STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od Jose1 »

Zítra....zítra....mě propadne!!! Asi to nestihnu.
Ale psssst, nikomu ani muk....!! :wink:
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
marty_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 07.04.2008 21:42
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od marty_ »

ja na jare zjistil ze jsem skoro ctvrt roku s propadlou STK.
Auto sem umyl a jel na STK a neprosel :-(
Neprosel, protoze levy predni blinkr neblikal oranzove ale bilo-oranzove.
(ta oranzova vrstva byla trochu oloupana :-) )
Technik delal ze sebe chytrolina arekl ze neprojdu pokud to na miste nevymenim.
rekl sem ze to neumim ze na to sou servisy a ze nevim jak on ale ja to vidim blikat oranzove :-)
Od te doby vim ze technikum se neodporuje. :-))
Technik se chtel predvest, porucil si nahradni zarovku a ze mi to nazorne predvede.
Samozrejme se mu to nepodarilo a jen tim brzdil provioz na cele STK. To uz okolo meho sharana byl houf lidi a naramne se bavili :-D
Chudak furt hledal jakesi packy a sroubky a nevedel kudy tudy. Samozrejme sem mu nerekl jak se to dela :-))
Pak prisel sef udelal dusno a ja dostal vaznou zavadu predni blinkr a STK jen na 30 dni :-)))

a je to:-)
Sharan I. 98´, AFN, 1,9TDi 81Kw, 4r.automat, tempomat

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od Rados sv »

Provokativně bych vyjel na parkoviště před STK,žárovku vyměnil a za pět minut bych šel na opakovačku.Nevím jak u vás,ale u nás musí opačko dělat stejný technik,to by byla legrace,ale kdo chce kam...

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od marasoba »

Měl jsem ten samý problém s blinkrem, ale já sklopil uši a technik řekl, ať si to koukám co nejdřív vyměnit. Ono zamachrovat je pěkný, ale 600,- jsou pro mě docela prachy :lol:
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od bodyvlk »

Tak já jsem naštěstí prošel. Ovšem netěsnost převodovky apod. napsat musejí vždy.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od Jose1 »

Ano ano potvrzuji.....i já neprolezl kdysi s olezlou žárovkou.... :wink:
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od bodyvlk »

Ty žárovky berou fest a zase je to dobře, kolikrát vidím auta, kterým místo oranžové bliká bílá. U mě, když ty žárovky blednou, tak je oloupu úplně a mám náhradní do brzd nebo zadních mlhovek a to i na jiná auta. Jinak neprojdete se zatmavenými skly vpředu - to už kontrolují hodně, nesmí svítít světla pro denní svícení zároveň s hlavními světlomety, jiné žárovky než předepsané a pak klasika - brzdy, vůle, rez a díry v nosných částech kastle apod..

octan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 13.05.2009 16:41
Bydliště: Zlín

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od octan »

bodyvlk píše:Ty žárovky berou fest a zase je to dobře, kolikrát vidím auta, kterým místo oranžové bliká bílá. U mě, když ty žárovky blednou, tak je oloupu úplně a mám náhradní do brzd nebo zadních mlhovek a to i na jiná auta. Jinak neprojdete se zatmavenými skly vpředu - to už kontrolují hodně, nesmí svítít světla pro denní svícení zároveň s hlavními světlomety, jiné žárovky než předepsané a pak klasika - brzdy, vůle, rez a díry v nosných částech kastle apod..
A jak to děláš, když mají oranžové žárovky jiné pacičky než bílé? To je tam ty žárovky natloukáš kladivem, nebo upiluješ pilníkem tu pacičku, která překáží? A vyplatí se to, když teda podle mého selského rozumu žárovka, která má už opálenou oranžovou barvu asi má cosi za sebou a dlouho v těch mlhovkách svítit nebude. Není lepší si koupit za páďo žárovku novou, ...nevim, jen se ptám.... jsem od přírody zvědavý.

octan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 13.05.2009 16:41
Bydliště: Zlín

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od octan »

Jinak teda přečetl jsem si jen tak z hecu celé vlákno a nestačím se divit. Fakt obdivuju dobrodruhy co jezdí na zozvoďáku o kterém neví kolik má najeto. Přece pravidlo číslo jedna po koupi auta které 100% neznám je při první příležitosti vyměnit rozvody. A to vytáčení motoru na STK.... Ten motor se při vytáčení pohybuje v celém spektru použitelných otáček.... já vím, šetříme naftu, jezdíme tak do 2000 a když tam máme 3000 tak jsme z toho celý nemocní, Ale výrobce přece jasně říká, že se má motor používat v celém spektru. S vysavačem doma taky nevysáváte na minimum. Takže pokud už se někomu na ME někdy rozletěl motor, tak to bylo pro to, že to byl vrak, který už stejně neměl na silnici co dělat, nebo byl majitel lajdák a snažil se ušetřit pět táců za rozvody. A teď si představte, že takový trouba poletí s rodinkou k babičce po dálnici 130 a roztrhne se mu rozvoďák a kousne motor.... není potom takové rozletění motoru na ME vlastně jeho záchrana. A k STK... jasně beru že občas narazíte na blba, který vás vyhodí za žárovku, ale většinou ne a vědět že mám auto po techn. stránce Ok je přece nad zlato.... přece v tom vozíme rodinu, známé... nebo minimálně sebe. Takže za obcházení STK a pouštění vraků na cesty bych trhal koule. Jen si vzpomeňte na tu Avii co kvůli blbým brzdám ( a to byla po "STK")vlítla do dětí ze školky na přechodu.... naštěstí to ještě dopadlo jak to dopadlo a teď si představte že po tom přechodu jde vaše dítě....

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od bodyvlk »

21W žárovky mají shodné patice, jako ty do mlhovek nebo do brzd. Tak proč je mlátit kladivem? :) A co se týká technické a emisí, moje automobily toto vždy prošly. Bez toho bych do nich nesedl. Je to tak, vozím děti, manželku apod.. Těch se zbavovat nechci.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od kubenec »

Žluta žárovka do blinkrů má jinej typ bajonetu.
DSC01622.JPG
DSC01623.JPG
Dvouvlákno
DSC01626.JPG
DSC01628.JPG
Naposledy upravil(a) kubenec dne 08.09.2011 19:17, celkem upraveno 1 x.

octan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 13.05.2009 16:41
Bydliště: Zlín

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od octan »

kubenec píše:Žluta žárovka do blinkrů má jinej typ bajonetu.
DSC01622.JPG
DSC01623.JPG
No vidíte že nejsu úplný blbec ;-)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od Jose1 »

Už to mám hotový....prolezl jsem! :wink:
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od Rados sv »

Dneska jsem absolvoval STK se čtyřma sedačkama a bez ztráty kytičky,pravda podpořil jsem prodej kávy,ale nemusel poslouchat jekot nesmyslně vytočeného motoru.

Uživatelský avatar
MirekX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 19.07.2009 00:37
Bydliště: Týniště nad orlicí

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od MirekX »

taky jsem byl dneska na technický
velice smekám před technikama, řekl bych že jsou to dobří chlapíci
na emisích: motor vychladl na 60 C. Sám jsem byl docela zvědav jak dopadnu, protože i přes ten výkon co to má to prostě kouří minimálně. Chlapík se ohnul se sondou pod auto a dost dlouho tam koukal. Pak říká: z čeho to je výfuk? Říkám samovýroba, průměr 70mm od turba až po konec kvůli výkonu. Tak jsme dali debatu o zvyšování výkonu a hrozně se divil, že tam mám ještě nechaný katalyzátor, on že by ho hned vykuchal. Já povídám že mi to bez něj smrdělo a to mi vadilo. Pak opatrně párkrát vytočil motor max na 3500 ot. Řekl OK a bylo to.
Na technický (jiný technik) vše OK, ručičky na brzdách jak kdyby byly spojený), koukal na zabalený roury k zadnímu výměníku a ptal se jestli to neshnije. ten výfuk se mu moc nelíbil a říkal že by se nahrazovat jiným směl správně až po 15 letech.
Pak rozsvítil mlhovky (mám tam bixenonový čočky z pasáta) trochu se divil, pak je změřil jestli nesvítí blbě (svítí OK) a dobrý. Doseřídil potkávací světla a bylo. žádný machrování nebo vyhrožování. já teda jen opatrně pípal :blush:

Takže velké díky :)
Sharan 2001 85kW AUY , úpravy a soft dieselpower 225PS a 500Nm Obrázek

oleje Q8, servis JCB

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“