INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od rowan »

Ahoj, nechce se mi věřit že by tohle autíčko nemělo vypínač na osvětlení kufru a dveří, buď blbě koukám nebo jsem slepej... 8)
Nebo to fakt nemá? Minulý weekend jsem blbě dovřel dveře kufru a úspěšně jsme si vybušil baterku, tak doufám že už tohle má někdo pořešený...

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od dolcett »

je divny ze to nezhaslo diky zpozdenymu zhasinani... :-(

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rowan »

Nebylo to úplně domáčklý, takže to svítilo furt. Ale když budu chtí autem ozvučit okolí přece nebudu muset mít furt rozvícený světla v kufru, to snad jde nějak obejít, ne?

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

rowan píše:Nebylo to úplně domáčklý, takže to svítilo furt. Ale když budu chtí autem ozvučit okolí přece nebudu muset mít furt rozvícený světla v kufru, to snad jde nějak obejít, ne?
Po cca 10-ti minutách by to mělo shasnout.Aspoň já to tak mám.
Obrázek

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavoš »

Tak tak ,taky jsem měl strach , že si vytluču baterku,ale tak jak píše Bitvi,se to vypne a to jak při otevřeném kufru tak i při otevřených dveřích. :lol:
Nemáš zapnuto rozsvícení stropního světla u řidiče při otevřených dveřích?
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rowan »

To stropní osvětlení myslím zapnutý nebylo, i když je možný že to naši rošťáci zapnuli. Zkusím to o víkendu schválně nechat zapnutý auvidím zda to zhasne.

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

já si teď nejsem úplně jistej,ale myslím,že nezhasne...ta světla na pátých dveřích jsou nezávislá na stropním osvětlení...spínače jsou v těch zámcích pátých dveří...jak se dveře nezavřou do druhé polohy,tak svítí zadní dvě světýlka a rozsvítí se na přístrojovce kontrolka pátých dveří... :idea: a ať do mne praští hrom,jestli se pletu... :wink: :lol:

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

sid666
Nevím jak u jedničkových,ale u dvojky je to tak jak jsem psal.Po cca 10 min. zhasnou.
Obrázek

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Příspěvek od Tommate »

u "jedniček" to u pátých dveří nezhasne! správně by to nemělo jít zamknout a ono to jde, to je právě na tom divné

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

Nezhasne to.Už to chci také řešit.V práci mám připravený rtuťový spinač,který nastavím tak,aby se to rozsvítilo až při úplném otevření pátých dveří.Nafotím a popíšu až bude čas.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Příspěvek od Tommate »

hm, to zní docela "nebezpečně" :tit:
:lol: :lol: :lol:


Jinak ty světýlka mi na sharanu svítí všechny a to tak že po otevření některých bočních dveří se rozsvítí pod nohama i u spolujezdce + oboje dveře na konkrétní straně + oba sloupky vzadu, ty dveřní světýlka jsou vlastně odrazky + červená světýlka + osvětlení na chdník při vystupování, pokud dobře počítám je v interiéru celkem 17 žárovek většinou po 5wattech, a ty sropní nevim takže celkem bych typnul až 100wattů když se to všechno zapne.

dal jsem diodové modře svítivé "sulfitky" na sloupky a do prostoru na nohy v předu, je to docela efektní a nemusíte kupovat a zapojovat drahé neony.

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

Jo jo už mi to taky několikrát svítilo déle než jsem chtěl. Naštěstí baterka vydržela. Umělec přede mnou vyříznul v pátých dveřích díru aby mohl spravit zámek u dveří, tak plánuju (už mám tedy nakoupeno) že tam dám světlo s vypínačem a asi pak zruším světýlka v kufru - podle toho jak to bude svítit. Nebojte - fotooo bude
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Tommate píše:Jinak ty světýlka mi na sharanu svítí všechny a to tak že po otevření některých bočních dveří se rozsvítí pod nohama i u spolujezdce + oboje dveře na konkrétní straně + oba sloupky vzadu, ty dveřní světýlka jsou vlastně odrazky + červená světýlka + osvětlení na chdník při vystupování, pokud dobře počítám je v interiéru celkem 17 žárovek většinou po 5wattech, a ty sropní nevim takže celkem bych typnul až 100wattů když se to všechno zapne.

dal jsem diodové modře svítivé "sulfitky" na sloupky a do prostoru na nohy v předu, je to docela efektní a nemusíte kupovat a zapojovat drahé neony.
libor_m píše:Tommate, kde jsi je kupoval? Také o tom uvažuji.. A jakou barvu? Bílou?

Uživatelský avatar
keri
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Východní čechy

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od keri »

Měli jsme s tím docela pproblémy, s těmi světýlky, sice by měla zhasnout po 10 minutách, píšou to i v knize, ale taky to nějak nešlo, nakonec jsme vyvedli vypínač od pojistky. Taky to funguje, ale teď problémy nedělají, tak je zhasínáme jen když posloucháme z auta rádio.

Jen nevím kde jsou všechny ty žárovičky, co svítí při otevřených dveřích, vím o 10 kusech.

Uživatelský avatar
Matisek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 26.09.2007 17:30
Bydliště: Tábor (Lažany)
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od Matisek »

Tak jo 2 řady SAGŮ vypínaj po 10 minutách ale jedničkové takovou vymoženost nemají :cry: ale nechá se koupit časové relé které má spoždění od 0,5 s do 14 minut stojí přibližně 450 kč :D zatim hledám levnější alternativu snad jí někdo vyrábí až se do toho pustim dám sem foto a postup :shv:
Mám rád svoje auto SAG :-) Galaxy první generace 1.9 TDI 66 kw r.v.1996 :-)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“