Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: bixenonová světla na Sharan I
PříspěvekNapsal: 11.11.2007 16:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

792

Hradec Králové

Mám bohužel špatné zprávy. Na první pohled jsem se zaradoval, ale při bližším pohledu je to na .... Ani stříbrné ani černé pouze blílý plast a stříbrné parabolky. Nenašel jsem žádnou homologaci ani na plastu ani na skle. Navíc i ten použitý plast byl takový divný. Na auto bych se to bál dát. Takže hledáme dál.

Předmět příspěvku: Montáž světel HID BI-XENON na SAG I
PříspěvekNapsal: 13.01.2008 13:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

673

Děčín

Montáž světel HID BI-XENON na SAG I

Tak vás všecny zdravím a než příjdu na tři týdny o počítač tak sem hodím umístění HID sady bi-xenonů na SAG I.Předem se musím omluvit ,protože si děcka hráli s telefon a nastavili mi na foťáku nejmenší kvalitu,takže to spíše popíšu.

Je potřeba:
1.sundat boční blinkry-na to stačí šroubovák
2.sundat masku-na to potřebujete vyšroubovat 7mm oříškem pod blinkrama, dva šroubky na masce a dva plastový špunty taktéž nahoře na masce.
3.vyndat oba hlavní světlomety-na to potřebujete hvězdičku a nástavec aby jste se dostaly na ty spodní.Každé světlo 4 šroubky.
4.Umístění balastů-celá chladičová stěna je ze sklolaminátu a tam kde jsou umístěný lampy ,tam je zespodu ideální prostor pro umístění balastů.Stačí vyměřit a vyvrtat dvě dírky 6mm a uchytit balasty.
5.Ukostření-po té co máme přidělané balasty je potřeba novou kabelář ukostřit.U pravého světlometu je pod nasávací hadicí schovaná kostra,je to jediné místo.A u levého světlometu ukostříme přímo na baterii.
6.Usazení bi-xenonů do lamp-Usadíme bi-xenony do lamp a do uzávěrů lamp vyvrtáme díru cca 23mm podle gumových průchodek které si seženem.Těmito průchodkamy pak protáhneme ven tři pořebné kabely pro propojení s balastem.
7.Umístění relé-Součástí balení je relé na to jsem našel krásný prostor vedle baterie je tam na to i dírka v katli tak jsem to jenom připevnil vrutem.
8.Kabeláž a zapojení-Kabeláž jsem vedl vrchem po chladičové stěně jinudy to ani nejde ,kabeláž je akorát.Nakonec jsem ještě zapojil červený kabel s 30A pojistkou na baterii a svítim.

Až se v tom budu zase hrabat tak to zkusim přefotit.Ale zapojení je jednoduché a je to všechno perfektně popsané.Přeji hodně zdaru při montáži
A ještě jsem zapoměl že jsem při demontáži masky narazil na čidlo venkovní teploty.Je schované u pravého světlometu na chladičové stěně.

Přílohy:
Čidlo venkovní teploty.jpg
Čidlo venkovní teploty.jpg (73.99 KiB) Zobrazeno 1179 krát

Umístění kostry.jpg
Umístění kostry.jpg (62.82 KiB) Zobrazeno 1174 krát

Uložení balastu.jpg
Uložení balastu.jpg (65.38 KiB) Zobrazeno 1180 krát

Hid sada 1.jpg
Hid sada 1.jpg (70.77 KiB) Zobrazeno 1170 krát

Hid sada.jpg
Hid sada.jpg (69.88 KiB) Zobrazeno 1179 krát

Předmět příspěvku: Re: Montáž světel HID BI-XENON na SAG I
PříspěvekNapsal: 02.03.2008 09:21 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

71

Příbram

rfarsky píše:
Montáž světel HID BI-XENON na SAG I

Tak vás všecny zdravím a než příjdu na tři týdny o počítač tak sem hodím umístění HID sady bi-xenonů na SAG I.Předem se musím omluvit ,protože si děcka hráli s telefon a nastavili mi na foťáku nejmenší kvalitu,takže to spíše popíšu.

Je potřeba:
1.sundat boční blinkry-na to stačí šroubovák
2.sundat masku-na to potřebujete vyšroubovat 7mm oříškem pod blinkrama, dva šroubky na masce a dva plastový špunty taktéž nahoře na masce.
3.vyndat oba hlavní světlomety-na to potřebujete hvězdičku a nástavec aby jste se dostaly na ty spodní.Každé světlo 4 šroubky.
4.Umístění balastů-celá chladičová stěna je ze sklolaminátu a tam kde jsou umístěný lampy ,tam je zespodu ideální prostor pro umístění balastů.Stačí vyměřit a vyvrtat dvě dírky 6mm a uchytit balasty.
5.Ukostření-po té co máme přidělané balasty je potřeba novou kabelář ukostřit.U pravého světlometu je pod nasávací hadicí schovaná kostra,je to jediné místo.A u levého světlometu ukostříme přímo na baterii.
6.Usazení bi-xenonů do lamp-Usadíme bi-xenony do lamp a do uzávěrů lamp vyvrtáme díru cca 23mm podle gumových průchodek které si seženem.Těmito průchodkamy pak protáhneme ven tři pořebné kabely pro propojení s balastem.
7.Umístění relé-Součástí balení je relé na to jsem našel krásný prostor vedle baterie je tam na to i dírka v katli tak jsem to jenom připevnil vrutem.
8.Kabeláž a zapojení-Kabeláž jsem vedl vrchem po chladičové stěně jinudy to ani nejde ,kabeláž je akorát.Nakonec jsem ještě zapojil červený kabel s 30A pojistkou na baterii a svítim.

Až se v tom budu zase hrabat tak to zkusim přefotit.Ale zapojení je jednoduché a je to všechno perfektně popsané.Přeji hodně zdaru při montáži
A ještě jsem zapoměl že jsem při demontáži masky narazil na čidlo venkovní teploty.Je schované u pravého světlometu na chladičové stěně.

Pěkný, škoda těch fotek......

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 21.02.2009 11:08 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.01.2008

67

Tachovsko

Jízda s xenony je 100x lepší. Mám tam BiXenony 6000 k a paráda. Jen nedoporučuji 8000-10.000 a už vůbec ne 12.000 k (jako švestka). Měl jsem 8000k, bylo to v pohodě, pak 1 praskl a objednal si nový. No přišel my ale 6000k, tak jsem si řekl, že na to prdim a dám ho tam. Na jedné straně jsem pak viděl líp, tak jsem si objednal ještě jeden se 6000k a teď to nemá chybu. Můj postřeh.

PříspěvekNapsal: 23.02.2009 16:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

941

Český Krumlov

No taky se mi jeden nejmenovanej kamarád Patper vysmíval,jestli v tom nemám svíčky když sem u něj byl.A to sem si myslel jak mi to svítí,ale jeho bixenony fakt svítily jasněji a mnohem víc.

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 08.01.2011 15:50 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

05.01.2011

10

Ahoj, koupil jsem si Alhambru I 1999 a chtěl bych něco udělat se světlama, máte nějaké info o těch lampách co tu jsou? Dejuji

PříspěvekNapsal: 19.09.2011 19:41 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.02.2008

285

Černčice

Bi-xenony jsem taky namontoval a fakt je to lepší. Ale rozebrat celej předek :yahoo: mám 6000K a jak řikal kámoš. V dešti nic mom. Měl je na golfu a to samé. Dal tam ty 4200K nebo kolik (žluté) a je to prej nej. Vidí ve tmě i dešti a na vzhled sere. Alespoň ho ne_rdají benga :drinks:

Automechanik - Provádíme veškeré mechanické a elektrické práce: diagnostika, klimatizace, přestavby E85, výměny autoskel, montáž tažného zařízení, opravy příhřevu D3W, D5W atd. Možnost odtahu na plaťáku.

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 10.07.2013 23:28 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.05.2008

153

Liberec

Zdar chlapi, jen malej dotaz taky chci xenon protože vidím fakt prd ,jak to svíti v těch broušených sklech? nezaří to moc aby na mě každej hned neblikal . díky za radu :good:

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 30.12.2013 19:57 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.05.2008

153

Liberec

tak jsem pod stromečkem našel xenon sadu na šardu, kdo ještě váhá jako já do teď tak neváhejte svítí to jak prase i přes to broušený sklo.Udělal jsme pár foto je to tam trochu vidět, ale v reálu je to mnohem lepší jinak ta nexenon žárovka je s lepší svítivostí od philips a xenon sada je 4300K je to bíle světlo lehounce do modra
tady přikládám par foto

Přílohy:
K800_DSC_0999.JPG
K800_DSC_0999.JPG (24.73 KiB) Zobrazeno 791 krát

K800_-.JPG
K800_-.JPG (38.3 KiB) Zobrazeno 791 krát

K800_DSC_1004.JPG
K800_DSC_1004.JPG (24.33 KiB) Zobrazeno 791 krát

PříspěvekNapsal: 30.12.2013 20:17 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

25.09.2007

4812

Praha

Spíš by to chtělo fotku jen s xenonem a jen s halogenem. Takhle to nic moc neřekne. Já sám ale těmto přestavbám nefandím, ale je to tvá volba, rozmlouvat ti to nebudu.

Realizace slaboproudých a bezpečnostních systémů.
A trocha mých konstrukcí.

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 30.12.2013 21:02 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.12.2009

2008

Praha 10 - VWršovice

Netusim jakou mas vybojku, ale vetsinou jsou tam D2S a ta nema clonu na bance. Patri totiz do cockove paraboly. Kdyz jedu pred takovym autem, ktery ma tuto vybojku v obyc. parabole. Zvazuju zastavit a dat mu pesti mezi svetla. Promin, ale fakt me to stve. Protoze davat takove svetla na auto, kdyz na to neni prispusobeno o vyroby, je proste trestu hodne.
Priklad.
Proc se asi davaj do potkavacek H7/H4 a ne treba H1 nebo H3? Prave kvuli te clone na bance.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

PříspěvekNapsal: 30.12.2013 21:16 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.05.2008

153

Liberec

já tam clonu mám! je to H4 BIxenon! vím že tím porušuji přepisy! nemám čočoky ostřik světel a automatické naklápění ale mnohem líp vidím a sejmout vás panové, který z 99% jdete podél silnice v černém a třeba i s dítětem nepotřebuji!

jinak seřízené světla mám a nejsem magor co musí mít světla až do korun stomů!

se vám to kecá s dvojkovejma šardama co maj světla a né bludičky!

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 30.12.2013 21:18 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.05.2008

153

Liberec

jinač bohužel foto jsem před montáží zapoměl a navíc nebyla ještě tma :roll:

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 30.12.2013 21:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.12.2009

2008

Praha 10 - VWršovice

Mr.x píše:
já tam clonu mám! je to H4 BIxenon! vím že tím porušuji přepisy! nemám čočoky ostřik světel a automatické naklápění ale mnohem líp vidím a sejmout vás panové, který z 99% jdete podél silnice v černém a třeba i s dítětem nepotřebuji!

1. Proc bys mel nekoho smetat. Co meli delat nasi dedove ve S100, ta mela jeste pouze 35W zarovky.
2.Ohledne serizeni a oslneni.
A co treba takova Fabie, ktera jede pred SAGem. Muzes je mit 100x serizeny, ale toho sofera co sedi o cca 30 cm niz ve Fabii proste oslnis.
3. SAG II taky nema svetla na poradny sviceni. To treba ta Fabie svitila o 30% lip.

To jen okrajove.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

PříspěvekNapsal: 30.12.2013 21:31 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3915

Trnava

Mr.x píše:

Jasne a to ze oslnis niekoho oproti a ten nieko sejme je v poriadku. Hnaty rozlamat.

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]