SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od smolda »

No vidíš ty kluku šikovná. Mám taky dva motorky který nejdou. Jen zatím nevím jestli je to motorkana a nebo poťákem na přístrojovce.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od M@rty74 »

Kovářova kobyla co? Hřešíš protože TK jsi prošel co ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od smolda »

Ty greenmane jeden rejpawej :baseball: , myslíš že mám tolik času abych se rejpal v motorkách naklápění světel? Zatím na to nebyl zkrátka čas.
Naposledy upravil(a) smolda dne 11.07.2012 12:49, celkem upraveno 1 x.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Valasek_P
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.09.2011 16:19

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Valasek_P »

Předhodím dodatečný nápad ke kritice přítomným odborníkům:
když jsem viděl vypálený integráč, muselo přes něj téct něco dost velkého. Co takhle přerušit spoj mezi IO a motorkem a dát tam vratnou pojistku (POLYSWITCH) na řekněme 200 mA?

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od smolda »

No nápad to asi blbej není, jen bys musel vědět odkud kam a kolik toho přes toho švába teče, abys nemusel dávat jištění cca na polovinu jeho nohou.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od michall »

Schéma jsem (zatím) nezkoumal, ale IO odejde nejspíš přetížením, tj. zkratem na motoru nebo mě napadá souvislost s prodřenou dráhou na potíku, kdy elektronika nutí motor ke stálému pohybu. Možná by opravdu stálo za to tam dát polyswitch k motoru, ale spíš bych se snažil opravit příčinu defektu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od abeljozef »

Povedzte mi jeden racionalny dovod naco s tym takto zabijat zbytocne cas ked novy motorcek stoji 14€. :?: :idea:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od michall »

Tak mě třeba baví se v tom šťourat :blush: V tu chvíli to není o penězích, ale o potěšení.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od smolda »

Nejen o potěšení, ale třeba i wo tom, že pokud "šťoural" odhalí a odstraní výrobní vadu, nebude už muset do konce života svýho SAGa kupovat nový motorky. Míšo nedej se zvyklat bručounama a šťourej dál. :laugh: :good:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od abeljozef »

Ja som sa pytal na racionalny dovod.

1. prehybanie kontaktov bezca potenciometra, ked uz to bolo raz vyrovnane a znova sa to natiahne uz to zdaleka nema taku pruznost takze zivotnost opravy mensia ako pri novom motorceku. Takze vysledok casom znova kuchat svetlo (nehovoiac o tom ze takato oprava vyzaduje nastavenie svetiel co tiez nieco stoji) a to vsetko koly usetreniu 300 korun.
2. Ochrana integraca polyswitchom, v prvom rade polyswitch je funkne zalozeny na zvyseni jeho odporu pri náraste jeho teploty zvysenym prudom nad nominalnu hodnotu. Rychlost teplotneho narastu je zavysly na hodnete prekrocenia prudov. Z toho dovodu su jeho reakcne casy pomale. Zrychluju sa nasobkami prudu prevysujuceho jeho nominalnu hodnotu. Takze vyladenie vzhladom na jeho pomalost dost problemove. A naco tam tie polyswitche davat ked tak ci tak ci tam su alebo nie su nic nemeni na fakte ze zas treba kuchat svetlo. Navyse ak ten integrac zhori tak len koly zavade motorceka. Zhanat druhy maly motorcek je zufale a pokusat sa ho opravit je ciste sialenstvo. Takze motorcek je na nic ale integrac je "chraneny" Duplom a znova ak komplet novy regulator sotji 300 korun.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od michall »

Je to "oprava", takže životnost je samo daleko menší. Ohledně motorku - mám-li dva celky, kde u jednoho je KO potík a u druhého samotný motor, prostě poskládám jeden funkční. Určitě nebudu schánět nový motorek.

Ty se na to díváš z pohledu servisu, kdy se naprosto samozřejmě nevyplatí podobná oprava, protože i čas opravy něco stojí a daleko levnější a jednodušší je koupit nový motorek a vyměnit ho. Asi patřím k takovým těm věčným "vrtalům", kteří to mají jako zábavu, a kterým nevadí, že to světlo rozebírají třeba třikrát (když tedy zapomenu na únavu šroubů, .... :mrgreen: ). Taky neopravujem vadná PIR čidla, když nový stojí 300Kč :D , ale znám nadšence, co do toho jdou ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Valasek_P
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.09.2011 16:19

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Valasek_P »

Pro Abeljosef:

- lehké odehnutí kontaktů (ne napružení!) znamená, že sběrače pojedou po nové nevydřené stopě - není důvod, aby ji vydřeli dřív než původní

- na 14,- EUR tvrdnu v práci 3 hodiny, na dvě světla je to skoro celý pracovní den, přitom dem/opr/mon motorku mám za hoďku v pohodě. Vymo/zamo světla nepočítám - to bych musel udělat i při koupení nového motorku - tolik ekonomika. Že mě to baví, to je karta která přebíjí vše.

Obecně:

- polyswitch na motorku asi bude kravina - elektronicky postižený kamarád nadhodil teorii, že se prorazil jeden z tranzistorů v můstku (uvnitř IO) a při pokusu o nastavení opačným směrem se můstek sepnul do zkratu. To by dalo dost proudu na rozstřelení IO. Tady by spíš pomohla nějaká zenerka na zachycení indukovaných napěťových špiček od reverzujícího motorku (to najednou vypadám chytře, že :tongue: )

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od michall »

No jestli je v IO můstek (jako že asi je) a povede se sepnout tranzistory pod sebou, pak nepomůže nic.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od M@rty74 »

In nomine patris et filii et spiritus sancti...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od patper »

Valasek_P píše:


- na 14,- EUR tvrdnu v práci 3 hodiny, na dvě světla je to skoro celý pracovní den, přitom dem/opr/mon motorku mám za hoďku v pohodě. Vymo/zamo světla nepočítám - to bych musel udělat i při koupení nového motorku - tolik ekonomika. Že mě to baví, to je karta která přebíjí vše.
At :wow: jak :wow: ,nikde nevidim ani zminku o serizeni svetel..... :negative: a ze to date stejne fakt neberu :wink:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“