PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od pistahufnagl »

Ahoj,
objevil se mi takový problémek - špatně jde zamáčknout čudlík na řadící páce, aby šla přehodit na dopředu nebo dozadu.
Někdy to trvalo hodně dlouho - moc šlápnutí na brzdu, než to šlo zamáčknout.
Provedl jsem znovunastavení brzdového spínače pod brzdovým pedálem, ale uvědomil jsem si, že vlastně nevím jestli to má spojitost, nebo jestli ten pokyn vychází odněkud odjinud.
Netušíte někdo? V chytré knize jsem nic neobjevil.


ADMIN: přidáno do SHERLOCKA
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

pepek.sv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 20.04.2010 20:06

Automat - nejde zařadit

Příspěvek od pepek.sv »

Zdravím chlapáci mám takovej problém u Sharana VR6 Synchro mi nejdou zařadit rychlosti 1 2 3 jde mi tam dát jen D a R. Nevíte co by se stím mohlo stát? Za jízdy to řadí normálně., ale páku dám pouze na D a dál nemůžu zařadit. Díky za rady

-Vasek-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.10.2010 00:24
Bydliště: Praha 4 Braník

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od -Vasek- »

pistahufnagl píše:Ahoj,
objevil se mi takový problémek - špatně jde zamáčknout čudlík na řadící páce, aby šla přehodit na dopředu nebo dozadu.
Někdy to trvalo hodně dlouho - moc šlápnutí na brzdu, než to šlo zamáčknout.
Provedl jsem znovunastavení brzdového spínače pod brzdovým pedálem, ale uvědomil jsem si, že vlastně nevím jestli to má spojitost, nebo jestli ten pokyn vychází odněkud odjinud.
Netušíte někdo? V chytré knize jsem nic neobjevil.


ADMIN: přidáno do SHERLOCKA
U mě to dělá spínač brzdových světel. Když nepomůže nastavení, lze ho i rozebrat a kontakty očistit, můžou být opálené. Doporučuji to řešit, aby se Ti někdo nepodíval do kufru...
Sharan VR6 Syncro, automat, r.v. 97

Uživatelský avatar
Ontario
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 17.04.2008 21:27
Bydliště: Chodov 357 35
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od Ontario »

Já měl ten samej problém,musel jsem vyměnit brzdovej spínač.nesvítili mi ani brzdová světla.takže bych hledal závadu tam...
Sharan 2,0 TDI, 135 kW - 2016
Touran 1,6 TDI, 77 kW - 2013

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od pistahufnagl »

Díky chlapci, sešteloval jsem ho podle knížky "Jak na to" a zatím to šlape tak jak má. :-)
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

VRsestka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 23.10.2011 20:08
Bydliště: skoro Louny

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od VRsestka »

Ahoj přátelé těchto úžasných MPVček.Potřebuji radu ohledně automatu. Když je studený,mám problém se rozjet.
Dám tam třeba D, hned to jede a když šlápnu na brzdu tak to zadusím. Po ohřáti se to srovná a jezí bez problémů.

Jde o vůz Sharan VR6 syncro

Uživatelský avatar
BohumilB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 03.10.2010 12:57
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od BohumilB »

Achjo, Sharan mi přestal z ničehonic couvat. Je to 1.9 rok 2001, najeto 200tis.. Všechno ostatní řadí bez problémů, ale když zařadím zpátečku, tak i když slyším z převodovky, že se tam něco pohne (jako při každý změně řazení), tak když pustím brzdu a přidám plyn, tak se ani nehne. Teda možná hne, ale jen tak o 3-5mm, jakoby to nemělo sílu couvat. Nezjistím něco přes VAG? Poradíte někdo co s tím? Určitě si to nebudu dělat sám, ale potřebuju alespoň nasměrovat co s tím dál ... Dík za odpovědi předem. B

EDIT: 28.1.2013 - tak už mám opraveno. Prasklá pásová brzda + repase měniče + výměna lamel a plechů + OHK sada + filtr s olejem ... ATF8 ... dohromady na fakturu 28 tis.. Prý na dalších 150-200 tis. s převodovkou klid - ťuk ťuk aby.

EDIT: 1.5.2013 - teda pánové ... od výše uvedené repase mám minimálně o litr/100km menší spotřebu. Nejdřív jsem si toho semtam všimnul, pak mi začaly být dojezdy podezřelé a poslední měsíc se už jen kochám, že jezdím těch 90km na Václavák (nebo 140 km do Budějovic) s průměrnou spotřebou 6,5 l/100. Teda když to neženu 150, ale v klídku kolem 100 a na dálnici do 135.

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od coroner »

Zdar všem, tak po 3 měsících po repasi převodovky mám zase problém. Za studena v pohodě, jakmile se auto/převodovka trochu ohřeje a chci zařadit D, tak to hrozně škubne s celým autem, stejně tak je pak velké škubnutí při dalším řazení. Servis, který to dělal teď nemůže, ale poradil, že mám vyzkoušet zapůjčení jednotky převodovky.
Takže bych vás chtěl poprosit, nemůžete mi někdo na 5 minut zapůjčit jednotku, kdo máte třeba rozebrané auto, nebo s nim nejezdíte. Klidně na zálohu, stačí mi tam de facto zařadit D a budu vědět, případně s tím kousek popojet.
Díky za pomoc.
Jirka
kontakt 736455255
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

http://www.onboard-kamery.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od M@rty74 »

Promiň, ale inkasovat 28 tis a při reklamaci říci sorry nemáme čas ?
Pokud se vyskytuješ v Praze a jednotka je rozumně přístupná a bude stejná mohu ti ji půjčit na rychlý test.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od coroner »

Ahoj, jsem z Prahy, jednotka je vcelku přístupná, jen se musí vyndat baterka. Je na boční stěně za baterkou. Bylo by to super, dej vědět kdy máš čas a já se podle toho zařídím. Krom tohoto čt-so, to jsem na závodech.
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

http://www.onboard-kamery.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
MAKO-VR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 30.05.2010 12:05
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od MAKO-VR6 »

Ahoj klubáci. Začal mne zlobit automat tím, že vypadává 4 a někdy nechce řadit ani vzhůru. Napojil jsem auto VAG a vysypala se na mne tato podivná sbírka závad:
Číslo dílu řídícího modulu: 099 927 733 F
Komponent a/nebo - verze: AG4 Getriebe 099 2921
Kódodvání softwaru: 00000
Kód opravny: WSC 00000
4 Nalezeny chyby:
00268 - Magneticky ventil 6 (N93)
31-10 - preruseni n.zkrat na kostru - Sporadicky
00518 - Potenciometr skrtici klapky (G69)
16-00 - signal mimo toleranci
00652 - Hlidani rychlostniho stupne
27-10 - nesmyslny signal - Sporadicky
00638 - Elektricke spojeni 2 motor/prevodovka
03-10 - zadny signal - Sporadicky

Napadlo mne, že by to chtělo kouknout na konektor na převodovce, ale kde je? Nebo kostra?

Nemá někdo nějakou podobnou zkušenost či nápad? Dík M.
MAKO

tomzak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 25.07.2013 08:10

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od tomzak »

Ahoj.
Chtěl jsem vám poprosit, jestli by mi mohl někdo poradit se závadou. Mám VW Sharan 2,8 VR6 4x4 automat r.v. 1997. Mám ho asi týden. Včera se mi stalo, po nastartování a zařazení D auto chtělo okamžitě vyrazit vpřed, že sem ho málem neubrzdil. Když jsem dal R, bylo to ještě horší....hned to chcíplo. Několikrát se to opakovalo. Jako kdyby se něco dělo v převodovce a nevědělo že stojím na brzdě ikdyž jednotka to musela vědět, protože jsem mohl zařadit.... po ohřátí je to lepší, ale stejně mám pocit že musím hodně brzdit, abych stál. Kdyby někdo mohl poradit....Díky

piezo82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.09.2009 16:03

Tiptronic neřadí dobře 5-st.

Příspěvek od piezo82 »

Ahoj, doufám že nezakládám nové téma zbytečně, ale nenašel jsem můj problém.
Mám Ford Galaxy 1.9 TDi 85KW naj. 200tis. km.

Problém, auto řadí krásně 1 až 4 ale 5st. za studena tam neskočí vůbec, ale když to přepnu na manuální řazení tak na displeji svítí, že tam je 5st. Po ujetí cca 1 - 2 km. už to radí i na 5st. ale jakoby to nedořadí až při sešlápnutí plynu to začne ubírat na otačkách a rychlost tam skočí, ale při akceleraci na 5st. to cuká.

CO TOMU PŘEDCHÁZELO

Dal jsem auto na výměnu oleje jelikož mi to trošku kopalo při podřazování z 5st. na 4st.
Po výměně oleje auto ujelo cca 20km a přestala šlapat převodovka prý úplně (podle servisu kam jsem to dal)
Vyndali převodovku poslali ji na kontrolu někam do Prahy tam si řekli 60tis. Kč. s tím že musí vyměnit naprosto vše např. čerpadlo,lamely, mozek a další věci. Což jsem řekl, že je pro mě trošku hodně 8O
Převodovku mi doručili zpět, ale měnič s ní nedorazil po týdnu přišel repasovaný.
Nakonec jsem sehnal člověka který mi převodovku udělal za 1/4 ceny (měnil součástku za cca 4000kč preventivně + nějaké drobnosti) a řek že s převodovkou nic není a nebylo teda podle něj.
Po zprovoznění převodovka jede, ale je tu ten problém s tím 5st. jak jsem popsal.
Bylo mi řečeno, že to je měničem, jelikož řek že je to repas delaný v ČR.

Prosím o radu nebo tip co to může být.

Milan0812
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.11.2013 13:11

Problém s řazením

Příspěvek od Milan0812 »

Ahoj, vlastním Seata Alhambru 1,9 110 koní, automat. Teď se mi stal že po rozjetí (vozidlo bylo zaparkované) došlo při jízdě po asi 150 metrech pomalou jízdou na druhý rychlostní stupeň k náhlému zpomalení a znovu rozjetí. Zastavil jsem zkusil znovu rozjet auto se chovalo stejně. Při zařazení zpátečky vůz jede kousek vpřed pak se zasekne. neutrál zařadit nejde když zkusím řadit manuálně 1 2 3 tak to jede jen na 2 a 3 stejně jako jako na D. Když se podívám nad převodovku tak táhlo řazení se pohybuje. Až do tohoto problému převodovka řadila bez problémů jen zpátečka řadila až po chvíli zvýšených otáček. Může mi někdo poradit co dělat? Děkuji :cry:





modedit: Respektuj prosím pravidla http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=25546" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od M@rty74 »

Začít diagnostikou závad převodovky, zapsat si případné chyby, zkusit je vymazat a pokud to nepomůže, tak pak tě asi návštěva servisu specializovaného na automatické převodovky nemine.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“