TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Mirďas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 16.12.2011 19:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od Mirďas »

Ahoj chlapci, chci vás požádat o radu. Prostě a jednoduše ten tempomat nejde. Je originál, dráty v pacce jsem opravil, spínače fungují ale ta bílá tyčka v plynového pedálu s tou membranou nic nedělá. Při plném seslapnuti plynu se ta membrana ani nehne. Chybí tam vevnitř něco? Při zapnutí tempomatu se na budikach nic nerozsviti. Pojistka je ok. Prosím prosím. Kdo poradí?
VW Sharan I 2000, 1.8 T 20V AJH

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od tornado1 »

sag1 nemá kontrolku tempomatu
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od vhml »

Mám úplně stejnej problém u stejnýho motoru. Tempomat nešel, pak jeden den šel a od tý doby zase vůbec. Rrozebral jsem páčku, samozřejmě jsem z ní ztratil ten váleček co dělá přeskakování on-off, takže to teď neskáče, ale jen jezdí.

Odkud začít? Napadl mě štekr páčky a napojit tam na test vlastní jakejkoliv spínač.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Mirďas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 16.12.2011 19:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od Mirďas »

Aha, tak v páčce jsem žádnej váleček neměl, ale normálně mi to při přendání z Off na On přeskakuje. Ale já mám spíš problém s tím, že ta bílá tyčka co je na plynovém pedálu prostě vůbec nic nedělá s tou membránou která je tam dole u pedálu. Při plném sešlápnutí plynu se ta membrána vůbec nehne. Chybí tam vevnitř něco? Ikdyž narval jsem tam dlouhej oříšek z goly, aby se to hýbalo, tak se to hýbe, ale stejně to nefunguje. Někdo kdo mi dokáže poradit co by s tím mohlo být nebo někdo ze Severních Čech kdo by to napojil a zjistil pořádně, co tomu je?? Prosím prosím. Když to to auto má, tak bych chtěl aby to fungovalo..
VW Sharan I 2000, 1.8 T 20V AJH

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od vhml »

Asi jsi nerozebíral páčku dost hluboko :-D
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Mirďas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 16.12.2011 19:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od Mirďas »

Páčku jsem měl rozebranou úplně celou. Víc už to nešlo. Jinak bych se nedostal na dráty. :)
VW Sharan I 2000, 1.8 T 20V AJH

radekk1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.05.2012 23:14

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od radekk1 »

Zdravim všechny. Potřebuju poradit. Koupil jsem Alhambru 2002, 1,9 tdi 85kw, s tempomatem ale nefunguje, teda lépe řečeno když ho zapnu rozsvítí se kontrolka že je zapnutej , ale při jízdě normálně auto cuká tzn. zrychluje a zpomaluje prostě hrozná cukavá jízda, tak se nedá s nim jet. Byl jsem už na dvou diagnostikách a vše v pořádku , všechny spínače o.k. Tak jsem koupil novou páčku a pořád to samý. Teď mi někdo poradil že když jsem tam měl 17ctky kola letnáče tak se to možná podělalo tim, teď tam mam zimáky na 15ctkách a problém je pořád stejnej. Ještě zkusim na diagnostiku aby ho deaktivovaly a znovu aktivovaly a uvidim co to udělá. Kdybyste někdo měl nějakou radu tak předem děkuji.
Seat Alahmbra 2002

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od michall »

Ještě může být načaté čidlo rychlosti. Když mi odešlo, tachometr ukázal nula a auto začlo prudce zrychlovat. Tady by mohlo být buďto jen načaté, nebo něco dalšího zatěžuje signál rychlosti tak, že dochází k výpadkům.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

radekk1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.05.2012 23:14

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od radekk1 »

Dík za info.Kde ho najdu ? Zkusim se podivat. Ale když tempomat nepoužiju, tak auto jede v pořádku.
Seat Alahmbra 2002

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od michall »

Zhora na převodovce pod táhly od řadičky. Dost blbě se tam dostává. Můžou to být jen krátké výpadky signálu. Bez něj auto pojede. Ovšem netvrdím, že je to tím, ale má to vliv.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od tornado1 »

to bude budíkama.... někdo tam dal něco co tam nepatří..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

radekk1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.05.2012 23:14

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od radekk1 »

ahoj , jak myslíš budíkama? můžeš mi to prosim nějak upřesnit?
Díky moc
Seat Alahmbra 2002

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od tornado1 »

někdo tam dal špatné budíky a díky špatnému softwaru v budíkách to takhle blbne... většinou jde software přehrát a tento problém opravit
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

radekk1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.05.2012 23:14

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od radekk1 »

aha díky a myslíš že to jde přehrát přes diagnostiku?
Seat Alahmbra 2002

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od tornado1 »

ne
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“