KLÍČE, DÁLKA: montáž, rozebrání klíče

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
T4
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, DÁLKA: montáž, rozebrání klíče

Příspěvek od T4 »

nezkoušel někdo "střeva" z Jablotronu (ty žluté ovladače) dostat do orig. vystřelováku?
Obrázek

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, DÁLKA: montáž, rozebrání klíče

Příspěvek od widle »

já mám jiný problém...mám na autě dálku,ale.....nemám ovladač a vím, že kdysi byl, dá se nějak přizpůsobit nový ovladač a jaký? dík
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Fana
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, DÁLKA: montáž, rozebrání klíče

Příspěvek od Fana »

Tak jsem se konečně dostal k rozkuchání Ford klíče a přidávám pár obrázků. Pokud se do toho taky někdo chcete pustit, tak mám pár tipů. ;-)
Čvereček nahoře na klíči je pouze zátka, můžute ji páčit, jak chcete, samotná tyčinka imobilizéru je až pod ní, ve spodní části klíče. Na to jsem přišel tak, že jsem brousil a bousil, až jsem narazil na něco kovového. :-) On to byl ten transpondér, ještěže mu nevadil trochu ubroušený rožek, jinak bych si pěkně nadával. Po tom, co vím teď jak klíček vypadá, tak bych asi jenom nějak vypáčil zátku, zespodu kliček opatrně navrtal a nějakým drátkem transpondér vytlačil ven. Nicméně i tak je klíček stále funkční, jenom trochu v tuningu. :ven: No a nakonec stačilo transpondér vložit do dálky a už vystřeluju taky. :gun:
Přílohy
klice_1.jpg
klice_2.jpg
klice_3.jpg
klice_4.jpg

Uživatelský avatar
marty_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 07.04.2008 21:42
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, DÁLKA: montáž, rozebrání klíče

Příspěvek od marty_ »

pekne foto, jeste by mne zajimalo kde to ma sharan na klicku... pokud to budu kuchat tak to taktez nafotim :-)
Sharan I. 98´, AFN, 1,9TDi 81Kw, 4r.automat, tempomat

Uživatelský avatar
bassorius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, DÁLKA: montáž, rozebrání klíče

Příspěvek od bassorius »

Přátelé, jak se ten klíč rozdělá, abych se dostal k baterii. Doufám, že tam baterka je. Mám klíč na dvě poloviny a marně hledám kudy dál. Na spodku zadního rozdělaného dílu je kód 7M3 959 753 (a další údaje) a tam bych tušil nějaký vchod. Klíč je sice starý 8 let, ale je dle stop pořád panenský. Koukám na to lupou a nikde ani škrábaneček, kde by proběhlo vniknutí. Poradíte?

J.B.
S pozdravem
J.Bassorius

VW Sharan 1,9TDI 85kW AUY, model 2001

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE, DÁLKA: montáž, rozebrání klíče

Příspěvek od michall »

Tenhle klíč? Tu část s tlačítky ještě rozloupnout v půlce, je tam gumové těsnění.
Přílohy
klic.JPG
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
bassorius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, DÁLKA: montáž, rozebrání klíče

Příspěvek od bassorius »

paráda - bál jsem se, aby něco neulítlo.

J.B.
S pozdravem
J.Bassorius

VW Sharan 1,9TDI 85kW AUY, model 2001

Icefan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 06.05.2009 18:41

Re: KLÍČE, DÁLKA: montáž, rozebrání klíče

Příspěvek od Icefan »

michall píše:Tenhle klíč? Tu část s tlačítky ještě rozloupnout v půlce, je tam gumové těsnění.
Ahoj,
chvíli jsem tu hledal, jak vyřešit problém s výměnou baterie (baterií) v DO. Chci poprosit
o radu, jak DO rozdělat, aniž bych ho poškodil a zda neriskuji nějakou nutnost nového kodování atd.

Mám klíček (originál), podle fotky to vypadá jako ten, který jsi rozdělaný vyfotil :wink: Je to origoš,
mám tourana r.v. 2004 a u jednoho DO mi došla baterie. Chci si ji vyměnit sám, v salonu mi přijde
vše silně předražené. Chci se zeptat, jaký je fígl na prvotní rozdělání DO. Podle všeho se to dělá
tahem a DO se rozdělí zhruba v půlce. Bohužel nevím, kde a jakou silou mám co zmáčknout, aby se
DO otevřel.

Díky předem za reakci

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE, DÁLKA: montáž, rozebrání klíče

Příspěvek od michall »

Nic se nemačká, prostě jsem v té škvírce zapáčit opatrně nožem, to samé při rozlousknutí půlky s elektronikou a baterkou. Baterka je CR2032, třeba tahle http://www.gme.cz/cz/index.php?product=542-047" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) michall dne 06.05.2009 19:00, celkem upraveno 1 x.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Icefan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 06.05.2009 18:41

Re: KLÍČE, DÁLKA: montáž, rozebrání klíče

Příspěvek od Icefan »

Díky, tedy to zkusím jemným násilím :)

Icefan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 06.05.2009 18:41

Re: KLÍČE, DÁLKA: montáž, rozebrání klíče

Příspěvek od Icefan »

jo, tak už je vejpůl. Díky. Teď druhá fáze, snad to klapne. Ještě to "kodování". Musím kouknout, co je to za baterku. Koupím, vyměním a pak - bude klíč plně funkční, nebo mně čeká nějaká elektronická operace?

Už jsem u ní, skvělá práce, díky za pomoc!
Naposledy upravil(a) Icefan dne 06.05.2009 19:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE, DÁLKA: montáž, rozebrání klíče

Příspěvek od michall »

Když budeš dost rychlej, tj. rozloupnout, vyměnit a složit, pak by se nemělo nic dít a klíček bude fungovat dál. Když ne, čeká tě synchronizace DO (imobilizer bude fungovat). Postup tu někde je, ale jestli platí i pro Tourana, netuším.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Icefan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 06.05.2009 18:41

Re: KLÍČE, DÁLKA: montáž, rozebrání klíče

Příspěvek od Icefan »

michall píše:Když budeš dost rychlej, tj. rozloupnout, vyměnit a složit, pak by se nemělo nic dít a klíček bude fungovat dál. Když ne, čeká tě synchronizace DO (imobilizer bude fungovat). Postup tu někde je, ale jestli platí i pro Tourana, netuším.
Tuším, že v návodu něco o synchronizaci bylo, nemám ho po ruce, to už snad nějak dohledám. Baterka už byla stejně nefunkční, takže by mne to asi čekalo stejně. Kluci z VW jsou mazaní, v salonu bych se určitě nevešel do tří stovek, které bych přežil, ale když si můžu koupit baterku za dvě pětky, je to rozhodně lepší.

Ještě jednou díky........

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE, DÁLKA: montáž, rozebrání klíče

Příspěvek od michall »

Předmět: KLÍČE, DÁLKA: nastavení, nakódování
Na jedničkovou řadu funguje tenhle postup, na mojí dvojku to funguje taky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Icefan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 06.05.2009 18:41

Re: KLÍČE, DÁLKA: montáž, rozebrání klíče

Příspěvek od Icefan »

Super, díky

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“