TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od tornado1 »

změř jestli máš na spojkovém spínači napětí - černo-žlutý drát po zapnutí klíčku
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Tunerkoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 30.12.2008 22:59
Bydliště: Bratislava

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od Tunerkoo »

Je to vyriešene po rozobrati spinača spojkoveho bol kontaktny napruženy pliešok už tesne pred zlomenim (viditelna prasklina) a nedoliehal poriadne - čiže spinač nefungoval
Zhodou okolnosti sa odpalil uplne ked som zaznamenal aj problem z N18tkou a vymenou čelného skla.
Dakujem za rady môžem sa naplno venovať tej N18tke.
Seat Ibiza 6K1 r.v.99 -> swap na 1,9TDi PD ASZ+bižutéria = 227PS/471Nm -> 1/4míle 13:714sec
Seat Alhambra 2.0 TDi 8v Stylance LUX 103Kw/320Nm

wosa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 23.01.2013 23:37
Bydliště: Náchod

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od wosa »

Tak abych se nenudil, dneska mi přestal šlapat origo tempomat. Na VAGu se nemění hodnota v bloku naměřených hodnot 6 - spínač spojkového pedálu sepnutý.. Ostatní hodnoty se mění jak mají.. Chápu dobře, že je spínač spojkového pedálu kaput ??
Pokud jo, zvládne si spínač vyměnit i člověk (já) :pleasantry: , který o spojkovém pedálu ví jen to, že se na něj šlape ?? nebo s tím mám mazat do servisu ??
Pokud zvládne :-) kupujete origo VW, nebo máte tip na nějakou alternativu ??

dík předem.. i tobě šariku, že mám spoustu nových kamarádů :-)
Sharan, r.v. 2007, 2.0 TDI (103 kW)

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od smolda »

S výměnou spojkovýho spínače bys neměl mít jinej problém, jen se tam vhodně nakroutit abys tam dosáh. Pak jen seřídit jeho správnou polohu vůči prdálu - měl by vypnout i po sebelehčím doteku.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Papik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 29.03.2010 15:02

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od Papik »

Marek77 píše:Mám problém s tempomatem.

Zničehonic přestal fungovat. Je zvláštní, že se to stalo po výměně autorádia, které s tempomatem nemůže mít vůbec nic společného. Proto si myslím, že je to náhoda...

Ve VAGu jsem zjistil, že všechna tlačítka jsou funkční, stejně tak správně fungují spínače brzd a spojky.

V čem může být problém???

Moc díky za jakoukoli pomoc.
Ahoj, mám ten samý problém, výměna orig.rádia Ford 2006R za nový Sencor 5016 a přestal jít tempomat a v nízkých otáčkách motor cuká. VAG nic, bloky hodnot O.K., pojistky O.K. Jen jsem z originálního ISO konektoru neodcvakal nepotřebné dráty, ale propinoval jsem ho s rádiem (stálé plus, kostra, klíčkem spínané plus). Vše jsem zkontroloval, pro jistotu přes noc odpojil baterku a stále nejde. I když vrátím staré rádio, nefunguje tempomat a cuká to. Markovi77 se ten problém vyřešil sám od sebe, mě zatím ne. Nemáte nějakou radu? Předem díky.
Ford Galaxy 1.9 TDI, 81 kW AFN, r.v. 1998

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od tornado1 »

zřejmě jsi někde zapojil gala signál
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Papik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 29.03.2010 15:02

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od Papik »

Ale i když všechno uvedu do původního stavu, tak to nejde. Jak zjistím a ev. zruším ten Gala signál? Teď jsem hledal na fóru a našel jsem něco o fantomovém napájení antény. Vyřešilo by to problém s Gala signálem?
Ford Galaxy 1.9 TDI, 81 kW AFN, r.v. 1998

Uživatelský avatar
Papik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 29.03.2010 15:02

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od Papik »

Tak jsem na to nejspíš přišel. Na německém fóru jsem našel toto:https://www.sgaf.de/node/92136 a jestli to správně chápu, tak se odkouřil nějakej brouk na budíkách. Vyměnil jsem tedy současné s MFA za původní bez MFA a tempomat jde a auto přestalo cukat. Oželím radši PC, než tempomat, včera jsem jel 120km po dálnici tam a to samé zpět a pravá noha mě od plynu bolela až k zadku. Jezdím na tempomat i po městě a bez něj je to peklo.
Ford Galaxy 1.9 TDI, 81 kW AFN, r.v. 1998

woody
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 28.05.2010 11:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od woody »

Zdravím všechny,
mám také problém s tempomatem.. Sharan r.v.99 2.8 syncro.. Tempomat funguje jen když se mu chce a z 90% se mu teda nechce. prostě chvilku funguje a jindy vůbec nereaguje.. nebo jede,ale pak sám vypne a už zase nejde zapnout. Dík za typ

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od trepifajxl »

Připojit na diagnostiku, případně si pomoci nějakým multimetrem.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od vhml »

woody píše:Zdravím všechny,
mám také problém s tempomatem.. Sharan r.v.99 2.8 syncro.. Tempomat funguje jen když se mu chce a z 90% se mu teda nechce. prostě chvilku funguje a jindy vůbec nereaguje.. nebo jede,ale pak sám vypne a už zase nejde zapnout. Dík za typ
Mám úplně stejný problém - zkoušel jsem vyndat ovládání a proměřit a ve spínači chyba není.

Pokud se podívám na diagnostiku, tak můžu na pedály šlapat jak chci a žádnej stav se tam nemění. Jedná se o auto s mechanickou klapkou.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

guzic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 19.11.2009 19:47
Bydliště: Usti n/L

Tempomat

Příspěvek od guzic »

Zdravim mam problem s tempomatem a to ten ze nereaguje ve VAGU ukazuje ze je funkcni a cidla pedalu jsou take funkcni zkousel jsem deaktivovat a znovu aktivovat a stale nic. A v chyby neukazuje zadne. Dekuji za kazdou pomoc



modedit: dle původního nadpisu je to u SAG1

petermari
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.08.2017 21:18

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od petermari »

Zdravim mal som podobný problém s tempomatom po výmene rádia.
Ja som si to však spáchal sám, pretože som tam na štekri do rádia mal odstrihnuté tri kábliky a zle som ich zapojil, čím som si odpálil signál aktuálnej rýchlosti, ktorý ide z budíkov. Samozrejme auto šklbalo pri nižších otáčkach, pretože potrebovalo obohatenejšiu zmes. Keďže však nemalo signál z budíkov do RJ motoru, tak RJ motoru nemala dôvod dávať obohatenejšiu zmes a šla podľa prednastavených hodnôt. Samozrejme nemohol ísť ani tempomat, keďže nemal žiadny signál o aktuálnej rýchlosti. Tiež som tempomat celý preklepol cez vag a všetky signály snimačov boli OK, až na jeden a ten som zistil až za jazdy, keď som na vagu mal stále rýchlosť 0km. Vymenil som budíky a už je všetko OK. Už zasa jazdím s tempomatom. Bol som z toho chorý, diaľnica, dedina to už som ani nevedel bez neho jazdiť. Veľmi som si naň zvykol.
Dúfam, že tento môj príspevok niekomu tiež pomôže.

Zabudol som mám ALHAMBRU I

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“