SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
DAVELVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.02.2009 09:56
Bydliště: Žďársko Vysočina

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od DAVELVR6 »

michall píše:Pokud motorek "vrčí" možná by stačilo v něm vyčistit odporovou dráhu (= snímač polohy), jinak asi lepší novej, než bádat nad závadou.
Dělal jsi to někdy? Nemáš náhodou foto z opravy ? Mě oba taky jen "vrčí" :laugh: a nic :negative:

Uživatelský avatar
Bondik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 25.03.2008 09:38
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Bondik »

TO Peposu:
Podívej se,prosím,na příspěvek nad tebou.
Občas si říkám,že číst je sakra užitečná věc :pleasantry: :taunt: :good:
Naposledy upravil(a) Bondik dne 21.12.2011 21:48, celkem upraveno 1 x.
TDI ;))

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od michall »

Dělal, na předchozím autě. Foto bohužel nemám. Motorek jsem vyndal vyfoukal, nějakým kontoxem prostříkl posuvný potenciometr a zase vyfoukal. U druhého pomohlo rozebrání potíku a lehké napružení kontaktů, opět čištění a složení. Pak to šlapalo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
DAVELVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.02.2009 09:56
Bydliště: Žďársko Vysočina

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od DAVELVR6 »

michall píše:Dělal, na předchozím autě. Foto bohužel nemám. Motorek jsem vyndal vyfoukal, nějakým kontoxem prostříkl posuvný potenciometr a zase vyfoukal. U druhého pomohlo rozebrání potíku a lehké napružení kontaktů, opět čištění a složení. Pak to šlapalo.
Posuvný potenciometr ? Potík ? Pro mě španělská vesnice :rofl: ..... Ne sranda ... Když bych to viděl tak bych věděl .... Michal :potlesk:

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Peposu »

Mno to ja stim nebudu tak laborovat , to koupim radeji novy, a nahodou teda nevite jak ho dostat ven? musim opravdu rozebrat cele svetlo na kousky?



TO BONDIK : Sorry , ale prispevek mel byt pppuvodne jen o tom jak ten motorek dostat ven ze svetla , a potom jsme se rozepsal az jsem napsal jak o te cene, tak proto , jinac vedel sjem o tom ze jsi psal ceny motorku :-) promin priste to radeji se budu krotit :-)
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
Bondik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 25.03.2008 09:38
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Bondik »

He he he :pleasantry: Šťastné a veselé :good:
U Galaxy se světlomet vyndavat nemusí,ale jak je to u Sharana,nevím.
A u Galaxy to jde jen lidem s hůlčičkama ručičkama jako mám já.Chlapské ruce tam budou mít trošku možná problémy s místem...
TDI ;))

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Slavoš »

Tak ty hůlčičky (ruky) bych chtěl vidět,protože tam přes baterku ruku nikdo nedá .Motorek jedině novej,nemám náladu to absolvovat opět.Naštěstí to drží už 4 roky.
8)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Peposu »

Slavoš píše:Tak ty hůlčičky (ruky) bych chtěl vidět,protože tam přes baterku ruku nikdo nedá .Motorek jedině novej,nemám náladu to absolvovat opět.Naštěstí to drží už 4 roky.
8)
tak ruky hulcicky taknejak mam , ale rozhodne pri takto praci je treba svetlo vyndat z cela ven , a nastesti aspon malinko je to zrovna svetlo u ridice. jen mam prave ten strach ze to svetlo budu muset komplet rozebrat a proto ten strach to spravne slepitabys se tam pozdeji nedostavala voda a pri rozebirani neprasklo sklo bo neco jineho :-(
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
Bondik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 25.03.2008 09:38
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Bondik »

Ne,fakt to tam nacpu(ruce)a udělám-na Galaxy a to tam mám 100 Ah aku,co je o dost delší než origo aku.Akorát to chce dlouhé rukávy,páč si jinak ruce člověk pěkně pořeže a odře o různé výstupky a hrany.Dělal jsem to nedávno.A jak píšeš Slavoši,raději jsem také koupil oba dva motorky nové-u jednoho jsem měl spálený obvod a druhý měl nějaký podivný poťák..i když se to vyčistilo a různě rozhýbalo,stejně to stále lítalo jak chtělo a přitom ovladač v kabině byl v pořádku.Tak jsem to neřešil a koupil oba nové a je klid. :)
A Peposu i když budeš světlo vyndavat ven,tak nemusíš odlepovat krycí sklo-u všech modelů to jde vyndat zadem,kudy normálně měníš žárovky.
Na Galaxyfóru je to hrásně nafoceno-celý postup.
Tady to je:
http://www.ford-galaxy.cz/viewtopic.php?f=7&t=977" onclick="window.open(this.href);return false;
A co jsem koukal,tak ty světla jsou skoro stejné jak u Galaxy,tak i Sharana...mluvím tedy o dvojkách modelech...
TDI ;))

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Peposu »

Mno a to je to :-( ja mam Jednicku a tam je to schovano az v rohu svetla a koukal jsme ze je tam sroubek zevnitr takze asi mam jednoduchou smulu :-(
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Peposu »

Mno tak ted jsem to uplne vyndal svetlo od auta , a natesti swklo jde jednoducho oddelit od plastoveho domecku tim ze se sundaji kovove spony a sklo se vyjme.vyndal jsme moturek , sundal kryt , malinkej cepik jsme vratil do puvodni polohy a uz zase vse funguje jak ma :-D
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
bucket
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 01.02.2012 20:56
Bydliště: Kunice

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od bucket »

Zdarec.Tak jsem to pročítal a vzhledem k tomu že mám taky naklápění KO jsem se rozhodl že to spáchám sám.Chvilku jsem laboroval kudy světlo ven no nakonec to šlo až na zadní šrouby není na ně vidět a blbě se trefovalo na hvězdičku.Světla ven ,povolit dva šroubky moturek vycvakonut dát novej .Koupil jsem Bosche .Pro lepší pocit.Největší vopruz byl ale když jsem chtěl zatáhnout zpět tu kapsu v podběhu .Ani jedna strana nešla .Normálně kleště a promazat jinak ani ťuk.Takže výměna motůrku v obou světlech práce na max hodinu.Děkuji všem.Bez tohodle fora bych to asi nedal.
Ve velké matičce SSSR zkoušeli v rámci kolektivizace a snížení nákladů učit koně nežrat.Dařilo se, ne že ne.Když už to skoro uměl tak jim chcíp.
Sharan AUY 2001" holoverze" modrá metla

Jiří Marek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 13.11.2011 20:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Jiří Marek »

Taky jsem s pomocí tohoto fora vyměnil motorky naklápění světel u mé alhambry.Nedovedu si představit toto měnit bez demontáže světel.Pohodlná,přehledná a rychlá výměna. Cena motorku 295kc. Večer když mají na stk volněji jsem tam zajel na přesné seřízení.Svítily trochu nahoru a tak teď jsem v klidu, že je mám v pořádku díky tomuto foru.Dík.

Valasek_P
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.09.2011 16:19

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Valasek_P »

Ahoj vespolek, tak jsem dopadl jako většina zde a jal jsem se opravovat motorky naklápění na Sh.II
Někdo tady volal po nafocení, chytil jsem aspoň webkamerku a dokumentoval, ale protože jsem lama, která neumí vkládat obrázky, dávám je do přílohy.
Na image1 je deska s plošným spojem, v červeném "kolečku" je potenciometr.
Image2 je detail potenciometru. Žlutě označený je problém - prodřená odporová vrstva, červené šipky ukazují na kovové jazýčky, které drží potenciometr pohromadě.
Image3 je pohled zboku na uvedené jazýčky - po opatrném odehnutí se rozpadne na tři díly - viz Image4 (pozor na jezdec úplně vlevo - nedopatřením jsem ho otočil, správně má být nýtky nahoru)...
No a na Image5 je naznačená oprava - rozehnout sběrací kartáčky do strany, tak aby jezdily po nevybroušených místech. Pak už jenom sestavit zpátky, zkontrolovat, jestli chodí lehce, prostříknout WD40 raději ne - když jsem to používal na dveřní uzávěry, po cca 14 dnech to udělalo šedou lepivou vrstvu a bylo to horší, než nasucho.

Palubní deník - dodatek: toho švába LMB1021NF seženete na e-bay za cca 50 Kč + poštovné (80,- Kč z Číny, dodávka 1 slovy jeden týden - vlastní zkušenost :good: )
Přílohy
images.rar
(225.8 KiB) Staženo 235 x

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od michall »

Já přidám jen foto dvou provedení motorků. Navenek se tváří stejně (tuším mají i stejné číslo ETKY), ale "střeva" jsou trochu jiná. Na pohonu by mohly být tyto závady:

1 - odešel IO - teoreticky pomůže výměna

2 - výše popsaná závada, tj. vydřená místa na potenciometru, pomůže rovněž výše popsaná metoda ohnutí kontaktíků. POZOR - ohýbat s citem s jen do stran, nikoli nahoru a dolů

3 - samotný motor - setkal jsem se s tím, že chudák netušil, na jakou stranu se má točit, zřejmě nečistoty v komutátoru, takže buďto výměna motoru nebo rozebrat a vyčistit (nedělal jsem)


Pohony jsem zkoušel přípravkem, což je v podstatě jen potencimetr 4k7 lineární a rezistor 390R. Dodám konkrétní zapojení.
Přílohy
SDC10508.JPG
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“