KLÍČE: přidělání nového klíče, cena, zjištění kódu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Galaxy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

KLÍČE: přidělání nového klíče, cena, zjištění kódu

Příspěvek od Galaxy »

Potřebuji si nechat udělat nový klíč,musím ten nový klíč nějak přispůsobovat???Má v sobě nějakej čip na immo?Nebo u těchto starších modelu nic není??Díky za odpověď...Galaxy 98
Ford Galaxy 1,9 TDi 66kw AHU r.v.98

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Je v tom immobilizační čip a bohužel je plovoucí.Pokud na klíčích nemáš kód k immobiliséru tak si ho musíš nechat zjistit u Forda.U VW a Seata cena zjištění cca 400,- + klíč s čipem cca 1500,-.Nikdo z klíčníku mi ten čip neudělal bez toho kódu.

Uživatelský avatar
Fana
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: přidělání nového klíče, cena, zjištění kódu

Příspěvek od Fana »

Ahoj kluci,

nevíte někdo o někom tady na Moravě, kdo by dokázal vyčíst PIN z řídicí jednotky imobilizéru?
Když jsem si chtěl nechat nakódovat nový klíč přímo ve Fordu, tak to zkoušeli tak hodinu a pak pokrčili rameny a řekli, že to nepůjde, ať zkusim VW. Ve VW mi říkají, že to taky nedokážou. Co jsem byl u borca, který běžně PINy vyčítá, tak mu to jak na potvoru taky u Galaxyho I nešlo. Takže bych potřeboval nějakého opravdu odborníka.
Díky za jakoukoliv radu.

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: KLÍČE: přidělání nového klíče, cena, zjištění kódu

Příspěvek od ls »

Nevím nač ti bude sám si stejně klíč nepřikoduješ.Mě to dělali v Olomouci ve VW vedle OBI.Trvalo jim to asi 30 minut.

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Bitvi »

rfarsky píše:Je v tom immobilizační čip a bohužel je plovoucí.Pokud na klíčích nemáš kód k immobiliséru tak si ho musíš nechat zjistit u Forda.U VW a Seata cena zjištění cca 400,- + klíč s čipem cca 1500,-.Nikdo z klíčníku mi ten čip neudělal bez toho kódu.
A zkoušel jsi obyčejnej globus,co je v něm klíčník?
Já měl podobnej problém s klíčem a kodem (ne u Sharana)v servisu mi řekl 5000,- a v globusu mi ho udělal za 1200,-
Obrázek

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: přidělání nového klíče, cena, zjištění kódu

Příspěvek od Bitvi »

Obrázek

Uživatelský avatar
Fana
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: přidělání nového klíče, cena, zjištění kódu

Příspěvek od Fana »

No jelikož mám přístup k VAGu, tak si jsem schopný klíč nakódovat sám, pokud bych měl PIN.

Jinak moje dosavadní zkušenosti:
- obyčejní (i neobyčejní ;-)) klíčníci jsou bezradní
- autorizované servisy Ford - taky bezradní
- autorizované servisy VW - diagnostiku motoru ano, ale klíč taky nejsou schopni

Takže ve finále mám od Forda dodaný origo klíček (myslím tím nenakódovaný polotovar s čipem za 1000,-), ale nejsou schopní ho přizpůsobit.
Připadám si teď jako v kocourkově. :-( Ještě jsem psal na oficiální zastoupení Fordu v ČR, tak uvidíme, co oni na to. A když nic, tak zkusím ještě evropskou centrálu, nějak to přece jít musí, kruci. :-)
To je ta nevýhoda mít koncernové nekoncernové auto. Začínám závidět Sharaňákům a Alhambristům. :wow:

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: KLÍČE: přidělání nového klíče, cena, zjištění kódu

Příspěvek od ls »

Tak zajeď do toho Olomouce(autocentrum VWhorní lán) měl jsem stejný problem.Tam jim to trvalo 30min +600kč.Taky jsem si objednal nový klíč a neměli stím žádný problém.

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: přidělání nového klíče, cena, zjištění kódu

Příspěvek od Slavoš »

ls píše:Tak zajeď do toho Olomouce(autocentrum VWhorní lán) měl jsem stejný problem.Tam jim to trvalo 30min +600kč.Taky jsem si objednal nový klíč a neměli stím žádný problém.
600 za nakódování k autu předpokládám
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: KLÍČE: přidělání nového klíče, cena, zjištění kódu

Příspěvek od ajo »

S nakódovaním kľúča mám problém aj ja a mám Alhambru II. Kúpil som ju iba s jedním kľúčom, druhý som si nechal vyrobiť /aj s čípom/ cca 1500 sk. V servise SEAT mi ho mali bez problémov načípovať /cena ďalšich 1000 sk/. Problem však nastal vtedy, keď chceli zisťiť kód
riadiacej jednotky cez centralu v Bratislave. Kód poslali, ale jednotka ho neprijala ani na 10x.
To všetko na počkanie. Asi po dvoch hodinách márnej práce mi to vysvetlili tak, že na aute asi bola menená RJ, jej výmena nebola nikde zaznamenaná /možno z vrakača/, tak pravý kód sa už zistiť neda. Takže už rok mám nahradný kľúč za 1500 sk, ktorý mi je nanič.
Je tu ale jedno riešenie, a to vymena imobilizera za nový, ku ktorému by sa oba kľúče /pôvodný aj nový/ dali prispôsobiť. Cena podľa servisu cca 6000 sk.
Toľko z mojích skusenosti! Zdravím všetkych SAG!
Obrázek

Uživatelský avatar
Fana
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: přidělání nového klíče, cena, zjištění kódu

Příspěvek od Fana »

ls píše:Tak zajeď do toho Olomouce(autocentrum VWhorní lán) měl jsem stejný problem.Tam jim to trvalo 30min +600kč.Taky jsem si objednal nový klíč a neměli stím žádný problém.
Tam jsem se už ptal a bylo mi řečeno že Sharan a Alhambra není problém, ale Galaxy ano. :-(
A vidím podle podpisu, že ty máš Sharana, takže to jim asi nedělalo potíže. :-)

Uživatelský avatar
anydraj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KLÍČE: přidělání nového klíče, cena, zjištění kódu

Příspěvek od anydraj »

ajo píše:S nakódovaním kľúča mám problém aj ja a mám Alhambru II. Kúpil som ju iba s jedním kľúčom, druhý som si nechal vyrobiť /aj s čípom/ cca 1500 sk. V servise SEAT mi ho mali bez problémov načípovať /cena ďalšich 1000 sk/. Problem však nastal vtedy, keď chceli zisťiť kód
riadiacej jednotky cez centralu v Bratislave. Kód poslali, ale jednotka ho neprijala ani na 10x.
To všetko na počkanie. Asi po dvoch hodinách márnej práce mi to vysvetlili tak, že na aute asi bola menená RJ, jej výmena nebola nikde zaznamenaná /možno z vrakača/, tak pravý kód sa už zistiť neda. Takže už rok mám nahradný kľúč za 1500 sk, ktorý mi je nanič.
Je tu ale jedno riešenie, a to vymena imobilizera za nový, ku ktorému by sa oba kľúče /pôvodný aj nový/ dali prispôsobiť. Cena podľa servisu cca 6000 sk.
Toľko z mojích skusenosti! Zdravím všetkych SAG!
Jeste je jedna moznost.Vytahnout immobox, precist eeprom v boxu.PIN je ulozeny v eeprom.A mas spravnej na 1000 procent.

Uživatelský avatar
Fana
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: přidělání nového klíče, cena, zjištění kódu

Příspěvek od Fana »

Dočetl jsem se, že by mi snad dokázal pomoci tento prográmek - Motordiag Imobox Pin Manager - MPM 1.15 - http://www.motordiag.cz/produkt/mpm nemáte ho někdo k dispozici?

Uživatelský avatar
anydraj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KLÍČE: přidělání nového klíče, cena, zjištění kódu

Příspěvek od anydraj »

Tim by to mohlo jit.Zkousel jsem demo a nejaky data to nacetlo, ale PIN ti v demo verzi neukaze.VagTacho nezabralo, tak jsem vyskubl box a za pul hodky byl PIN.Neni to zas tak hrozna prace, akorat to musi na stul a programator.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: přidělání nového klíče, cena, zjištění kódu

Příspěvek od widle »

anydraj: chlape, odkud jsi??Mi ten PIN taky chybí.......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“