ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od Shemik »

Ahoj Skaldale,
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČR
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 41&start=0 v tématu ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: http://www.vwc.cz/viewtopic.php?f=50&t= ... 4b#p346578 do tématu NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata, jak používat Poptávku a Nabídku a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16504 do tématu Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové ..., ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16360 v tématu FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci pochlub se svým mazlíkem na fotkách.
:arrow: Pokud by sis s něčím nevěděl rady, tak se na mě obrať přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail. :mail:
Zdraví Tě Shemik moderátor. 8)

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od Dandim »

Hoši měl bych dotaz, jak se to dělá při opravách zámků? Dají se opravit nebo se davájí nové? Na řidičové straně totiž mám (od koupi auta) tu venkovní ochranu zámku buď ulomenou nebo zastrčenou dovnitř, takže bordel voda jde dovnitř zámku. A začíná nějak vydávat divné zvuky. A zámek u 5. dveří mi neodemyká auto, umí jen zamknout. Dají se ty zámky nějak vyčistit? Nebo mám zaslepit a dálku? Dálku nepotřebuji spíš kvůli ochraně před zloději. Na kolik tak vyjdou ty záslepky? Spíš bych chtěl ty zámky obnovit, ale nevím jestli se to dá, jestli se to nemění za nové.

Harry 2009
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 04.07.2009 17:21
Bydliště: Kraslice

Re: ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od Harry 2009 »

Zdravím
nevím jestli můj dotaz patří do tohoto tématu,ale jiný jsem v té rychlosti nenašel "

S přibívající zimou jdou všechny zámky hůř a hůř otevírat a nasouvat klíč-pomůže opravdu rozmrazovač z Mototechny za pár korun nebo je na to lepší nějaká jiná chémie???

Po otevření dveří,zůstává klika viset a dveře nejdou zavřít.Musím zámek vždy rozmrazit horkovzdušnou kostkou a pak to jde.Nastříkal jsem tam po rozmrazení silikonový olej,ale ráno ty dveře zase nejdou zavřít. Chce to asi nějakej sajrajt kde neni voda :?: Poraďte co tam stříkáte a také kolik a kam.

Díky Harry 2009

Harry 2009 Sharan 2,0i benzin 7 seslí

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od widle »

na to je ideální rozmrazovač s ollejem
http://autodily.oblibene.cz/42514-sezon ... mku-50-ml/" onclick="window.open(this.href);return false;
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od michall »

Silikon v zimě ztuhne, proto jde ten zámek špatně. Konkor, WD40 nebo něco podobného na propláchnutí zbytků oleje a bordelu a pak nějaký prostředek na mazání zámků, obvykle s přídavkem grafitu, který sám vlastně maže. Ideálně zámek venku z dveří :D
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od Honza42 »

Stavítka se ve výrobě nemažou. Pouze je trochu mázlá celá vložka, aby se otáčela. Jsou tam strašně jemný pružinky a akorát by se to mazáním zalepilo. WD40 asi nic nezkazí, protože se prakticky všechno odpaří. Možná tak suchý grafit, jinak nemazat.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od michall »

Někde mám takový "sajrajt" na zámky, vypadá to jako směs WD40 a grafitu, kde je ta kapalina jen jako nosné médium pro grafit, po aplikaci se odpaří. Je to tuším od Ceys.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od patper »

Ja mam od zemecniku suchej grafit v takove male plastove ....proste aplikator a na konci je zuzenej a uzouckej - strcis do zamku a zmacknes :idea: Nic jineho prej do zamku napatri :|

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od rcmony »

WD40 do zámků NEEEEEEE. Jak píše Patrik - grafit, cokoli jiného ztuhne (zamrzne). Ideální by bylo vyndat zámek, vypláchnout v benzinu (nebo něčem podobném) a namazat grafitem a vrátit zpět.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od michall »

No tak jsem to myslel, ne že se to WDčkem namaže, jen na vypláchnutí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od ifos.cz »

Ja mam presne opacnej problem - zamek jde az prilis lehce - pro zmenu se mi totiz zacal zamek u ridice uplne protacet (zacalo to postupne, nejdriv jen nekdy a pak se zas chytil, ted uz se bohuzel jen protaci) a tim padem prestal reagovat. Tusi nekdo co s tim muze byt?
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
petrklm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 20.12.2010 14:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od petrklm »

Já do pátých dveří klíč vůbec nezasunu (resp. tak dva cenťáky), zkoušel jsem to prostříkat a rozchodit, ale nešlo to. Pokusil jsem se zámek i s klikou vyndat, ale nejde to, musí se zámek (vložka) z kliky demontovat. Jenže je to tak srostlé, že ani dvoudenní máčení ve WD nepomohlo. Asi koupím nový komplet kliky se zámkem a stávající prostě ve dveřích rozlámu, aby šel ven. Nebo máte někdo lepší nápad?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od michall »

Jsi si jistý, že je to srostlé? Někde je tam tuším nějaká pojistka. Foto by nebylo? Já to rozebíral taky, protože tam nějaký jouda nacpal sirku nebo něco podobného, takže komplet ven, rozebrat, vyčistit, namazat, složit a chodí jak zamlada.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od rcmony »

Podle mne jde klika se zámkem ven dohromady (už je to přes 5 let, co jsem to rozebíral). Co to zkusit ohřát (tu vložku) ? Co bych zkusil asi jako první je nějaký sprej na zarezlé spoje.
http://www.autokosmetika-tectane.cz/Uvo ... -ml-karton
Přílohy
zamek_vrata.jpg
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
petrklm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 20.12.2010 14:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od petrklm »

michall píše:Jsi si jistý, že je to srostlé? Někde je tam tuším nějaká pojistka. Foto by nebylo? Já to rozebíral taky, protože tam nějaký jouda nacpal sirku nebo něco podobného, takže komplet ven, rozebrat, vyčistit, namazat, složit a chodí jak zamlada.
Je tam pojistka, taková podkůvka, tu jsem vyndal. Ale oddělit kliku od vložky prostě nejde. Ono je to hezky vidět, jak je ta slitina "nakvetlá". Fotky jsem nedělal...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“