MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od Bitvi »

michall píše:Prosba - podle toho, co se píše tady, tak mám asi zasr...é turbo. Teď se mi ale nechce pod to lézt. Je nějaká možnost, jak ho alespoň trochu rozpohybovat, aby to vydrželo řekněme 4 měsíce ? Pak by došlo na rozborku/čištění/sborku. Díky
I tak bys pod to musel vlézt,abys rozhýbal natáčení lopatek.Vydrží to sice jen na chvíli,ale aspoň něco,když už nechceš vyndávat turbo
Obrázek

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od michall »

I tak bys pod to musel vlézt,abys rozhýbal natáčení lopatek.Vydrží to sice jen na chvíli,ale aspoň něco,když už nechceš vyndávat turbo[/quote]

JAK rozhýbat? Zkoušel jsem pohybovat táhlem mezi turbem a podtlakovou komorou. Hýbe se to asi tak o půl centimetru. Zkusím i ten Shell V-Power.

P.S. Napsal jsem nepřesně - teď se mi nehodí vyndávat turbo, vlézt pod auto můžu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od Bitvi »

A měl jsi to táhno oddělaný od turba a hýbal jsi s tím natáčním lopatek bez toho táhla?
Shell V-Power si myslím,že Ti už nepomůže,pokud to máš zanešený.
Obrázek

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od michall »

bitvi: ne, bylo to v kuse, tj. táhlo spojený s turbem. Nevěděl jsem, jak to odpojit.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od Bitvi »

Je k tomu špatnej přístup,ale musíš to rozpojit,aby se s tím dalo hýbat víc.Je tam taková mlá ségrovka,dost špatně se k ní dostaneš.Jestli s tou regulací lopatek půjde hybat lehce,tak to turbem nebude.Mrkni ještě na hadičku,co od toho regulátoru vedou,jestli není někde prodřená.
Obrázek

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od michall »

Hadička se zdá být OK, k ségrovce se dostanu shora nebo zespod ? Jinak příznaky jsou: motor občas spadne do "režimu SDI" (VAG říká "17965 - Regulace plniciho tlaku Regulacni mez prekrocena P1557 - 35-10"), po uvolnění plynu se ozývá nepopsatelný zvuk, stejný se ozývá třeba při pomalejší stálé jízdě, auto pak poskakuje jak koza.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od Bitvi »

Na to táhlo se dostaneš zespodu.Od tý regulace vede hadička nahoru do ventilu N75,od něj taky vedou hadičky,tak na ně mrkni a nebo může být i ten ventil v čudu.
Obrázek

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od michall »

bitvi: OK, zkontroluju to. Když to ručně rozhýbu, bude poslouchat aspoň do jara ? Jinak díky Ti za rady.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od Bitvi »

Nevím jak dlouho to vydrží.Bylo mi řečeno,že na nějakou dobu to dá pokoj,ale netuším na jak dlouho.
Obrázek

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od Bitvi »

Obrázek

Uživatelský avatar
vladas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

MOTOR, TURBO: ...................

Příspěvek od vladas »

Prosím, jen mi neříkejte, že už se to tu někde řešilo, nic jsem nenašel.
Alhambra 85 KW po nastartování v mrazu jede cca 1-2 km(někdy i víc)bez turba.Pokud nenaskočí turbo po uvedeném 1-2km vypnutí a znovunastartování a je to O.K.
Po připojení na počítač žádná uložená vada!!!!!!Žhavicí svíčky O.K.Nový olej, filtr,rozvody.Nový naftový filtr .Nový vzduchový +pylový filtr.
Napadá mě jedině váha vzduchu???Co Vy na to???

Andrej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.10.2007 23:21
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: Zajímavá závada

Příspěvek od Andrej »

pre Vladasa : Mal som octáviu combi 1,9 TDi 66 kW s chiptuningom. Stávalo sa mi na nej, že mi počas jazdy po prechode na nerovnostiach vypínalo turbo a potom sa nahodilo len po vypnutí a zapnutí zapaľovania. V servise na vagu to nevedeli zistiť. Predal som ju s touto chybou a zabudol na ňu. Po čase som sa bavil s borcom čo sa venuje tuningu. Napadlo ma spýtať sa ho na túto skúsenosť. Vravel, že je to chyba, ktorá sa začína objavovať u starších vozidiel a je to únava nejakej pružiny v turbe. Túto skutočnosť mi potvrdil aj známi čo má servis, vraj sa to už začína množiť. Skús to touto cestou. :idea:

Uživatelský avatar
anydraj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, TURBO: ...................

Příspěvek od anydraj »

Napojit na diagnostiku, nacist motor a zmerit:
Bloky hodnot --
kanal 03 - druha hodnota zleva- pozadovany prutok vzduchu pres vahu vzduchu
treti hodnota zleva - skutecny prutok.
Nejlepe 4 rychlostni stupen, cca 1600ot/min a plny plyn.
Hodnota u pozadovane by mela oscilovat kolem 800, skutecny muze byt 750- kolem 1100 u nekterych druhu vah /napr Pierburg/.Pokud je nizsi tak bud je vaha spatna, nebo netlaci turbo.Takze pokracujem dale...

kanal 11 - druha hodnota zleva - pozadovany tlak turba
treti hodnota zleva - skutecny tlak turba
Jizdni rezim stejne jako u mereni vahy.
Hodnota pozadovaneho tlaku by mela byt cca 2100 mbar a skutecny by mel do cca 3 sec dorovnat pozadovany.Pokud se nedorovna, jednotka spadne do nouzoveho rezimu.Pak pomuze jen vypnout a zapnout zapalovani a tim se jednotka restartne.Jestli ti nebude tlak dosahovat pozadovane +- 100 mbar, videl bych to na pridrene ofuky lopatek turba nebo ventil N75 /regulace turba, takovy ten s bilou hlavickou./

Uživatelský avatar
vladas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: MOTOR, TURBO: .Vyřešeno

Příspěvek od vladas »

Díky za kvalifikovanou pomoc-je to přidřené turbo.....

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od dolcett »

Nevite o nekom ze Severu Cech, kdo by mi to turbo vycistil? myslim nekoho kdo to dobre zna a je spolehlivy, cenu respektuji, nemam to kde udelat...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“