MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

Colombo píše:Vyčistil jsem turbo, EGR, sací potrubí, zkontroloval hadičky, váhu, vyměnil čidlo v sacím potruví, vyměnil N75 a pořád to mám jak když je to ucpaný. Začíná mě to dost s..t VAG nic nehlásí a auto nejede. Je to opravdu k zlosti.Tady je každá rada drahá.
a zkusit to z jiné strany? Např. vzduchový filtr, palivový filtr, zavzdušnění?
Jarda

Uživatelský avatar
Colombo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Colombo »

vzduchovej jsem vyfoukal kompresorem, pylovej jsem vyčistil. Palivovej před 10ti tisícema byl měněnej a to zavzdušnění??? Netuším, jak by k tomu došlo a jak to odvzdušnit?? To by to mohlo dělat??? Připadá mi, že po čištění toho turba a EGRu je to horší, jo a řekl bych že se tak o litr zvedla spotřeba. Taky po tom čištění.

Uživatelský avatar
xkomar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od xkomar »

Mám nebo doufám, že jsem měl podobný problém. VAG hlásil Snímač teploty v sacím potrubí G72 a Tlak v sacím potrubí. Po výměně G72 zatím OK.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Ahoj Xkomare,
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČRObrázek
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 41&start=0" target="_blank v tématu ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 578#346578" target="_blank do tématu NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata, jak používat Poptávku a Nabídku a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16504" target="_blank do tématu Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové ..., ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16360" target="_blank v tématu FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci pochlub se svým mazlíkem na fotkách.
:arrow: Pokud by sis s něčím nevěděl rady, tak se na mě obrať přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail. :mail:
Zdraví Tě Shemik moderátor. 8)

Uživatelský avatar
Colombo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Colombo »

Problém je, že mě to nehlásí vůbec žádnou chybu. Nejede. Nevíte někdo v okolí Č.Budějovic o nějakém odborníkovi, za kterým zajet??? Nebo mám jet do CB auto??? Máte s tímto servisem nějaké zkušenosti?? Už opravdu nevím co dělat a jsem na pokraji toho že to auto prodám a už takové nechci ani vidět.

Uživatelský avatar
samuel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od samuel »

Ještě k tomu turbu, mluvil jsem včera s kamarádem, jehož kamarád zase rozchodil turbo tak, že chvíli jezdil na bionaftu. Možná to je blbost a možná něco na tom je... nevim...

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majatrabi »

Colombo

Nevím jak se to menuje. Ale mi pomohlo vyčistit ventil, který je na víku motoru. Jedna hadice vede do saní a druhá vede do motoru. Ventil jsem vytahnul ven, prolil čističem na brzdy, vyfoukal vzduchem, opět nasadil, dotahnul spony. A jedeeeeem.

Uživatelský avatar
dedalebedacz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od dedalebedacz »

Čau mám Galaxe1 r.v.99 1.9TDi 66kw koukám na turbo,hledám plechovku s táhlem ale nic jsem nenašel.Prostě tam není,jak se potom ovládá natáčení? :roll:

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od colorconceptGT »

nijak natacanie maju iba PD ak sa nemylim ak ano kamenujte.... :mrgreen: ak mas 66kW tak mas alebo AHU alebo 1Z co je to iste v podstate...ak mas 1,9 TDi PD tak tam je ANU a ten ma natacanie...

dedalebedacz píše:Čau mám Galaxe1 r.v.99 1.9TDi 66kw koukám na turbo,hledám plechovku s táhlem ale nic jsem nenašel.Prostě tam není,jak se potom ovládá natáčení? :roll:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od patper »

colorconceptGT píše:nijak natacanie maju iba PD ak sa nemylim ak ano kamenujte.... :mrgreen: ak mas 66kW tak mas alebo AHU alebo 1Z co je to iste v podstate...ak mas 1,9 TDi PD tak tam je ANU a ten ma natacanie...

dedalebedacz píše:Čau mám Galaxe1 r.v.99 1.9TDi 66kw koukám na turbo,hledám plechovku s táhlem ale nic jsem nenašel.Prostě tam není,jak se potom ovládá natáčení? :roll:
...ja mam 66kW PD - a take nemam nataceni :idea: :wink:

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od colorconceptGT »

napozeral som este do etky ale este druha verzia ze iba PD 85kW a viac....asi ale prenejsie to bude v etke....ja mam AHU a to natacanie nema....chvalabohu...

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od rfarsky »

A 81kw prvni model ma taky natáčení lopatek

peterp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.11.2007 18:46

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od peterp »

Ahoj, mal som posledné dni presne problém ako radoch a kazbic, pri vyšších otáčkách prestalo ísť turbo. Známi to napojil na PC, zistilo to závadu niečo ako snímač tlaku vzduchu, odstránil ju - resetol to a div sa svete auto šlape zatiaľ bez problémov.
Skôr by ma zaujímalo, prečo k tomu došlo, kedy to čakať zasa a ako to odstrániť celkom.

Sharan 1.9TDI, 81 Kw :twisted: :cry:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od michall »

Prosba - podle toho, co se píše tady, tak mám asi zasr...é turbo. Teď se mi ale nechce pod to lézt. Je nějaká možnost, jak ho alespoň trochu rozpohybovat, aby to vydrželo řekněme 4 měsíce ? Pak by došlo na rozborku/čištění/sborku. Díky
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od PajaS »

Někde na dieselpower foru jsem četl, že se to může zlepšit používáním nafty Shell V-Power Diesel, má nějaký čistící přísady.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“