SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Typhoone,
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČR
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 41&start=0" target="_blank v tématu ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 578#346578" target="_blank do tématu NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata, jak používat Poptávku a Nabídku a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16504" target="_blank do tématu Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové ..., ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16360" target="_blank v tématu FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci pochlub se svým mazlíkem na fotkách.
:arrow: Pokud by sis s něčím nevěděl rady, tak se na mě obrať přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail. :mail:
Zdraví Tě Shemik moderátor. 8)

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

Příspěvek od Tommate »

mám dva spinače, každý extra, rozebral jsem je, jeden v pohodě ale v druhém na tom mosaz. plíšku propálené nebo snad prodřené dírky, protože ten protikus se na něj nasouvá, zatím jsem to vyřešil trochou cínu, takovou vrstvu a zabrousil šmirglem, pokud se vám podaří poškodit plastové tělo toho čidla při rozebrání, jde vpohodě svařit pájkou, je to dočasné řešení, zatím to funguje už měsíc a to jezdí skoro nonstop

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

Příspěvek od Shemik »

Takze brzdova svetla take opravena. Blikala kontrolka zhaveni (oranzova spiralka), myslel jsem, ze to ma neco spolecneho s motorem (svicky, valce), ale omyl, jen zoxidovane kontakty v brzdovem spinaci pod pedalem. Spinac rozebran, kontakty vycisteny, brzdovky sviti, spiralka neblika. 8)

Uživatelský avatar
felvi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

Příspěvek od felvi »

Ahoj
mne kontrolky svietia stále, keď zabrzdím kontrolky prebliknú, brzdové svetlá svietia,
mám tam štvorpolový brzdový spínač. Už som sa to pokúšal opraviť aby kontrolky nesvietili, ale nepodarilo sa. Mám Galaxy r.v. 99. a na tie svietace kontrolky som si už zvykol, keď sa vypáli žiarovka tak prestane kontrolka svietiť na príslušnej strane. Dá sa to nejako prepojiť aby nesvietili? :?: :idea: Dík

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

Příspěvek od Shemik »

A ktere kontrolky Ti stale sviti?

Uživatelský avatar
felvi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

Příspěvek od felvi »

Shemik píše:A ktere kontrolky Ti stale sviti?
Na prístrojovej doske, pod obrysom auta , dve kontrolky a medzi nimi je signalizácia otvoreného kufra.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

Příspěvek od Shemik »

No je to dotaz spis pro jednickare, ale i tak, je tam asi vice kontrolek, tim ktere, jsem myslel, zda neco zobrazuji, ne bo je to jen svetylko a jakou maji barvu? 8)

Uživatelský avatar
felvi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

Příspěvek od felvi »

felvi píše:
Shemik píše:A ktere kontrolky Ti stale sviti?
Na prístrojovej doske, pod obrysom auta , dve kontrolky a medzi nimi je signalizácia otvoreného kufra.
Shemik píše:No je to dotaz spis pro jednickare, ale i tak, je tam asi vice kontrolek, tim ktere, jsem myslel, zda neco zobrazuji, ne bo je to jen svetylko a jakou maji barvu? 8)
tu je obrázok, tie de kontrolky stále svietia 8O :lol: :?:
Přílohy
kontrolky_2.jpg

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

Příspěvek od Tommate »

to je zajimavé, takže tebe brzdovky normálně fungují, jen ty letky svítí jakoby naopak, to vypadá na nějaké přepólování asi, bude to nějaká banalita, vypoj na pár minut baterku aby se resetovaly jednotky, jako test elektroniky, mi to pomohlo vyřešit zablokované páté dveře a nefunkci osvětlení interiéru, po restartu vše bylo v normálu, možná je to taky nějaký bug, to je to nejmenší co můžež zkusit, pak asi diagnostika

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

Příspěvek od Tommate »

ještě mne napadlo...... v zadních svítilnách jsou vlastně po dvě obrysové 5w žárovky na obou stranách a jedna z nich je dvouvláknová kombinovaná s brzdovou 15w, nemáš tam spálené žárovky? ono to na první pohled nemusí být poznat pač tam svítí vždy ještě druhá, nemám ale vyzkoušené jestli ten maxidot hlásí pokud by byla jen jedna v háji, mrkni na to a dej vědět

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

Příspěvek od majatrabi »

TO felvi: Kontrolky slouží pro signalizaci nerozsvícení brzdových světel. Po nastartování auta kontrolky svití. Jak mile ale šlapneš na brzdový pedál musí zhasnout. Pokud nezhasnou nemáš okruch uzavřen.
U tebe se to chová nějak divně, jako by obraceně. Bohužel kontrolky jsou svíticí ledky, takže je tak lehce neodpojíš. A hlvně to není řešení. Ještě by se ti to mohlo uzavírat přes něco jiného. Prostě nějaký svod.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

Příspěvek od Tommate »

teď fakt jenom moje domění, kdyžtak vyvraťte, ale já myslím že ty ledky signalizují kteroukoli vadnou žárovku (nebo obvod) na jednotlivých rozích (stranách) auta, tedy nejen brzdovou, proto jsem usoudil že shodou okolností může být spálená kterákoli žárovka združené svítilny, v tomhle případě na obou stranách vzadu :idea:

Uživatelský avatar
felvi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

Příspěvek od felvi »

To tommate: Dík za rady, keď som prišiel z roboty, tak som sa pozrel na tie žiarovky v zadu, všetky svietia, takže v tých žiarovkách to neni. Práve že mne kontrolka zhasne, keď sa mi vypáli brzdová žiarovka.
To majatrabi: prosím Ťa nevieš aký okruh by mal byť uzavretý, prípadne nemáš schému zapojenia brzdového spínača?
kontrolky vyradiť z funkcie nechcem, lebo keď brzdím, tak mi na chvílu zhasnú a potom sa rozsvietia, a tým vlastne viem, že mi brzdové svetlá fungujú. :roll:

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

Příspěvek od Tommate »

zkusil si ten reset?

Uživatelský avatar
felvi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

Příspěvek od felvi »

Tommate píše:zkusil si ten reset?
Áno, baterku som nechal odpojenú pol hodiny, nepomohlo :(

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“