Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady
PříspěvekNapsal: 23.01.2014 10:43 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

29.05.2010

2370

Green town at Prague

Proto píšu NEBO ODKAZ ...

PříspěvekNapsal: 24.01.2014 21:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

16.02.2009

133

Žďársko Vysočina

Proměření dle tabulky na předchozí straně nějak ,,nedopadlo,,. Měřil jsem solenoidy při zařazených kvaltech R,D,4,3,2 a po každé do všech solenoidů naměřeno necelých 12V. V tabulce jsou označeny solenoidy při určitých rychlostech, kdy jsou aktivovány. Je to zřejmě myšleno,když je poloha řadící páky při řazení na sekvenci :( . Nevím jak toho docílit,když není nastartováno :?: .
Jak má správně fungovat solenoid? Měl by být v základní poloze,když do něj přivedu 12V tak by měla ,,jehla- otevřít/zavřít,doprovázeno slyšitelným cvaknutím, po odpojení 12V by se měla vrátit zpět do původní polohy s doprovodem slyš.cvaknutí / jak cívka na startéru/ :?: . Mě se děje při opakovaném připojení a následném odpojení, že jehla otevírá,ale už se nevrátí. Fungovala, až když jsem pomohl jehle zpět .... :?: . Zřejmě se o navrácení do původní polohy stará tlak/proudění oleje...

Přílohy:
obr. 1.jpg
obr. 1.jpg (55.83 KiB) Zobrazeno 1855 krát

Poznámka: otvory pro proudění oleje
obr. 2.jpg
obr. 2.jpg (16.58 KiB) Zobrazeno 1855 krát

PříspěvekNapsal: 07.04.2014 21:15 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.05.2010

86

Jablonec nad Nisou

Ahoj, nášautomat na VR6 synchro, rv97. začal zlobit. Vypadá to takto: nechce řadit 4 jak dřív, ale jen někdy ji tam dá při vysokých otáčkách. Dál se děje zajímavá věc, když dám páku na N, rozsvítí se couvačky a auto pískne, že bude couvat, ale necouvá, je tam ten neutrál. A koruna všeho je, že se jednotka odmítá spojit s VAGem. Nemáte někdo nějakou podobnou zkušenost? Dík za podněty M.

PříspěvekNapsal: 07.04.2014 21:44 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

24.10.2012

528

Bílina

Zkus zavolat sem:http://autoelektro-js.webnode.cz/, já tam měl taky automat po '(p)opravě', oprava do druhého dne, když jsem mu po telefonu řekl co mi to dělá/nedělá, hned mi řekl asi 3 možné scénáře, domluva naprosto v pohodě. Když vezmu co mi na té převodovce ale dělal, tak to nebylo nejlevnější, ale jak říkám, do druhého dne. Ve čtvrtek dopoledne jsem převodovku přivezl, v pátek dopoledne byla hotová.

Zobrazit autorovy stránky  

PříspěvekNapsal: 16.04.2014 15:18 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.05.2010

86

Jablonec nad Nisou

Průzkum jednotky ukázal, že je po ní. Takže sháním novou. Chyběl tam i nějaký olej, tak jsem zvědav.
M.

MAKO-VR6 píše:
Ahoj, nášautomat na VR6 synchro, rv97. začal zlobit. Vypadá to takto: nechce řadit 4 jak dřív, ale jen někdy ji tam dá při vysokých otáčkách. Dál se děje zajímavá věc, když dám páku na N, rozsvítí se couvačky a auto pískne, že bude couvat, ale necouvá, je tam ten neutrál. A koruna všeho je, že se jednotka odmítá spojit s VAGem. Nemáte někdo nějakou podobnou zkušenost? Dík za podněty M.

PříspěvekNapsal: 09.05.2014 21:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.05.2010

86

Jablonec nad Nisou

Už zas řadím. :yahoo: Nová RJ od Prochyho jede, rovnou proběhla výměna oleje a filtru.
Do jednotky zateklo a takto to tam dopadlo.
Příloha:
IMG_6915o.jpg
IMG_6915o.jpg (189.67 KiB) Zobrazeno 1720 krát

Příloha:
IMG_6913r.jpg
IMG_6913r.jpg (88.03 KiB) Zobrazeno 1720 krát

PříspěvekNapsal: 07.10.2014 23:39 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.02.2012

62

HRADEC KRÁLOVÉ

čaute, měl bych jeden malý dotaz ohledně závady na automatu..vyskočila mi chyba teplotního čidla-kod chyby pořípadě doám, kterou když smažu, tak vyskočí znova...automat řadí za tepla v pohodě,jen za studena jsou znatelné přechody mezi stupni,kdy si při řazení auto zpomalí.....
A eště jeden malý dotaz-zápasím s vibracemi motoru v urrčitých otáčkách a chtěl jsem se zeptat, zda by mohl byt problem v hydrodynamickém měniči díky špatnému vyvážení ?
předem děkujíí za vyčerpávající odpovědi :)

PříspěvekNapsal: 09.10.2014 18:17 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

564

ZLÍN

TIPTRONIC 5st. Automat
Čau,mám dotaz,kde najdu snímač pro kontrolu zařazeného stupně,po zahřátí řadí normálně.
Po připojení na VAG to píše/bohužel jsem to neopsal přesně/ chybný signál snímače zařazené rychlosti-sporadicky.
Za jízdy VAG ukazuje,že to s přibývající rychlostí řadí,ale ve skutečnosti to jede max na 2.Po vymazání závad to jede pořád stejně.Po cca minutě se to asi zahřeje a řadí to už normálně.Dík za rady.

PříspěvekNapsal: 09.10.2014 19:58 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

24.10.2012

528

Bílina

Jestli je to to, co myslím, tak je to takovej černej plastovej bazmek který je pod plechem, který je pod baterkou. Takže když vyndáš baterku a ten plech pod ní, uvidíš bowden který vede od voliče z kabiny na tyčku, která jde do převodovky a na té tyčce je ten snímač. Je to ale tuším Hallův snímač, takže ho neproměříš při různých zařazených kvaltech.

PříspěvekNapsal: 09.10.2014 22:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

564

ZLÍN

Dík,mrknu se na to.Je fakt,že když byl motor mokrý po mytí,tak to ředilo dobře i studené.

Předmět příspěvku: Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: ŘAZENÍ -závady- nestartuje
PříspěvekNapsal: 15.10.2014 13:14 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

03.12.2011

11

Praha 4

Ahoj Tronici, moje G II 85 kw AUY r. 2005 nejde už ani nastartovat. Při zapnutí klíčku svítí všechny předvolby červeně(PRND432), po dlouhém vekslování a vyp. a zap. se konečně rozsvítí jen jeden symbol(R místo P navoleného D místo N), takže nenastartuji. Tomu všemu předcházelo asi toto: při klidné jízdě obcí 40 km/h, po průjezdu pozvolné zrychlení na 70 a 5ka kopla. Ujel jsem asi 3 km serpertíny, zastavil a vypnul. Po nastartování z N na D to koplo, po rozjezdu z 1 na 2 kop, z 2 na 3 jakoby chtěla dát 1(na zlomek vteřiny) pak dá 3 a kop, u 4 a 5 to není tak strašné. Při průjezdu sídlištěm jsem dával radši za 2, abych předešel tomu skákání, ale po pár dnech začaly svítit všechny symboly. Výměna oleje v cca 170 tis.(Kaps, Kojetín), dnes najeto 203 tis., všechny konektory jsem prostříkal(baterka a plech venku),řídí jednotku vyndal otevřel(bez vody a zjevného poškození).Auto mám před barákem, takže někam na VAG nezajedu, obvolal jsem Kaps, Letňany atd.. a všude od 20000 výš. Jestli máte někdo zkušenost s mým problémem budu rád za radu, jsem dost na G závislý(po úrazu sešroubovaná páteř, elektroda u míchy a tím pádem v inv. důchodu).Kámoš mi půjčil volnou Corsu 99 abych byl pojízdný, ale nasoukat se do ní. Všem děkuji za případné rady. RoKom

PříspěvekNapsal: 15.10.2014 19:18 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

24.10.2012

528

Bílina

Asi by to chtělo přečíst chyby, nevíš o někom z okolí kdo má kabel? Zkus kouknout třeba i v jiných sekcích jestli nebude někdo třeba i ve stejné ulici.

PříspěvekNapsal: 16.10.2014 23:53 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

03.12.2011

11

Praha 4

PROSÍM !!! Ahoj, není zde někdo z okolí P 4- Chodov, kdo by mi načetl závady na G II 85 kw, r.v. 2005, tiptronic? Nejde nastartovat-závada tiptronicu. Děkuji

PříspěvekNapsal: 22.10.2014 19:44 
VWjunior
VWjunior

Hodnost:

VWjunior

22.10.2014

3

zdravim vas sousedi,,,, unas na SK taketo forum bohuzial nemame,,,, potrebujem radu,,, za studena ak auto stoji,,, zaradi spiatocku v pohode,,,, aksa vsak z autom jazdi a potrebujem zaradit a cuvat,,,, absolutne nic sa nedeje,,, aksa parkrat pokusim tu siatocku dat a dam viac plynu auto znicoho nic trhne a cuva,,,, alebo nic,,, cim to moze byt?? elektrikou? spateckove svetla idu,,,, ostatne rychlosti krasne radia,,,, vymenil som olej aj filter,,,, pre istotu ale jeto take iste,,,dik Dodo

Předmět příspěvku: automatická převodovka-závada
PříspěvekNapsal: 09.12.2014 18:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

564

ZLÍN

Jedná se o automatickou 5ti stupňovou-G5Getriebe 09B 0096/tiptronic/.

Hlásí závadu:
00652-hlídání rychlostního stupně
27-10-nesmyslný signál

Setkal se někdo už s touto závadou?Kde hledat,pravděpodobně nějaký snímač.V Sherlocku jsem nic nenašel,pokud to tam je prosím dejte odkaz.Díky za rady.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]