MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
hanzi67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.01.2008 20:48

TURBO VYPÍNA

Příspěvek od hanzi67 »

ČAUKI KAMOŠÍ POTŘEBUJI ZLATOU RADU MĚL JSEM ZATUHNUTE TURBO,YMĚNIL JSEM ZA STARŠÍ ZANOVNÍ A DĚLÁTO ZASE VYPÍNA A PADÁ DO NOUZOVÉHO REŽIMU NEVÍM ZDA JE TO TURBEM NEBO NĚJAKÉ ČIDLO .TURBO VYPADALO DOBŘE LEHCE SE TOČILO VYBÍRAL JSEM ZE TŘÍ TO MÁM ASI SMULU DO 100KM V POHODĚ NAJEL JSEM NA NĚM 1200KM .AUTO JSEM PUJČIL NA LYŽE A KÁMOŠ VOLÁ ŽE TO NEJEDE A VYPÍNA ! CO STIM PROVÉST DIKY ZA RADY

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: TURBO VYPÍNA

Příspěvek od vilik »

Ahoj Hanzi67.
Vítej na fóru. Otázky nouzáku a věcí okolo turba se tady probírali. Máme tady Sherlocka, http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441 kde jsou všechna témata pěkně abecedně seřazena.
A problémy okolo turba se probíraly tady
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=20331
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=30220
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=29734
:wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
jmichalko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prievidza SK

Funkčnosť Turba na 1,9 TDi

Příspěvek od jmichalko »

Chcem sa opýtať ako, okrem ťahu auta zistím či je funkčná turbína. Dá sa to zistiť aj pri akcelerácií bez jazdy a ako? Ďakujem za vysvetlenie.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Funkčnosť Turba na 1,9 TDi

Příspěvek od vilik »

Dá, přes VAG.
Tady je naskenovaný návod:
Přílohy
IMG.jpg
IMG_0001.jpg
IMG_0002.jpg
IMG_0003.jpg
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

taxikario
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.01.2008 20:53
Bydliště: Hohenelbe

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od taxikario »

Zdar všichni Sharanáci.Potřebuju radu,muj sharánek skáče do nouzáku,po opětovném nastartování to zase chvíli jede,ale zase do chvíle,kdy to roztahuju od nízkých otáček,tak to zase skočí do nouzáku.Na vagu to hlásí Snímač tlaku v sacím potrubí G 71,zkrat na plus.Může to být
to zminované zas...é turbo,nebo mám hledat chybu někde jinde?Díky za pomoc.Ještě dodávám,mám Sharana 1,9tdi 81kw,trošku načipované.....

Uživatelský avatar
hasto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.01.2008 17:33
Bydliště: Trebostovo 100, okr. Martin, SR

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od hasto »

Mám takýto problém. Motor sa studena na prvé naštartovanie po pridaní plynu začne poskokakovať až do 1500 ot/min. Potom ide normálne a pri vytočení do 3000 ot/min sapdne turbo do núdzového režimu. Po opätovnom naštartovaní sa to niekedy zopakuje, ale väčšinou je to v poriadku. Motor neskáče a turbo funguje. Neviete mi poradiť čím to je. VW Sharan 1999 1,9 TD.
Niehedy sa ešte stane, že pri vytočení otáčok cez 4000 ako keby turbo vyplo a zaplo.
Prosím o radu.
Najlepšie skiboxy , kvalita za dobrú cenu ---http://www.skibox.sk

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od widle »

a nebudeš mít jen zasr..ý palivový filtr??
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
johnyram
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.02.2008 11:04
Bydliště: Liberec

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od johnyram »

No jenom malá rada, na ty šrouby k výfuku, nebo turbu je dobrá porcelánová, nebo hliníková pasta. I po roce jsem sběrné potrubí v pohodě rozebral :wink:
Říkám to pořád dokola: Benzín patří do letlampy :-D 400 000 km v naftě bez problémů ;-)

Uživatelský avatar
hasto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.01.2008 17:33
Bydliště: Trebostovo 100, okr. Martin, SR

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od hasto »

Palivový filter som menil pred 1000km. Ale nepomohlo to. Prejavuje sa to hlavne po studenom štarte. Potom ma to hodí do núdzovehpo režimu. Keď znova motor vypnem a naštartujem, ide to už 100%. Potom motor vypnem na 10 až 15 minút a funguje to na 100%. Ako náhle motor ochladne znova sa to prejaví. Trhanie pri pridávaní plynu okolo 1000 ot/m a po prekročení 3000 ot/m ma to hodí do nudzového režimu. Pri tom trhaní som si všimol vyššiu dymivosť.
Najlepšie skiboxy , kvalita za dobrú cenu ---http://www.skibox.sk

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od vilik »

hasto píše:Palivový filter som menil pred 1000km. Ale nepomohlo to. Prejavuje sa to hlavne po studenom štarte. Potom ma to hodí do núdzovehpo režimu. Keď znova motor vypnem a naštartujem, ide to už 100%. Potom motor vypnem na 10 až 15 minút a funguje to na 100%. Ako náhle motor ochladne znova sa to prejaví. Trhanie pri pridávaní plynu okolo 1000 ot/m a po prekročení 3000 ot/m ma to hodí do nudzového režimu. Pri tom trhaní som si všimol vyššiu dymivosť.
Podobný problém jsem měl v Itálii po natankování mizerné nafty. Po ohřátí to jelo normálka.
Zkus změnit dodavatele paliva.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

MarBu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 13.03.2008 16:53
Bydliště: Slovensko

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od MarBu »

Toto je pre tých ktorý mali taký problém ako ja. Pri akcelerácii do kopca na trojke mi pri 2800 otáčkach vyplo turbo. Po vypnutí a naštartovaní opäť turbo išlo. Na voľnobehu vytočenie na 4000 otačiek a turbo v poriadku. Musel som vymeniť váhu vzduchu a aj N75 ventil obidva boli vadne a už to ide. Cena 2500 SK váha a 1250 sk N75. Možno to niekomu pomôže.

hony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 12.03.2008 13:31
Bydliště: NOVA PAKA

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od hony »

Říkáse že po100000 km odcházejí turba taky mi přestalo fungovat po rozebrání a vyčištění zas jde, ale nevim jak dlouho půjde.

Uživatelský avatar
x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od x »

Jak velký tlak jde hadičkou do ventilu N75 ?

Auto mi vůbec nejelo (jelo bez turba) a zjistil jsem, že je ta hadička roztržená, napojil jsem na ni jinou, utěsnil a sharan opět jezdí s turbem. Musím ted jet do zahraničí, do servisu jsem objednaný až za 14 dnu, tak by mě zajímalo jak dlouho to asi vydrží. (aby to tím tlakem neuletělo)

pronto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 09.12.2007 09:59

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od pronto »

michall píše:Hadička se zdá být OK, k ségrovce se dostanu shora nebo zespod ? Jinak příznaky jsou: motor občas spadne do "režimu SDI" (VAG říká "17965 - Regulace plniciho tlaku Regulacni mez prekrocena P1557 - 35-10"), po uvolnění plynu se ozývá nepopsatelný zvuk, stejný se ozývá třeba při pomalejší stálé jízdě, auto pak poskakuje jak koza.
cau Michalemohl bys mi zdelit jestli jsi odstranil zavadu kterou tady popisujes dela mi to samy a nevim si rady dekuji PRONTO

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od michall »

pronto: zatím ne, nenacházím čas na to lehnout pod auto.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“