OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od marasoba »

Rád se poučím. Je tenhle climatronic dvouzónový, nebo to není climatronic?
Přílohy
ridici-jednotka-a-ovladani-climatronic.jpg
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od kubenec »

colcino píše:Tak to se omlouvám. Myslel jsem si že to vzadu i chladí což mě zmátlo když se tam dala nastavit teplota. Tak to potom ano obě okna jsou v el. Ale zvláštní že se tomu říká dvouzónová klimatizace a dozadu vedou trubky s chladivem.
Opet se pletes. Pokus mas vzadu topeni, tak tam vedou 2 trybku a pokus mas i klimu, tak 4 trubky, 2 s vodou a 2 z mediem.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od kubenec »

marasoba píše:Rád se poučím. Je tenhle climatronic dvouzónový, nebo to není climatronic?
Je to climatronik, ale jednozonovy. Sam si rikal,ze ne vsechny SAGy mely topeni v zadu. Dvouzonovy ma na displaji 2x rychlost ventilaru a teplotu a ovladani ma taky 2x pro rychlost a teplotu.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od marasoba »

Ahoj, s jednozónovým climatronicem samozřejmě souhlasím. Reagoval jsem na the.maxe "pokud je tam climatronic tak je VŽDY dvouzónový".
A už se do toho nějak motáme, protože jsem např. neřekl, že "né každý SAG má v zadu topení", ale citoval jsem Tebe - "Pokud myslis, ze Climatronik z oddelenou regulaci pro predni a zadni cast znamena dvouzonova klima, tak se pletes. To ma opet kazdy SAG." Ale ono je to asi jedno, hlavně že nám to jezdí :D
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od the.max »

marasoba píše:Rád se poučím. Je tenhle climatronic dvouzónový, nebo to není climatronic?

Původní dotaz pokládal BERGRUFT a dotaz se zřejmě týkal jeho auta. Z popisu se dá vyčíst, že má bus z roku 2008, tak by mne dost překvapilo, že by tam měl climatronic ze starého modelu. Pokud by měl v popisu starý model, nebo by neměl v popisu nic, pak ano, né každý climatronic je dvouzónový. Ovšem ve smyslu k jeho autu je to tak jak jsem psal.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od BERGRUFT »

Tak tak, můj vůz má dvouzónovou klimu (tedy průduchy na střeše pro 2 a třetí řadu sedaček) a má ručně vyklápěné pravé zadní okno. Chci používat toto okno pro rychlé odvětrání teplého vzduchu ve vozidle, kdy nemá smysl pouštět na pár minut klimatizaci a otevírat ručně zadní okno je pro tento úkon celkem nesmysl, protože je asi nerozum otevírat/zavírat vyklápěné okno tím, že si otevřu kufr. Sehnal jsem motorky plus ovladače a rád bych aspoň nějak to zprovoznil.

Z celé této diskuze zjišťuji, že je asi spousty variant, jak to různě na svých autech máme.
Dobrá - pochopil jsem, že se asi nedá tedy u mojí varianty otevírat levé vyklápěné okno a jde předělat pouze to pravé na elektrické (pravé mám manuální).

Mě by to stačilo, plánuji otevřít si ideálně u řidiče okno a v protilehlém rohu horký vzduch vypustit.
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od michall »

Ano, dá se to udělat všelijak, ale asi nej řešení je udělat to podle originálu, tj. např. včetně relé, které zajistí zavření okna prodlouženým zamykacím impulsem. Připojení na správné pojistky, správnými průřezy vodičů a jejich vhodné uložení je asi samozřejmostí. Kromě motorku a ovladačů potřebuješ ještě panel u řadičky, konektory, vodiče, patici na malé a velké relé a samotná relé.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
colcino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 10.09.2011 13:31

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od colcino »

Tak pánové, dneska jsem naším sharanem jel, má dvouzononovou klimatizaci která chladíi v zadu, na panelu jde nastavit 18°C obě okna v elektrice a průduchy na stropě nemám. Sharan pochází z itálie.
VW Sharan 1,9 81kW AFN r.v. 1999
VW Passat B5 1,6 Benzín 74 kW r.v. 8/1997

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od Skyppy »

Omlouvám se moderátorům, že jsme už :offtopic: , ale musím.
Pokud Ti jde pro zadní část auta nastavit nižší teplota nežli pro přední část, tak máš dvouzónu. O tom ale dost silně pochybuji.
Prostě jednou a pro vždy. Jednozóna nemá ve stropě u druhé a třetí řady sedaček výdechy ve stropě, kdežto dvouzóna je má. Přes to vlak nejede.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od michall »

Na téma jedno- nebo dvouzónové klimy pokračujte prosím zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=29782" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od M@rty74 »

Mám na autě pouze P zadní vyklápěcí a poslední dobou, zejména při jízdě po "čičistouns" ( kočičí hlavy alias dlažba žulová ) nebo jiných nerovnostech se mi od okna ozývá podivný drnčivý zvuk. Někdy pomůže okno otevřít + zavřít a zvuk na nějakou dobu zmizí. Napadá někoho něco ? Jakým způsobem je připevněn kabel antény ke sklu ???
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od michall »

Nahoře asi uprostřed okna je konektor podobný konektoru 9V baterie
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od kubenec »

Hele mám asi ten samý zvuk a pořád jsem nemohl přijít odkuď to je. Ale to okno mě nenapadlo. Vyzkouším, zda se to chová stejně i přiotevřeném.

zalupa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 06.12.2011 20:40
Bydliště: lomnicka u tisnova

OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od zalupa »

Zdravíym klubaci nikde jsem nenasel tema na antenu jestli je tak se omlouvam. kdyz otevru zadni okno v kufru na kterym je antena zhorsi se dost signal na radiu. Je to normalni nebo je nekde chyba? mate nekdo s tim skusenost?
Alhambra ll 2004 1,9TDI 85kw, Alhambra ll 2010 1,9TDI 85kw 4motion

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

OKNA VYKLÁPĚCÍ: anténa rádia na z.vyklápěčce, vyklápění oken

Příspěvek od matko001 »

To okno má hore kontakt - pozri sa, či je spojený...
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“