TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

TOPENÍ, ODVZDUŠNĚNÍ: problém s odvzdušněním topení

Příspěvek od Miran »

neodvzdušnuje se někde topení nemůžem tam dostat vodu sharanII

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Musíte to nechat ohřát aby se otevřel termostat.

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od Miran »

to otevřel stojí to na 90 s a do topení nemůžem dostat vodu když nastartuješ vrací se ti voda do ex.nádobky tou malou hadičkou ?

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od Miran »

mám podezření na vodní pumpu ,že netlakuje a jenom řeže vodu a nerozvádí do okruhu

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Musí se vracet tou malou hadičkou může být přicpana a nebo ta vodni pumpa ale skusil bych tu haičku profouknout.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: topení

Příspěvek od patper »

Miran píše:neodvzdušnuje se někde topení nemůžem tam dostat vodu sharanII
Odvzdusnuje :arrow: odevrit ex.nadobku,ohrat,pustit naplno topeni i dozadu :!:

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od Miran »

Zkusíme to!dnes jdu objednat pumpu když tak jí vrátíme původní stav vyměnil jsem termostat teď se ohřeje mnohem dřív na 90 a ručička se ani nehne i na volnoběh topení dozadu topilo jako ďas na rourách dole jsi neudržel roku ,ale do předního topení nic tam to fouká pořád vlažný. Mám pocit ,že do zadu to honilo pomocné čerpadlo bufíku.Tak jsme udělali pokus v té spleti hadic jsme odstavili čerpadlo bufíku a zadní topení a napojili na přední radiátor přímo . Hliníkový trubky pod autem už netopí a přední radiator taky ne nemá tam co by točilo vodu a s hadičky taky nic neteče tam jsme usoudili že to je vodní pumpa motoru.Akorát mi není jasný co se na ní může rozbít.Kamarád když dělá rozvody na oktávkách a VW tak mění i pumpy ,že to škodovka má v manuálu nevím co je na tom pravdy,ale dělá to tak. :roll: Profoukli jsme i přední radiator a zkotrolovali jsme kohout zavírání topení vše ok.Tak nás napadá jen ta pumpa.Pokud vás něco napadne dejta vědět.

Uživatelský avatar
g2tdi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 775
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Odolena vwoda-Čenkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g2tdi »

když je vodní pumpa hnana rozvodama tak by se mela mela menit vždycky a voda tou hadičkou se musi taky vracet
odtahová služba nonstop
Výměna skel
Lakovna
Klempírna
Autoservis - diagnostika
prodej náhradních dílů
non-stop 607 99 88 77
http://www.autoservis24h.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
facebook.com/nonstopautoservis

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od Miran »

nemůžu za boha odvzdušnit topení jak větev do bufíku tak do horního radiátoru to je celej problém asi našeho topení.Vymněnil jsem termostat vodní pumpu udělal rozvody a nemůžem tam doatat vodu . podle mne a mechaniků se to musí někde odvzdušnit .Máme zato ,že to funguje jako klasický topení s expanzomatem v baráku a tam je taky okruh uzavřenej a pokud neodvzdušníš radiatory a nedopustíš vodu tak nic netopí . Mi když jsme to rozebrali tak nevytekla s topení žádná voda .Mám pocit že honíme samé příhřevy a přitom věřím ,že polovina z nás má vzduch v horním topení.

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od Miran »

jak říká patper jsem udělal a nic platný projel jsem to je fakt ,že tormostat novej je supr šarik je na 90 za tři km ,ale je to podle mně tím že mám vodu v okruhu motoru a ne v topení dnes jsem zjistil ,že tam má být pokud je to topení dva okruhy cca 8l náplně. jinak teplota se ani nehne 90 a topení studený jak přední tak zadní než jsme to rozebrali tak topil zadní okruh jako blázen na rourách pod autem si neudržel ruku a přední radiátor studenej ted už netopí nic a vodu tam nemůžem dostat.

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od Miran »

vyměnil jsem pumpu termostat rozvody a topení netopí zavzdušněný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Na hadicích od topení je škrtící a podtlakovej ventil tak se jukni jestli jsou průchozí.
Přílohy
topení.jpg
topení.jpg (45.89 KiB) Zobrazeno 14266 x

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od Miran »

díky moc prověříme dík za každej poznatek

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od Miran »

možná závada odstraněna dnes jsme našli v hadičce do ex.nádoby nějakej předmět myslím tím horní hadičku tak jsme jí rozřízli a je tam nějakej ventýlek nebo omezovač proudění ,který byl totálně zabetonovanej tak se tam voda vůbec nevracela zítra tam dám hadičku bez ventýlku a uvudíme
já rozebral půl auta a jeto snad jen tohle alespoň doufam

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Alespoň si budeš pamatovat ,že se hadička kontroluje první musí tam být koloběch vody a ta hadička je spátečka .Bez funkční zpátečky to dělá divy,můžeš bejt rád ,že si nevařil,já takhle málem oddělal Golfíka.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“