PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
DAVELVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.02.2009 09:56
Bydliště: Žďársko Vysočina

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od DAVELVR6 »

Ahojky, začíná nás zlobit převodovka na našem FG II V6 tip-tronic :( .
Vag : číslo chyby : 652 Hlídání rychlostního stupně 8O
Vis : dop.postup - na hladinu oleje - kontrolováno (proběhne plánovaná výměna oleje)
- diagnostika- proběhla 2krát ...
- kontrola kola snímače rychlosti jízdy - netuším 8O
- snímač rychlosti jízdy- kontrola nebo výměna- Nevíte kde se nachází ?? Chtěl bych ho proměřit...
- za jízdy číst měřené hodnoty skupina 007 - nemám tu možnost ... Sháním ....
Závada se projevuje po delším stání (přes noc), převodovka nechce přeřadit z 1 na vyšší rych.stupeň,jen motor se vytáčí...
Na sekvenci taky nereaguje, ale na palubce ukazuje že je tam vyšší kvalt ?!?! Pomáhá smazání chyby diagnostikou nebo nechat auto déle nastartované a modlit se ať pak přeřadí.... Pokud pak přeřadí tak funguje .... ?!?!
Děkuji za případné rady a názory D.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od M@rty74 »

A ostatní diagnostika je čistá? Myslím zejména motor a brzdy - napadlo mě, že by si to mohlo brát rychlost z ABS čidla na kole. Další možnost - čidlo rychlosti je v převodovce a dává signál rychloměru a tachometru - tyhle dvě věci fungují správně ? Nicméně se zkus obrátit na nick Tornado1 - když ten nebude vědět kde je čidlo rychlosti tak už asi nikdo.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
DAVELVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.02.2009 09:56
Bydliště: Žďársko Vysočina

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od DAVELVR6 »

Brzdy/ABS jsou ok, jen ESP nefunguje delší dobu :? . Motor má na vagu občas chyby - mám plyn a ještě se to nikomu nepodařilo seřídit tak, aby se check po čase nerozsvítil... :roll:
Objevil jsem zajímavý příspěvek o scullyho 1- http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 8&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;
Tornáda se pokusím nějak sehnat.... Zatím děkuji D :wink:

Uživatelský avatar
DAVELVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.02.2009 09:56
Bydliště: Žďársko Vysočina

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od DAVELVR6 »

Při prohlížení archivovaných scanech jsem objevil chybu na převodovce, která se již nyní neukazuje :
01192 - Spojka pro premosteni menice
37-10 - Defekt - Sporadicky
Vis odkazuje na 10-ti pólovy konektor mezi vodivou folii šoupátkové skříně a kabelovým svazkem,vodivá folie vadná, elektromagnetický ventil N91 nebo jeho šoupátko vadný,měnič vadný- snad není,byla repase. Nevíte někdo o technickém návodu na tento druh převodovky? Na netu jsou manuály na škodovky i vw, ale na naši JF506E nee !!! :( Nejraději bych se do toho pustil sám,ale ....
Uvítám jakoukoliv radu ,na co si dát pozor,jak to funguje (solenoidy ....), jak to změřit/zkusit funkci atd...
Chyba se po dřívějším smazání neobjevuje, nyní je tam chyba 652. Mohou mít tyto dvě chyby nějaké spojení ?
Je možné přeložit do češtiny obr. ?
Dík D
Přílohy
mazda_mjf506e.jpg

rk.prcek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 14.01.2011 10:04

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od rk.prcek »

Ahoj.Kdyz dam P tak sice to vyradi a auto se chova jako pri P ale na displeji je R a tak to musim zkouset nekolikrat,jinak to nelze nastartovat.Prosim o radu(2005)Diky

Uživatelský avatar
KOJ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02

Automatická převodovka

Příspěvek od KOJ »

Ahoj nemáte někdo skušenost s automatickou převodovkou a šaríka 1,8T benzín?Kouknul jsem pod auto a bylo to tam trochu oblité od oleje tak jsme dolili 1L a nic přes tu přepusť nic neteklo tak jsem koupil 2L šoupl je tam a ono zase nic neteklo to znamená že 3L min chyběli a kdo ví třeba i více.Přitom jsem si vůbec nevšimnul že by měla problém s řazením řadí krásně.Nevíte někdo kde je tam ta přepust jestli jsem odendal vůbec správný šroub?Je fakt že když ho vytočím tak zněj chvilku teče s té trubyčky ale to je jenom olej který se tam dostane za chodu.Nemá někdo skušenost?

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od the.max »

mno nevím, pokud máš převodovku AG5 tak kdyby ti tam chyběli 3 litry tak ti to asi nebude řadit vůbec. Celkově tam je 6.5 litru. Kontrolní šroub je směrem dozadu auta od vypouštěcího šroubu. Je to malý imbus. Jak je to u předchozí verze nevím.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
KOJ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od KOJ »

Hm no tak budu muset sehnat nějakej ten nákres té převodovky.Nemá někdo?sháním to na šaríka 2004 1,8T automat.Protože u téhle převodovky by prej měl bejt kontrolní ze spodu.

Uživatelský avatar
DAVELVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.02.2009 09:56
Bydliště: Žďársko Vysočina

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od DAVELVR6 »

Pro Koje:Koukni i do jiných témat o převodovce,je to popsáno i nafoceno detailněji. Zjednodušeně pro tebe (viz. foto-pohled od motoru): vpravo velký šroub- výpušťák, vlevo-malý na imbus-kontrolní/Tvůj kontrolní šroub/ :wink: . Vozidlo musí stát na rovině,nastartovat a dát kvalt,vytočit malý šroub-imbus. Dolévat olej dokud nezačne z otvoru imbusového šroubu vytékat.
Přílohy
P1130989.jpg
Naposledy upravil(a) DAVELVR6 dne 12.01.2014 20:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od the.max »

nechci se hádat, ale od r 2000 (novej model) by měli být všude 5ti stupnňové JF506E-AG5, jen Galaxy s motory od Fordu mají jinou, 4 rychlostní. Takže kontrolní šroub by měl být na všech AG5 na stejném místě.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
KOJ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od KOJ »

Aha supr děkuju.Já jsem totiž jenom dolejval a neměl jsem nastartováno a už vůbec tím pádem kvalt.Myslíte že to byla fatální chyba?Je vtom velkej rozdíl?

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od the.max »

jestli fatální nevím, ale chyba určitě. Všude se píše, že hladina nesmí být překročena.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

tomra18
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 10.12.2010 17:35

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od tomra18 »

DAVELVR6 píše:Ahojky, začíná nás zlobit převodovka na našem FG II V6 tip-tronic :( .
Vag : číslo chyby : 652 Hlídání rychlostního stupně 8O
Vis : dop.postup - na hladinu oleje - kontrolováno (proběhne plánovaná výměna oleje)
- diagnostika- proběhla 2krát ...
- kontrola kola snímače rychlosti jízdy - netuším 8O
- snímač rychlosti jízdy- kontrola nebo výměna- Nevíte kde se nachází ?? Chtěl bych ho proměřit...
- za jízdy číst měřené hodnoty skupina 007 - nemám tu možnost ... Sháním ....
Závada se projevuje po delším stání (přes noc), převodovka nechce přeřadit z 1 na vyšší rych.stupeň,jen motor se vytáčí...
Na sekvenci taky nereaguje, ale na palubce ukazuje že je tam vyšší kvalt ?!?! Pomáhá smazání chyby diagnostikou nebo nechat auto déle nastartované a modlit se ať pak přeřadí.... Pokud pak přeřadí tak funguje .... ?!?!
Děkuji za případné rady a názory D.
Zdravím,
problém je v hydraulickém rozvaděči. Je nutné výměnit solenoid, ale nevím přesně který to je.

Radek

Uživatelský avatar
DAVELVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.02.2009 09:56
Bydliště: Žďársko Vysočina

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od DAVELVR6 »

To Radek: JJ, děkuji :thanks: . Už jsem to někde i četl na netu,ale věř přeložení překladačem 8) ... O víkendu se do toho snad pustím.
:?: Ještě otázka, kterou by mě mohl odpovědět šikovný elektrikář:
Je potřeba proměřovat ty solenoidy až když vychladnou, nebo mohou být zahřáté ? Převodovka neřadí jen za studena, tak bych řekl i za studena měřit,ne ?

Uživatelský avatar
KOJ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady

Příspěvek od KOJ »

Pro DAVEL VR6:díky tě moc dopadlo to dobře a bylo to jak jsi psal dík tě moc bez tvej rady bych ji uplně utopil.Máš u mě flašku :-)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“