STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od parizek_ltm »

Zanovni Transit :lol: 8O

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od Jose1 »

No když si vzpomenu, jak jsem neprošel technickou s Ibizou, které se nestahovalo zadní okénko alespoň do půli cesty skrz promáčklé dveře. A olezlou žárovkou v blinkru, co blikala bíle.
Asi jezdím k poctivé stanici STK.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
MirekX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 19.07.2009 00:37
Bydliště: Týniště nad orlicí

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od MirekX »

Charlie.007 píše:Dnes sem dostal od jednoho servismana takovou radu, jak bezpečně projít s nafťákem emisema.
Stačí prý crknout do nádrže trochu bionafty (lepší je, když je nádrž skoro prázdná (kolem 15l) a dát tam cca 10l té bionafty). Projet, změřit a projde to s bohatou rezervou. Samozřejmě hned potom dotankovat normální naftou. Prý to ani PD motorům v tak malém množství neublíží.
Jestli na to máte jinačí názor, tak mě nekamenujte, jen píšu, jak se to dá ošálit :)
nic jinýho než bionaftu tam neleju, ještě jsem nějaký čas jezdilna čistý Metylester,když byl k sehnání , najeto 320tis a nikdy nic s palivovou soustavou nebylo. :D

Jinak byl jsem teď na emisích a ten chlapík jen jednou zkusil přeběhové otáčky a to měření pak dělal do 3000ot a prošlo úplně v klidu. Když jsem se na to ptal, jak to, že ten motor tak netrápil, tak mi řek,že si trochu pomohl, aby ten motor tam zbytečně neřval.Podle mě, jak jsem koukal, nastavil nějaký koeficient přepočtu otáček :?:
Sharan 2001 85kW AUY , úpravy a soft dieselpower 225PS a 500Nm Obrázek

oleje Q8, servis JCB

redyFCB
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 01.05.2008 22:05

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od redyFCB »

dnes jsem Také absolvoval STK a Emise a v pohodě,čistej papír :lol: akorát mi seřizoval přední světlo u spolujezdce

aaaaaa tak zas za dvaja roky :mrgreen:
Naposledy upravil(a) redyFCB dne 31.08.2011 18:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od jenda »

[quote="MirekX
nic jinýho než bionaftu tam neleju, ještě jsem nějaký čas jezdilna čistý Metylester,když byl k sehnání , najeto 320tis a nikdy nic s palivovou soustavou nebylo. :D

Jinak byl jsem teď na emisích a ten chlapík jen jednou zkusil přeběhové otáčky a to měření pak dělal do 3000ot a prošlo úplně v klidu. Když jsem se na to ptal, jak to, že ten motor tak netrápil, tak mi řek,že si trochu pomohl, aby ten motor tam zbytečně neřval.Podle mě, jak jsem koukal, nastavil nějaký koeficient přepočtu otáček :?:[/quote]

Při měření emisí se nastavuje počet válců motoru, takže pokud nastavil že máš dvou nebo tříválec nemusel jsi točit do omezovače. Byl jsem takhle na emisích se služebním 5 válcem a emise byly dobré až když z toho udělal 2 válec.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od parizek_ltm »

http://www.novinky.cz/domaci/190259-tec ... minku.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
myšák.milan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 08.01.2010 20:32
Bydliště: OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od myšák.milan »

Ahoj tak v pátek jsem absolvoval taky stk, emise bez problémů jednou to vytočil do přeběhových otáček a pak už jen 3x do 4000 otaček. Stk bez závad, musel jsem seškrábat folie z oken předních dveří a před příjezdem jsem demontoval hid sadu xenonů.

Uživatelský avatar
stw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 23.04.2009 13:10
Bydliště: SR

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od stw »

Zdar

No tak tiež už mám Technickú a Emisnú za sebou... Motor som vytočiť nedovolil, čiže za príplatok... ale neva ja by som to miláškovi nespravil :lol:
inak za Abeljozefovej pomoci sme odtiaľ vyhodili HIDy a dal som tam klasa ž. aj s výmenou nefunkčných motorkov, ostatné šecko ok...
Dva roky pokoj.
Stevwe TDI PD

Uživatelský avatar
vodnice
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 342
Registrován: 25.05.2008 12:32
Bydliště: Rakovník

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od vodnice »

:D I mi máme emise a technickou hotovou.Když na emisích to Jirka musel vytáčet a udělal to po 3 ,tak povídám pánovi proč nám tak šaránka mučí,že mi jsme na něj něžný.Tak mě odpověděl,že se to musí dělat 5,ale když mě slyšel tak řekl at už to nechame ,že to tam napíše.No a na STK mě pán překvapil,protože když jsme tam nedavno jeli s naší starou felinou,kterou má Jirka do práce ,tak se podíval na číslo motoru a jeli.A se šaránkem ačkoliv sněžilo a byl celý mokrý a špinávý ,tak vyskoušel a prolezl co se dalo .Na konec nám zjistil pravý moturek naklápění světel a povídá tak za měsíc.Tak jsem začla být na pána milá a výřečná,až pán tedy řekl at si to hned až přijedem domů zpravýme.Pak šel a napsal to.Ale aspon můžu řict a jsem nakonec ráda,že to tak důkladně prolezl amám dobrý pocit ,že je šaránek v dobrém stavu.Takže sas za 2 roky. :D

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od crazyduke »

Tak já jsem kupoval SHA loni touto dobou, a když jsem přijel v sobotu do jednoho nejmenovaného autobazaru u Příbrami, tak jsem tam viděl jednu ledovou kouli a ten den jsem měl auto večer doma. Po asi 14 dnech mi stále nepřišel čistopis TP, tak jsem se vydal do toho bazaru a udělal jsem jim tam bordel a po 2,5 hod. čekání přijel pán s čistopisem a "čerstvou TK a ME" podotýkám čekal jsem tam ve svém novém SHA, který vlastně v tu chvíli projížděl STK :lol: :lol: :lol: :lol: Tak jsem byl na jednu stránku spokojen, i když jsem si to musel vyřvat.....
Tak uvidím za rok....
P.S. Bitvi, byl jsem před 2 rokama s bývalou a její octávií 2003, na ME v podbořanech a nestačil jsem se divit, jak tomu dával na pr**l... když to točil po druhé, tak jsem mu rázně, (ale myslím si ještě slušně) řekl, že se mi to nelíbí... tak už toho nechal a prošli jsme... auto bylo dovezeno od známého z D najeto 85500km !!!! auto bylo ve špičkovém stavu.... (v tu dobu)
Dnes je to vrak (najeto 125000km) po 2 letech ježdění jedné slečny s obrovským psem a bez dělící stěny.... :| škoda jí... (octávie) :mrgreen:
Naposledy upravil(a) crazyduke dne 03.07.2011 10:29, celkem upraveno 2 x.
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od Bitvi »

crazyduke
Já v Podbořanech problém s vytáčením motoru neměl.A loni jsem byl v Lubenci a taky v pohodě
Obrázek

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od Slavoš »

Tak ve čtvrtek STK,jediná připomínka byla folie na předních dveřích,ale protože mám atesty a kartičku,tak z toho nic nebylo.Takže za dva roky.Prohlídl to a všechno v pořádku.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od marcelralis »

Ahoj všem, tak jsem se svým mazlikem absolvoval 1.TK a ačkoliv jsem měl obavy, vše proběhlo hladce. Jen na emisích technik musel přivřít obě oči, prý doporučuje vyčistit turbo, ale motor mi jde skvěle, turbodmychadlo maká bez problémů a sundávat ho a rozebírat kvůli emisím? Motor olej "nežere" a ani mi to z výfuku nehulí. Nebylo by na místě vyměnit spíš katalyzátor? Nicméně prošli jsme i emisema, tak co si s tím nyní lámat hlavu.
P.S.: To vytočení motoru až do omezovače při měření emisí (cca 5200 ot/min.) několikrát po sobě s podržením na maximálce je opravdu drastický.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od patper »

:oops: :evil: Hmmmmmm,tak zase jsem na ni v unoru pozapomnel :oops: Dnes kontrola od pomahacu a flastr .... no,kdyz se to sere :?

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: STK TECHNICKÁ: jak jste na tom s technickou?

Příspěvek od coto.je »

tak to jsi zapoměl ještě déle než já..
Před pár lety mě chytli na nájezdu k D1 od Rosic smer Brno, měl jsem jí propadlou 3měsíce :oops:
Předtím ani potom už tam nikomu nikdy nepomáhaly...

Když mi dal vedoucí dopravy na služební vrak známky v obálce,tak jsem na něj koukal jako z jara.
V servisu už to ani nechtěly zvedat na packy,jak to bylo shnilé

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“