu multifunkci moc nepoužívám, takže jestli to přestalo chodit v jeden okamžik fakt nevím

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: vadné ESP na sharanu - prosba o radu

Příspěvek od yessmen »

Jestliže to odešlo právě po vybití baterie mohlo by to být jen rozhozené, jinak snímač g85 je samozřejmě mimo ten není v kroužku ale sám moc neodchází.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: vadné ESP na sharanu - prosba o radu

Příspěvek od motorpower »

Pokud jsi od Prahy, tak se s tím v pondělí stav :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

chobino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 01.01.2016 16:38

Re: vadné ESP na sharanu - prosba o radu

Příspěvek od chobino »

jsem z Vysočiny, jak máš pracovní dobu, kde bych Tě našel a kolik by stála oprava? Myslíš, že by mohl být prblém jen v diagnostice?

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: vadné ESP na sharanu - prosba o radu

Příspěvek od motorpower »

Pokud budeš mít cestu tak volej, ale opravdu nemohu vědět co tomu je, takovej superdiagnostik na dálku nejsem.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

chobino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 01.01.2016 16:38

Re: vadné ESP na sharanu - prosba o radu

Příspěvek od chobino »

děkuju, ukládám číslo a když pojedu kolem, tak se stavim

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vadné ESP na sharanu - prosba o radu

Příspěvek od Marek77 »

Pánové, nezdá se vám, že jste úplně mimo sekci?????

Naučte se číst, prosím !!!

Zejména PRAVIDLA této sekce bych doporučil.

chobino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 01.01.2016 16:38

Re: vadné ESP na sharanu - prosba o radu

Příspěvek od chobino »

Omlouvám se, že jsem se Tě dotknul a použil Tvou sekci na prosbu o radu, viděl jsem sekci kde se probíraj sharani, tak jsem doufal, že píšu na správnou sekci, holt jsem asi blbej, ale to víš, jsem tu prvně, tak si toto téma smaž, ať tu máš místo. Ještě jednou se omluvám...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od Marek77 »

To není má sekce. Toto je sekce (část diskusního fóra), kde uživatelé tohoto fóra pouze představují své vozy. O problémech s vozy diskutujeme v úplně jiné části tohoto fóra.

Možná by nezaškodilo, spíš než používat afektovaná invektiva, pročíst si zběžně stručná pravidla této sekce http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=285&t=251403" onclick="window.open(this.href);return false;, resp. celého SAG fóra http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=25546" onclick="window.open(this.href);return false;. O nic víc nežádám. Dělají to tak všichni, kdo toto fórum navštěvují.

Na tomto fóru prostě máme nastaven určitý pořádek - pro přehlednost fóra, snazší orientaci a hlavně proto, aby se jeden stejný, či podobný problém neomílal stále dokola.

Takže Tvé téma o ESP by bylo fajn dopsat na konec již existujícího tématu o téhle problematice. Čili použiješ SHERLOCKa http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441" onclick="window.open(this.href);return false;, kde si téma s touto tématikou vyhledáš a na jeho konec napíšeš to, co Tě trápí. Třeba právě sem: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=19433" onclick="window.open(this.href);return false;. Možná, když si toto téma pročteš, zjistíš, že stejný problém už někdo jiný v minulosti řešil. A máš ušetřenu práci s psaním.

Prosté, rychlé, přehledné.
Naposledy upravil(a) Marek77 dne 03.01.2016 11:43, celkem upraveno 1 x.

chobino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 01.01.2016 16:38

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od chobino »

děkuju za vysvětlení, příště to napravím, jinak pravidla jsem si četl, jen jsem je nepochopil tak, že to není určené pro rady, jen pro představování svých vozů.

spot1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.09.2015 06:37

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od spot1 »

Ahoj, tak jsem prošel snad celé forum ale nikde jsem nenašel že by měl někdo stejnou závadu jako já...
Mám sharana rv. 2005 1.9 Tdi 85 kw
můj problém je chyba ESP v posilovači brzd, stále hlásí chybu 814 magnetická cívka brzdného tlaku ( mechanická závada)
Na vozidle došlo k proměření kabelového svazku od daného snímače do jednotky, vše v pořádku, ke kontrole netěsnosti vakua, taktéž vše v pořádku, k výměně posilovače brzd za starší se snímačem, stále stejná závada, výměna tandem čerpadla, stále stejná závada.
pokud s vozidlem nepřesáhnu 2000 ot/min tak chyba nenaskočí.
pokud přesáhnu otáčky nad 2000 ot/min chyba během chvíle naskočí.
Prosím poraďte.....

Luboš123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.01.2016 19:00
Bydliště: okr. Příbram

Problém ,,snímač míry otáčení" na Alhambře 2003 1,9 TDI......

Příspěvek od Luboš123 »

Zdravím. Prosím o radu kde najít snímač míry otáčení na uvedeném voze. Hledal jsem pod předními sedadly, ale tam není. Také jsme hledali okolo sloupku řízení, ale nenašli. Bodla by asi dílenská příručka, kdyby náhodou někdo měl. Moc dík za případné rady.

Dunlopik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.11.2015 19:45

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od Dunlopik »

Ahoj dobří lidé. Mám problém se svým Sharanem rv 2006 86kw. Nevím, zda to úplně patří sem, ale snad ano :) Rozsvítila se mi kontrolka ESP, při každém startu se vynuluje kompletně počítač a všechno ostatní. Budík dobíjení dělá, že nedobíjí, ale když dám měřák na baterku, tak dává 14V, takže by to dobíjet mělo. Hádám bude asi někde problém v elektrice, a ESP se odstavilo proto, že si PC myslí, že nemá dostatek energie? Máte někdo nějakou dobrou radu co s tím? K VAGu se dostanu až zítra, tak se trochu bojím co s tím, a jak s tím jezdit. Ale nějaká rada by se hodila :) Předem děkuji a pokud je to špatné vlákno, tak se omlouvám, ale snad mě neukamenujete nebo nasměrujete správně.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“