TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
MAKO-VR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 30.05.2010 12:05
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od MAKO-VR6 »

zkusim na to kouknout, ted nam nechce nastartovat, třeba to opravím zároveň. Dík
MAKO

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od Marek77 »

Mám problém s tempomatem.

Zničehonic přestal fungovat. Je zvláštní, že se to stalo po výměně autorádia, které s tempomatem nemůže mít vůbec nic společného. Proto si myslím, že je to náhoda...

Ve VAGu jsem zjistil, že všechna tlačítka jsou funkční, stejně tak správně fungují spínače brzd a spojky.

V čem může být problém???

Moc díky za jakoukoli pomoc.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od michall »

Jakkoli se to zdá podivné, v tomto dokumentu
http://gsa.kabel1.cz/tempomat.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
je uvedeno připojení +12V právě k rádiu. Pravda, sice máš jiné auto, ale jsi si jistý, že po výměně rádia nezůstal nezapojený drát? Teoreticky by i VAG mohl ukazovat správné hodnoty (spojka a brzda určitě), u páčky nevím. Zapátrej, co všechno se kde přepojovalo od doby, kdy to ještě šlapalo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od Marek77 »

Do svorkovnice rádia vede pokud vím šest drátů. Kvůli tomuto rádiu jsem však musel tři dráty ze svorkovnice odpojit a zaizolovat mimo svorkovnici - rádio totiž původně nechtělo fungovat. Zůstaly tam pouze tři - kostra ( pin 8 ) a dva plusové dráty ( pin 4 a 7 ).

Myslíš, že by bylo možné, že jeden z těch tří odpojených vodičů mohl způsobit nefunkčnost tempomatu???

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od michall »

No teoreticky ano. U mého auta je k tempomatu potřeba kromě ostatních "drátů" taky +12V. V rámci zjednodušení to možná někdo vzal z konektoru z autorádia a tys to odpojil (možná). Měl by to být celkem slabý drát, odhadem 0,35 - 0,5, nic moc tam neteče. Měl by to být ten od pinu 7, což je +12V za klíčkem.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od Marek77 »

michall píše:Měl by to být ten od pinu 7, což je +12V za klíčkem.
Ale ten já pochopitelně zapojený mám - jinak by rádio nefungovalo.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od michall »

Marek77 píše:Kvůli tomuto rádiu jsem však musel tři dráty ze svorkovnice odpojit a zaizolovat mimo svorkovnici - rádio totiž původně nechtělo fungovat. Zůstaly tam pouze tři - kostra ( pin 8 ) a dva plusové dráty ( pin 4 a 7 ).
Z tohoto jsem pochopil, že jsi ze svorkovnice pro rádio odpojil 3 fousy, co vedly někam do auta.

Jo, teď to čtu asi podesátý, ty tři dráty (4, 7 a 8) zůstaly ve svorkovnici a ty další tři jsi odpojil. Asi je to blbost, ale na jednom pinu na svorkovnici je +12V jen když je rádio zapnuté, tak jestli to nebyl zrovna ten. Prostě sedneš do auta, pustíš ráááádio :D a na příslušném pinu (původně pro anténu nebo zesík) bereš šťávu pro tempomat.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od Marek77 »

To bude wono... :-D



A teď vážně: Tempomat mi přestal fungovat od okamžiku, kdy jsem zapojil to nové rádio. Možná je to jen shoda náhod a nemá to společného vůbec nic, ale já si to neumím vysvětlit. Proto se pídím po příčině. Bez tempomatu jsem jako bez ruky a nejezdí se mi příjemně. Používám ho prakticky pořád, i po městě, jsem na něj zvyklý a bez něho se mi jezdí špatně.

Zapojil jsem zpátky ty tři drátky, které jsem z ISO konektoru rádia minule odpojil - doufám, že jsem je zapojil na jejich původní místa (nemám totiž schéma a při odpojování jsem si to nepoznačil). Zkontroloval jsem všechny pojistky.

A stále nic.

Ve VAGu se tempomat tváří, jako kdyby byl bez problému. Při testu tlačítek mi na to kanál 006 reaguje, vše se jeví v pořádku. I pedál brzdy a spojky jsou ve VAGu v pořádku. Co jiného tempomat a jeho funkčnost ještě ovlivňuje?
Společně s nefunkčním tempomatem se mi začala projevovat divná věc, kterou z TDi neznám - pocukávání motoru v nízkých otáčkách. A to si myslím, že spolu souvislost mít může. Ale jakou???


Prosím o jakoukoli pomoc, jsem z toho poněkud zoufalý, propadám skepsi a hluboké beznaději.
Naposledy upravil(a) Marek77 dne 05.09.2011 07:59, celkem upraveno 1 x.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od Marek77 »

Opravdu nikdo nemá nápad?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od tornado1 »

je to hodně divné, chtělo by to vidět... samotného mně to zajímá
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od Marek77 »

Tím novým rádiem to nejspíš nebude. Zapojil jsem zpět ty tři volné drátky a stejně to nefunguje.

Tam se stalo něco divného a já nevím, co to je. To cukání je krajně nepříjemné, to říkám na rovinu. A že mi nefunguje tempomat? - z toho jsem vyloženě na nervy. Potřebuju to vyřešit do konce týdne, v neděli jedu 400 km a bez tempomatu si to nedovedu představit.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od tornado1 »

jsem do pondělí do chorvatsku, jinak jsme se na to mohli kouknout spolu..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od Marek77 »

Tak nakonec vše nasvědčuje tomu, že to tím autorádiem způsobené je. Celé diskusní klání můžete sledovat zde:

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... 070#635070" onclick="window.open(this.href);return false;

Kdyby kdokoli z vás věděl, jak mi pomoct, byl bych neskonale vděčný.

earp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 02.03.2011 09:15
Bydliště: okoli Brna

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od earp »

Zdravim panove, rad bych poprosil o radu... prestal me fungovat tempomat. Tempomat zapnu na pacce, kontrolka na budikach se rozsviti, ale kdyz na Multifunkcnim volantu mackam SET, tak ani tuk. proste se nezapne. A pritom dosud fungoval.
Na aute nebyly zadne zasahy, krom jedineho.... menil jsem baterku, takze auto bylo cca 10 min. bez stavy :(
Diky za rady
Sharan 1.9 85kW 4x4; rv 2004

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: nefunguje, zapojení táhla pod pedálem

Příspěvek od tornado1 »

chtělo by to zkontrolovat měřené hodnoty motorů - všech spínačů a spojit se s jednotkou mf volantu jestli reaguje na povely tlačítek..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“