BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od smolda »

Mám na autě na předku i na zadku kotouče i destičky od Feroda, destičky středně tvrdý a můžu říct že ani komplet od Feroda mě za ty 2 roky co je mám namontovaný nijak neuchvátil. Sice destičky hezky seděj jak na předku, tak i na zadku, "píšou" po celé ploše kotouče, ale musím se o brzdový pedál opřít trochu víc než u předchozí sady od TRW. Ferodo není co bývalo.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od kubenec »

Mám objednané kotouče Zimmermann 250.1346.20 a desky ATE 13.0460-7154. Jsem zvědav jaká to bude kombinace. Celková cena cca 3900,- Ale ty koutouče byly přes tejden nedostatkový zboží po celé ČR.

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od johnyM128 »

smolda píše:Mám na autě na předku i na zadku kotouče i destičky od Feroda, destičky středně tvrdý a můžu říct že ani komplet od Feroda mě za ty 2 roky co je mám namontovaný nijak neuchvátil. Sice destičky hezky seděj jak na předku, tak i na zadku, "píšou" po celé ploše kotouče, ale musím se o brzdový pedál opřít trochu víc než u předchozí sady od TRW. Ferodo není co bývalo.
hlavne je dôležité druh platničiek, to sú tie písmenká na začiatku... to určuje aj kvalitatívnu triedu platničiek.
aké máš?

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od johnyM128 »

kubenec píše:Mám objednané kotouče Zimmermann 250.1346.20 a desky ATE 13.0460-7154. Jsem zvědav jaká to bude kombinace. Celková cena cca 3900,- Ale ty koutouče byly přes tejden nedostatkový zboží po celé ČR.
budeš spokojný :D možno by bolo lepšie pagid platničky.... zimm + pagid je často používaná kombinácia

Uživatelský avatar
Somal1sH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 03.07.2013 13:05

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od Somal1sH »

hoši mámd dotaz k mojemu Ventu začli mi pístak při brždění destičky a je mi jasný že bude potřeba koupě novejch brzd ale teĎ váhám jaký kotouče a jaký destičky...a vzhledem k tomu že mam zimáky 14tky a letňáky 16tyk tak řeším aby se m ito vešlo do kol....n onějaký dobrý kotouče s dírama 4x100 poradil bystemi prosím někdo za nějakej solidní peníz :)
Obrázek

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od the.max »

Kotouče i desky musíš kouypit stejný co máš, když koupíš větší kotouče, budeš muset měnit i brzdiče.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od smolda »

To Somal1sH: A co to napsat do vaší sekce? Tady jsi trošku mimo misku pokud se neptáš na SAGa.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
sweet
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 26.01.2009 12:00
Bydliště: Slovensko

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od sweet »

Nazdar chalani.mam ten istý problem.pri vyššej rýchlosti to už trasie..preto potrebujem vymenit kotúče.mam nove ramená a nerád by som ich hned zničil.preto by som bol rad keby ste poradily ake tam dať,a či možem nechať zánovne platničky aj ked by boli od ineho výrobcu,lebo tu sa píše aj tak aj tak..tak.dik vopred :-)

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od BigBang »

špatná sekce sweet :D
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
sweet
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 26.01.2009 12:00
Bydliště: Slovensko

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od sweet »

akoto že špatná sekce??ved je to o brzdach..... :drinks:

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od johnyM128 »

ale SAG group

ps: nikdy sa neoplatí na brzdách šetriť.... takže komplet nové a hlavne zajazdit tak ako treba :D

Uživatelský avatar
sweet
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 26.01.2009 12:00
Bydliště: Slovensko

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od sweet »

Teda ale ake? Brembo? ATE? TRW? Jurid? Pagid? Bosch? a samozrejme aj platničky od nich??či tam je to už jedno,a ešte jedna vec..ešte som nepočul že brzdy poriadne zajazdiť :roll: to by ako malo prebiehať?? :kap: veď už ked sme tu tak to dokončime..dik za odpoveď :good:

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od BigBang »

zimmermann ferodo, brembo ty jsou spolu s TRW „ověřený“, na ATE jde z jedný strany chvála a z druhý stížnosti (např. že rychle odejdou-zreznou, sjedou se)... o Pagidu jsem slyšel v souvislosti jenom s destičkama (prej stejná linka jako Textar), Jurid vůbec neznám a na Bosch jsem moc chvály neslyšel...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

ITECH
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 18.04.2008 22:37
Bydliště: SLOVENSKO

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od ITECH »

Vcera som sa dostal konecne k výmene kotučov na predku, boli tam este origo od výroby aj s platnickami cca 7 rokov 140tkm, nechcel som k tomu este pristupit ,ked na jar som meral kotuce mali este pred sebou 1mm zivotnosti vo svojej minim.povolenej hrubke a platnicky sice signalizovali uz rok vymenu ale bolo tam este po 5mm oblozenia co pri mojom jazdeni v meste este postacovalo na dalsi rok jazdenia.Dovodom bolo, ze to zacalo odrazu dost triast riadenim pri brzdení. Diagnoza jasná :zvlnene kotuče
Dal som tam kotuče od Zimmermanna ,Sport a platne od EBC ,redstuff . Mozem po niekolkých desiatkach km skonstatovat , ze to super k sebe zapasovalo. Brzda je citliva auto reaguje velmi presne na pedal a ucinok je ovela vacsi ako v prípade pred vymenou nemyslím tym ked boli uz poskodene kotuce zvlnením. Takze vrele doporucujem tuto kombináciu
VW TELOM I DUSOU

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od kubenec »

Učinek poznáš až tak po 300 a více km. Po desítkách km to nemůže brzdit.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“