BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od Kamyl »

Aha dik moc chlapi, jen me Abel tedka trochu zviklal, ja mam r.v. 2000, model 2001 a kolega mi to vcera meril a rikal, ze mam 300 mm. Tak bud je to nejaky mezityp hybrid, nebo to spatne zmeril... :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od Kamyl »

No takze to prochazim a hledam a nikde nemuzu najit kotouce Brembo MAX prumer 300 mm. Nemate nekdo tip, kde by se daly za rozumnou cenu sehnat? Kdyz uz najdu, tak jen prumer 288 mm.

Jo a jeste jeden dotaz: Mate nekdo zkusenost s kotoucema Zimmermann? Ta cena se taky da prezit docela, jsou plne i vrtane, takze nevim, jaky je mezi nima rozdil, krom vzhledu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od Tommate »

Kamyl
se značkama poradit nemohu, pač zkušenosti nemám, ale zajímá mne Tvůj dotaz na vrtané kotouče - není náhodou vrtaný kotouč především dražší?

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od Kamyl »

Tommate: No o neco jo, ale neni to zas nejak o moc vetsi palka - viz tady:
http://katalog.mjauto.cz/detail.phtml?k ... zvPxgmkfUI" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od Tommate »

tak jestli nevadí cena, tak děrované by měly teoreticky víc chladit, míň deformovat, líp čistit desky a jasně taky dobře vypadat pod paprsky kol

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od Kamyl »

Takže už mám doma nové přední vrtané kotouče Zimmermann a desky Ferodo Thermoquiet, nakonec jsem to koupil od klubáka Sebo - sice se čeká, až jedou pro várku do Německa, ale za 3 týdny jsem je měl doma (navíc je z Karviné, takže se to nemuselo posílat poštou). Jednání super, spolehlivý zdroj a cena perfektní.
Za všechno komplet (kotouče + desky) jsem dal 5365,- Kč.

EDIT: Takze uz vymeneno, snad bude vsecho O.K. a Zimmermanny se osvedci... :)
Přílohy
IMG_2247.JPG
IMG_2249.JPG
IMG_2251.JPG
Obrázek

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od Tommate »

vypadají luxusně ......a na Seba je možné se ohledně těchto věcí obracet? taky to mám blízko

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od Kamyl »

Tommate: Jo jasne, bez problemu... Ma daleko sirsi sortiment, nez jen brzdy. Akorat pokud mu budes psat kvuli neceho ted nekdy, tak ti asi neodpovi, rikal, ze jede ode dneska na 14 dni na dovku nekde...
Obrázek

Uživatelský avatar
Galaxy 2.3i
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 11.11.2007 20:08
Bydliště: Krupka u teplic

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od Galaxy 2.3i »

Tak mi dnes dosloužily kotouče a i desky,,
Ráno jsem jel do práce a desky se začaly docela ozývat...odpoledne to už mylo horší...no a ve 4 hodiny jsem musel vyměnit alespon desky na jedný straně abych dojel do práce...Už mi to brzdilo železo na železo.....Galaxy sem koupil s cca 130 000 Km a ted tam mám 240 000 Km a to nevím kdy je měnili než sem to koupil..takže se držely statečně 110 000 Km :lol:

mike.vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od mike.vw »

čaute,mam problem-na technický mi týpek rval za ruční brzdu tak, že mi ted pořád přibrzduje PZ kolo. komplet jsem to rozebral,desky, třmeny ,prostříknul jsem i pístek jestli není přirezlý ale pořád se mi to nedaří dát do kupy aby to bylo ok. nastavím si ručku i tu páčku s tím perkem vzadu na třmenu tak, že se mi lehce točí kolo ale jakmile šlápnu na pedál tak kolo jde strašně ztuha....nevíte čím to je?

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od Bandog »

Čau,

měl jsem stejný problém, ale u mě pomohlo pořádně pročistit třmen (hlavně vzadu ten "motýlek" jak do něj jde lanovod od ručky). Ten jsem sundal (je tam jedna matka) a prostříkal jsem ho důkladně WDčkem.

Pak jsem to nechal chvíli působit a šel jsem zatáhnout párkrát ručku a zase povolit. Opět pod auto, prostříknout, zápalit cigaretu (podle rady kamaráda - aby to chvíli působilo než s tím začnu zase zatahovat :mrgreen: ) a takto jsem to opakoval asi hodinku a do dneška mám klid.........ťuk, ťuk, ťuk na dřevo (u mě do hlavy :D )

Ale píšeš, že jsi všechno pročistil, tak fakt nevím. Jen vím, že jsem tuto operaci musel asi tak po týdnu opakovat znovu, protože se to vrátilo do původního stavu (kolo začalo opět lehce přibržďovat). A teď to mám hotové tak čtyři měsíce a vše je v pohodě.

mike.vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od mike.vw »

takže jsem byl dneska u známého v servisu a ten říkal, že je vadný brzdič,bud se něco pos*alo na té šroubovici u pístku,nebo je to tam zarezlé....objednal jsem nový,tak pak dám vědět jak to dopadlo...

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od patper »

Mike.vw - ohledne zarezleho brzdice je to zde :wink: :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1240646#p1240646" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od rcmony »

Skoro bych typnul, že zareznul jeden trn. Měl jsem podobné příznaky a řešil jsem to cca. měsíc zpět.

Jak vypadá kotouč? Pokud nějak podobně, tak je to trn.


Pokud auto jinak brzdí a zlobí jen ručka, tak přesmykač (ta páka co v ní končí lanovod ručky). Musí chodit úplně volně.
Přílohy
100_6185.JPG
100_6204.JPG
100_6179.JPG
I LOVE TO FLY

mike.vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BRZDY, DESTIČKY: výměna, jaké destičky a kotouče vybrat?

Příspěvek od mike.vw »

rcmony:právě že to zlobilo i na ruční i nožní brzdu :!: ,plovoucí třmeny jsem čistil a mazal loni a třmen jde krásně ,takže...starý brzdič byl vyměněn za nový (2400,-) odvzdušnil jsem rovnou obě zadní kola a je to v lati. :wink:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“