MOTOR, TYPY: typy a výkony motorů, debata

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: MOTOR, TYPY: typy a výkony motorů, debata

Příspěvek od Tommate »

nevíte někdo jaký je rozdíl mezi motory 1Z a AHU? někde jsem četl takovou neúplnou poznámku že se jedná o stejný motor ale od roku 95 se jinak značí, taky tam bylo napsáno, že 1Z je jedním z prvních TDI od VW, sháním motor a chci ho mít i schválený, a 1Z motory jsou daleko dostupnější a hlavně levnější, taky je zajímave, že pokud někdo prodává motor ze SAG je většinou tak 2krát dražší než naprosto stejný typ motoru třeba z jiného auta, některé se totiž shodují, např. 1Z v Golfech, Toledech, AHU v Audi A3, A4 atd..

Uživatelský avatar
jiri01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 18.01.2008 14:25
Bydliště: Kolín

Re: Motor 2.0 TDI 140hp PD: je spolahlivy ? je lepsi ako 1.9

Příspěvek od jiri01 »

jenda píše:Já osobně bych volil ten 2,0 rozdíl v ceně oproti 1,9 u nás u Alhambry je cca 19 tisíc, čip a spojka by stála i víc a to neuvažuji ztrátu záruky. V případě 2,0 je tam i další prostor pro zvedáním výkonu. Rozdíl na Slovensku je jak jsem koukal asi 30 000 Sk. U Sharana si u nás účtují u 2,0 o 35 000 Kč víc proti 1,9 to je docela sprosté když to srovnám s Alhambrou.

TDI 2,0 existuje v obou variantách v SAG je ve variantě PD s parametry 103 kW (310 Nm) a varianta s commonrailem se dává do Tiguanu pro německý trh s parametry 103 kW (320 Nm)
Z dnešní nabídky dealerů stejně nevybereš nic jinýho než 2,0 TDI - všichni mají na skladě v 99% verzí Alhambry 2,0 TDI Stylance + winter paket a v barvě šedá sombra (i můj případ), 1,9 možná ani nejsou na skladě v ČR. Včera jsem koukal na Sharana a ve verzi Business se trochu přiblížil cenám Alh, ale po dokoupení srovnatelný výbavy je tam pořád kolem + 100.000.
Motor 2,0 TDI je dost hlučnej a žíznivej, je to prostě PD. Common-rail bych řek že začnou dávat až přijde nový model nebo do modelovýho roku 09, pokud se jim to osvědčí v Tiguanu. Zatím jsem na něj ale moc chvály neslyšel, na HDI od PSA to nemá. Rozhodně bych ale nešel do 1,9 TDI/85 kW - do tak velkýho auta to nestačí a je to neuvěřitelně líný a se čtyřkolkou to bude ještě horší. Takže 2,0 TDI bude asi nejlepší volba z toho, co je v nabídce, i když moje očekávání nesplnil (mně by se líbilo třeba 2,0 TDI/125 kW nebo 2,5 TDI/128 kW).
Taky už jsem se setkal s tím, že 2,0 TDI má problémy se spojkou - i já to řeším: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=49782 a viděl jsem něco podobnýho v VW Eos a Touran.

Uživatelský avatar
vikino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy

Re: MOTOR, TYPY: typy a výkony motorů, debata

Příspěvek od vikino »

Čau kluci,mám Sharana ll. r.v.2OOO a mám možnost trochu omladit a koupit Sharika r.v.2004 je to 1.9 TDI 4x4 85kW 115PS a jde mě o informace typu poruchovosti čtyřkolek a hlavně výkonu s 85kW ale v čtyřkolce,jestli to nebude líný atd.Budu rád za každou radu,info či poznámku k téhle problematice.Díky moc
vikino

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TYPY: typy a výkony motorů, debata

Příspěvek od Bitvi »

vikino
4x4 určitě,co se týká jízdy bude super,hlavně na sněhu
Ale slyšel jsem že je to dost poruchový.Není to má zkušenost,jen co vím z doslechu
Obrázek

Memphis_sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 26.01.2009 16:00
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TYPY: typy a výkony motorů, debata

Příspěvek od Memphis_sharan »

potrebuju poradit motor PD je jak se keme dostalo pumpe diesel a mam problem mam sharana 2000 a v technicaku je AUY to je oznaceni pro PD???myslel jsem ze PD se davalo do mladsich sharyku???nebo tam mam jiny motor?a v tom pripade jake me cekaji problemy?technicka a pod...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, TYPY: typy a výkony motorů, debata

Příspěvek od Marek77 »

Memphis_sharan píše:potrebuju poradit motor PD je jak se keme dostalo pumpe diesel a mam problem mam sharana 2000 a v technicaku je AUY to je oznaceni pro PD???myslel jsem ze PD se davalo do mladsich sharyku???nebo tam mam jiny motor?a v tom pripade jake me cekaji problemy?technicka a pod...
Motory AUY 85kW se dávaly až do modelů 2001 (vyráběné od léta 2000 - s novým ksichtem). Modely I motor AUY neměly.
Motor AUY může být montován v roce 2000, ale auto už musí být označené jako model 2001.

Memphis_sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 26.01.2009 16:00
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TYPY: typy a výkony motorů, debata

Příspěvek od Memphis_sharan »

dekuji za rychlou odpoved upresnim mam 2000 s novym ksichtem v technicaku mam AUY a v servisu mi rekli ze je to motor PD a otazka zni je oznaceni AUY motor PD???

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TYPY: typy a výkony motorů, debata

Příspěvek od Slavoš »

Ano označení AUY je PD.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: MOTOR, TYPY: typy a výkony motorů, debata

Příspěvek od parizek_ltm »

Marek77 píše:
Memphis_sharan píše:potrebuju poradit motor PD je jak se keme dostalo pumpe diesel a mam problem mam sharana 2000 a v technicaku je AUY to je oznaceni pro PD???myslel jsem ze PD se davalo do mladsich sharyku???nebo tam mam jiny motor?a v tom pripade jake me cekaji problemy?technicka a pod...
Motory AUY 85kW se dávaly až do modelů 2001 (vyráběné od léta 2000 - s novým ksichtem). Modely I motor AUY neměly.
Motor AUY může být montován v roce 2000, ale auto už musí být označené jako model 2001.
Spravne, presne tak to mam ja :)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, TYPY: typy a výkony motorů, debata

Příspěvek od Marek77 »

Takže je nejspíš všechno v pořádku. Rok 2000 / model 2001, motor AUY (což je Pumpe-Düse) a můžeš být v klidu.

Já mám prosinec 1998 a je to model 1999.

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TYPY: typy a výkony motorů, debata

Příspěvek od Kamyl »

parizek_ltm píše:
Marek77 píše: Motory AUY 85kW se dávaly až do modelů 2001 (vyráběné od léta 2000 - s novým ksichtem). Modely I motor AUY neměly.
Motor AUY může být montován v roce 2000, ale auto už musí být označené jako model 2001.
Spravne, presne tak to mam ja :)
Aji ja... :)
Obrázek

Memphis_sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 26.01.2009 16:00
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TYPY: typy a výkony motorů, debata

Příspěvek od Memphis_sharan »

dekuji za jasnou odpoved uz jsem v klidu

pablo27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.11.2009 17:50

Re: MOTOR, TYPY: typy a výkony motorů, debata

Příspěvek od pablo27 »

Zdravím všechny,už jsem to psal na jiné místo tady na fóru,ale dostal jsem doporučení,za což děkuji, napsat svůj dotaz sem. Mám možnost koupě Sharana r.v.04 1,8T od známého a zajímal by mě váš názor na tento motor. Zatím vlastním 1,9TDi r.v. 97 81kW se kterým jsem byl vcelku spokojen, i když jsem během čtyř let co ho vlastním musel vyměnit motor (náklady cca 30 tis.) jinak se nic závažného neudálo.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, TYPY: typy a výkony motorů, debata

Příspěvek od abeljozef »

1,8 T je vydareny motor s dobrou udrzbou (rozvody kazdych 180 000 ak si v hlave spravne pamatam) ale skus sa niekde previest aj na tej 2,8 V6 nech mas sam moznost porovnat. Z hladiska spolahlivosti tam odpada jeden potencionalne pokazitelny clen a to je turbo.

drdis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 15.12.2009 10:10
Bydliště: , Sev.čechy

x

Příspěvek od drdis »

Možná se ptám jako Lama, ale jsou identické motory 2,0 benzin v sharanu I a v Sharanu II. Myslím jestli jdou vyměnit jeden za druhého?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“