TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

vilasek1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 23.11.2008 22:43
Bydliště: Česká Kamenice,okr. Děčín

Re: TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

Příspěvek od vilasek1 »

BrendlJiri píše:
vilasek1 píše: Čau kámo už si tu závadu s topením vyřešil?? Já jen že už mám něco podobného za sebou, klidně se podělím o zkušenosti.. :?: :?: :idea:
Cauky nevyřešil topimito jen vnejvyších otačkách na volnoběch skoro studeny :cry:
Udělej to jak již předemnou zde popsalo spousta lidiček,pořádně zkontroluj průchodnost redukčního ventilu na zpáteční hadičce která vede od motoru do expanzní nádobky,já měl hadici čistou ale ucpaný ten ventilek a také mi to topilo jen ve vysokých otáčkách.Vodu na budíku 90 C jak přibitejch a topení ledový brrr,ani nechci vzpomínat.

vilasek1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 23.11.2008 22:43
Bydliště: Česká Kamenice,okr. Děčín

Re: TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

Příspěvek od vilasek1 »

Pro "BrendlJiri"
Hledal jsem to 14 dní, měnil co se dalo..

Uživatelský avatar
igi5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Oščadnica - slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

Příspěvek od igi5 »

ja mam tiež ten sam problem tieš mi to kuri len vo vyhších otačkach zajtra skusím pozrieť ten ventil
el čerpadielko ok v predu mi to kuri ale zadok nie a nie.čo stím poradte dakujem

ondej66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 29.01.2008 22:03

Re: TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

Příspěvek od ondej66 »

Zdravim vsetkych. Mam taky mali problem. menil som chl.kvapalinu a pravdepodobne sa mi zavzdušnil zadný okruh z ktoreho mi fuka len studeny vzduch. Skusal som to odvzdušnit 2500 ot, a otvorenou exsp.ale stale fuka studeny vduch, ani vo fore som nic nenasiel ako postupovat. V predu mi kuri bez problemov. Pradpokladam ze s tym je spojene aj to ze mi nechce spustit bufik . Dakujem za pomoc

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

Příspěvek od abeljozef »

Jazdi par minut na 3000 rpm a samozrejme expanzku zavri.

P.S: funguje ti el vodna pumpa ???

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

Příspěvek od coto.je »

Bufíkem to určitě není, to jenom průtokáč.
A čerpadlo u u bufíku tok vody neubrzdí :wink:

ondej66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 29.01.2008 22:03

Re: TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

Příspěvek od ondej66 »

ondej66 píše:Zdravim vsetkych. Mam taky mali problem. menil som chl.kvapalinu a pravdepodobne sa mi zavzdušnil zadný okruh z ktoreho mi fuka len studeny vzduch. Skusal som to odvzdušnit 2500 ot, a otvorenou exsp.ale stale fuka studeny vduch, ani vo fore som nic nenasiel ako postupovat. V predu mi kuri bez problemov. Pradpokladam ze s tym je spojene aj to ze mi nechce spustit bufik . Dakujem za pomoc
ako zistim ci to cerpadlo ide alebo nie. Ukaze mi VAG ? ked ano tak kde ho mam hladat ? Pridavne kurenie sa mi nezobrazuje.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

Příspěvek od abeljozef »

Ak je to II ka tak v motorovom priestore pri motorceku stieracov. I ky ho nemaju. VAG om sa diagnostikovat neda. Pri zapnutom zapalovani musi jemne vrecat. Je to pocut aj v kabine ked vypnes zapalovanie este asi cca 2min bezi.

AK ti na VAGu nekomunikuje kurenie a je to rok 2000 a 2001 nastartuj motor a skus to znova.

romanl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.02.2009 09:35

Re: TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

Příspěvek od romanl »

A hoj kluci mám galaxa 1.9 tdi 85 kw přestal mi topit vyměnil jsem termostat vodní pumpu zahřeje se na 90 a pořád netopi za jizdy se mi i stane že mi klesne hnedka z ničeho nic teplota na 50 a za chvíli skočí zas na 90 motor je teply a topení nejde a termostat ani neotevře hadice jsou studené a motor je teply nevim co stím asi tam je nekde vzduch nebo co

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

Příspěvek od Vytvarnik »

Nenašel jsem vhodnější téma, tak to dávám sem.
Včera jsem sedl na chatě do auta a asi po 300 m se na palubce rozvítol nápis STOP, chladící kapalina.
Dojel jsem k cca 200 m vzdálené pumpě, dolil 1,5 l. vody a jel opatrně dál.
Teplota docela rychle stoupla, topení topilo, já občas zastavil a snažil se zjistit, odkud kape voda. Byla už tma, takže jsem nic moc neviděl, jen to, že to pod motorem kape.
Když jsem dojel domu, tak jsem dolil ještě cca 0,5 l (to vykapalo za těch 81 km a hodinu jízdy)
Teď ráno byla pod autem malá loužička, auto se zahřálo na 90 st. za krátkou donu, ale ejhle - fouká studený vzduch.

Má někdo nějaký tip?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

Příspěvek od michall »

Jo :mrgreen: , měl jsem taky ... ucpanou hadičku do nádržky, kudy odchází vzduch z motoru, resp. je asi ucpanej ten plastovej "čumbrk", co je v tý hadičce. Ta voda bude nejspíš tlakově odfouklá z nádržky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

Příspěvek od Vytvarnik »

michall píše:Jo :mrgreen: , měl jsem taky ... ucpanou hadičku do nádržky, kudy odchází vzduch z motoru, resp. je asi ucpanej ten plastovej "čumbrk", co je v tý hadičce. Ta voda bude nejspíš tlakově odfouklá z nádržky.
No to by byla asi ta nejlepší možnost. Já už viděl v háji pumpu, nebo děravej chladič .. :?

Takže mám jít po nějaké hadičce, co jde z nádržky dovnitř do motoru?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

Příspěvek od michall »

Teď honem nemám fotku, ale je to relativně tenká hadička (asi 12mm) co vede z nádržky do strany a je v ní tvrdší kousek asi uprostřed. Hadičku sundej, vyčisti a dej z5. Ale netvrdím, že je to tím, jen jsem měl stejné příznaky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

Příspěvek od Vytvarnik »

Hadička je průchozí. Tedy jestli mslíme oba tu stejnou. Je cca 30 cm dliouhá, vede do Téčka a uprostřed je něco tvrdého.
Zkounmal jsem to teď za denního světla a stále tam nic nevidím.
Nastartuju a okamžitě to začne kapat. Stéká to po přední straně motorové skříně.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

Příspěvek od widle »

neteče ti voda zpod vodního čidla?
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“