OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
zalupa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 06.12.2011 20:40
Bydliště: lomnicka u tisnova

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od zalupa »

matko001 píše:To okno má hore kontakt - pozri sa, či je spojený...
Diky za radu bylo to rozpojeny.
Alhambra ll 2004 1,9TDI 85kw, Alhambra ll 2010 1,9TDI 85kw 4motion

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od bodyvlk »

michall píše:Ano, dá se to udělat všelijak, ale asi nej řešení je udělat to podle originálu, tj. např. včetně relé, které zajistí zavření okna prodlouženým zamykacím impulsem. Připojení na správné pojistky, správnými průřezy vodičů a jejich vhodné uložení je asi samozřejmostí. Kromě motorku a ovladačů potřebuješ ještě panel u řadičky, konektory, vodiče, patici na malé a velké relé a samotná relé.
A nevíš náhodou jaká relé to jsou? Mám Shardu 2008 a rád bych tam to zadní vyklápěcí okno v elektrice měl. Jenom pravé. Děkuji za odpověď, pokud to někdo bude znát.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od michall »

Mrkni sem http://www.gsa.kabel1.cz/vyklapeci_el_okna.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od bodyvlk »

Super. Děkuji. Kromě těch relátek bych měl mít vše, tak ještě relátka. Budu dávat jenom pravpu stranu. Na levé mi vede klima.

mommo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.06.2012 20:31
Bydliště: Bratislava

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od mommo »

Ahojte, vidí sa mi, že sa to tu ešte nikde neriešilo, ako sú tie výklopné okná uchytené na c-stĺpiku? Je do tej lišty (pántu) len vsunuté, alebo je tam aj vlepené?
Niekto mi totiž pravú vyklápačku vysklil na parkovisku, tak riešim výmenu. :/
Díky
Sharan II, r.v. 2002, 1,9 TDI AUY, 6°M

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od M@rty74 »

O tři posty hore : http://www.gsa.kabel1.cz/vyklapeci_el_okna.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; - jsou tam vložené fotky z montáže, třeba napoví...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

pee.tr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.01.2018 13:30

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od pee.tr »

Ahoj, omlouvám se, ale trochu se tu v té diskusi o vedení klimatizace v zadních sloupcích ztrácím. Uvažuji výhledově o předělání výklopných oken z ručního ovládání na elektrické (měli jsme to ve starém autě a využíval jsem to celé léto). Tak abych nesháněl komponenty zbytečně. Mám (asi) dvouzonovou klimatizaci (nastavuji na displeji 2 teploty a dvě rychlosti ventilátorům), ale vzadu žádné výdechy ve stropě nemám (Alhambra Family). Pokud vím, vzduch fouká jen z boků těsně nad podlahou. Na stropě je jen "boule" v místě, kde střecha navazuje na třetí brzdové světlo, ale žádné mřížky ani otvorny v ní nejsou a ani nebyly. Jak bez zbytečného rozebírání sloupků mohu prověřit, co kudy vede? Děkuji.
Seat Alhambra 1,9TDI 85kW 2010

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od michall »

Pokud nejsou vydechy na stropě a máš obě mechanické vyklápěčky, pak nemáš zadní klimatizaci a směle vyměň obě za elektrické.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

pee.tr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.01.2018 13:30

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od pee.tr »

michall píše:Pokud nejsou vydechy na stropě a máš obě mechanické vyklápěčky, pak nemáš zadní klimatizaci a směle vyměň obě za elektrické.
Dnes jsem zkontroloval, že do sloupků skutečně žádné trubky nevedou. Přesto budu muset od předělání upustit, jeslikož mi došlo, že mám v těch sloupcích airbagy.
Seat Alhambra 1,9TDI 85kW 2010

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od BOBSEN »

Ve sloupcích žádné airbagy nejsou , airbag je ve stropě v podobě jakoby dlouhé záclony z předku až do zadu.

pee.tr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.01.2018 13:30

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od pee.tr »

BOBSEN píše:Ve sloupcích žádné airbagy nejsou , airbag je ve stropě v podobě jakoby dlouhé záclony z předku až do zadu.
Aha. Díky :good:
Pokračuji tedy http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 1&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
Seat Alhambra 1,9TDI 85kW 2010

Petan26
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.11.2012 10:45

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od Petan26 »

Zdravím, řeším na svém pracovním autě špatný FM signál na náhradě Clarion za origo rádio MCD s NAV a telefonem. V autě je origo příprava pro telefon, která mimo jiné obsahuje jednotku pod sedadlem řidiče do které vede koaxiál ze střešní antény, tato anténa je v jednom obalu společně s anténou-modulem pro Navigaci, která tam je taky origo. Po prostudování schémat mi nejde do hlavy proč se uvádí, že anténa pro telefon na střeše je zároveň i anténou pro rádio, když koax. z ní vede pouze do jednotky telefonu pod sedadlem, kde je ukončený, ta GSM jednotka je samozřejmě s rádiem propojená přes jinou kabeláž ale že by tudy šel i signál pro rádio? Do obvodu okenní antény sem doplnil Fantomové napájení ale pořád je to oproti originálu se signálem špatné. Při tom jiné výbavy jedou originálně pouze na okenní anténu bez střešní. Neřešil jste to někdo? Jsou rozdíly ve výkonech Fantomových napájení? díky
VW Sharan 2003 96 kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od michall »

Origo anténa rádia je na pravé vyklápěčce a měla by být vč. zesilovače a napájení. Občas se stane, že dojde k odpojení kabelu od samotné antény nahoře u kraje okna - konektor vypadá jako od 9V baterky. Nemá tedy noc význam doplňovat fantomové napájení. Zesilovač možná ano.

Pokud je anténa vzadu na střeše, pak z ní můžou jít dva koaxy, jeden k GSM a jeden k rádiu. GSM i rádi mají trochu odlišné frekvence, takže "vše v jednom" to asi nebude. Koax pro rádio by měl končit ve středovém tunelu.

Chce to tedy nejdřív zjistit co a kam vede a pak volit řešení.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Petan26
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.11.2012 10:45

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od Petan26 »

díky za reakci a snahu pomoci, co jsem pochopil, tak zesilovač u antény v okně, který tam je nemá samostatné napájení, to se nahrazuje právě tím Fantomem ne? Protože originál rádia mají Fantoma (anténní napaječ) v sobě uvnitř a originál zesilovač se napají přes koax z rádia ale možná se pletu.
VW Sharan 2003 96 kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od michall »

Zesík je pod stropním tapecem blízko antény. Fantom by měl jít z radia, proto jsem psal, že doplnit další nemá smysl.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“