ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, zá

Příspěvek od vilik »

keysersoze píše:Chlapi potreboval bych radu ohledne ESP. Mel jsem problem- svitila mi stridave kontrolka na ESP- rozsvitila se, dva dny svitila, pak treba zas tyden nesvitila,tak jsem to nechal nacist a pry cidlo pricneho zrychleni. Mechanik me poslal k jinymu (na ktereho mam podezreni ze jeho cilem je me odrbat). Ten dela ve VW a objednal originalni cidlo ESP (G200). Zvlastni bylo ze behem tydne co jsem tam stare cidlo nemel a cekalo se na nove, se mi stavalo, ze ESP nesvitilo (obcas) a navic svitil i airbag. Po namontovani noveho cidla asi 100km nesvitilo, pak se rozsvitlo a od te doby uz je to asi 2 mesice a 3000km a sviti furt. Ten mechanik ma vysvetleni, pribeh, ktery se mi nezda- na nove cidlo si nemuze zvyknout druhe cidlo- podelneho zrychleni, ktere bylo zvykle na spatne udaje a ted kdyz dostava nove a spravne, tak je vyhodnoti jako nesmysl a hodi chybu. Ted me tlaci i do vymeny cidla podelneho zrychleni. Co je na tom pravdy, myslite si, ze na me chce jen vydelat, nebo ze to muze byt pravda?
Tipuji, že "mechanik od VW" se spletl a vymontoval ti čidlo přetížení od airbagu. To aktivuje předpínání pásu při nárazu. Obě čidla jsou pod sedadlem řidiče. Určitě ti po výměně zhasla kontrolka airbagu a stará, původní porucha se neodstranila. Vzájemné přizpůsobení čidel je nesmysl. Pokud se použijí správné, vymažeš chyby a víc o tom nevíš.
Rozvaž s mechanikem veškeré kontakty a najdi si někoho, kdo si bude víc vážit zákazníků. Nebo si to udělej sám. Není to žádná věda. :good:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 3&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

tom_t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.01.2012 21:32

ESP: za jízdy se rozsvěcuje kontrolka

Příspěvek od tom_t »

Řeším teď problém, že se mi někdy za jízdy rozsvítí kontrolka EPS - nejčastěji když jedu s vozíkem, nebo i plně naložen do kopce. Po vypnutí/zapnutí motoru většinou zhasne, ale někdy taky ne. Do dvou dnu se to však vždy srovnalo. ESP obecne spíš neužiju ani na sněhu :) ale nevím zda se mám nečeho obávat, nebo ne. VAG mlčí, knížka říká o "jiné vadě motoru".
Sharan II 1.9TDi, AUY, 85kW, 2002

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, zá

Příspěvek od tornado1 »

v RJ ABS není ani jedna závada?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

tom_t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.01.2012 21:32

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, zá

Příspěvek od tom_t »

ne, proste jako by se nechumelilo
Sharan II 1.9TDi, AUY, 85kW, 2002

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, zá

Příspěvek od Skyppy »

Není možné. Pokud se rozsvítí kontrolka ABS nebo ESP, tak v paměti závad musíš mít něco uloženo.

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, zá

Příspěvek od vhml »

Může být ESP v první generaci, model 2000? Prodejce mi zarputile tvrdil, že to ESP má, ale já si troufám pochybovat.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, zá

Příspěvek od abeljozef »

I. kam ESP nehrozi. Nemaju na to techniku.

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, zá

Příspěvek od Dedla »

tom_t:
Funguje ti při této závadě ABS?
Až tuto závadu odhalíš,tak dej vědět čím to bylo.

Skyppy:
Možné to je,já bych tomu věřil. V podstatě se mu asi jen deaktivuje ESP,nebo ABS,nebo oboje,bez chyby v paměti závad.
(jednou bych na to rád přišel a naučil se to i na Sharanu manuálně zap/vyp.,zatím jsem žádnou radu kde,co a jak od nějakého "dráteníka" nezískal.)
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, zá

Příspěvek od Skyppy »

ESP se manualně deaktivovat dá, ale ABS NIKOLI!!!!! Proto MUSÍ být v paměti závad nějaký záznam, nebo je taky možné, že si z nás autor příspěvku jenom utahuje. :baseball:

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, zá

Příspěvek od Dedla »

Znovu opakuji.
Najdeš-li správný kabel ktrerý přerušit,ABS se deaktivovat dá. (doprovázené rozsvícením kontrolky závady + na VAGu je to čistý)
Ale už jsem starej sklerotik,tak nevím jak se na to tváří VAG při OFFnutém stavu,ale tuším,že mu to ani nevadilo.
Konkrétně Sharana neznám,ale někde jinde u koncernových brzd to lze.
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

tom_t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.01.2012 21:32

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, zá

Příspěvek od tom_t »

Dedla: Urcite, az to rozlousknu, dam vedet. ABS funguje bez problemu, na brzdu netahne nikam, snehem drandime v pohode. Akorat abych nemel nudne budiky, tak mi tam jeste sviti polstarek, tak predpokladam ze u toho to bude nejaky servisni interval. Nebo jdou do haje cidla... Jdu sehnat nekoho s VAGem. Domu mam ted daleko.
Sharan II 1.9TDi, AUY, 85kW, 2002

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, zá

Příspěvek od kubenec »

Jestli myslíš bagy, tak tam určitě žadný servis není. Doporučená výměna výrobce je až kolem 15 let. Je to v servisce. Na tom autě se něco začíná s..t

tom_t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.01.2012 21:32

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, zá

Příspěvek od tom_t »

No, to jsem nechtel slyset. Doufam, ze to jsou jenom cidla. Jede to nastesti dobre.
Sharan II 1.9TDi, AUY, 85kW, 2002

tom_t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.01.2012 21:32

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od tom_t »

Tak mame jasno: nahodne se rozsvecujici kontrolka EPS - cidla pricniho zrychleni. Soucasna cena je pro mne nezajimave vysoka, tudiz jezdime postaru a doufame, ze budou spis fungovat nez nefungovat. Protoze vetsinou funguji, tak se chyba sama smaze, takze VAG nic neprecte.

AirBag - kvuli krouzku pod volantem, to je ale reseno jinde.
Sharan II 1.9TDi, AUY, 85kW, 2002

parnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 25.01.2012 20:56
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: ESP, FUNKCE: kdy je funkce ESP aktivní? tlačítko ESP, závady

Příspěvek od parnik »

Ahoj,tak se mi začíná rozsvěcovat kontrolka esp a úplně nahodile.Na vagu v brzdách žádná chyba.Je možný,že se to vypíná kvůli sjetým destičkách a kotoučům?Vždy po novém startu je to ok.Díky za rady.
alhambra II,1.9tdi 85kw

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“