DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
pboudis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.10.2017 01:58

Elektroschema sharan vnutorne osvetlenie.

Příspěvek od pboudis »

Zdravim vas.chcel by som sa spytat ze cu nahodu nema dakto komplet schemu elektriky na sarkana rok vyroby 99 AFN?Ak by dakto mal tak som bol moc vdacny ak by ju sem dal.Mam taky problem vnutornym osvetlenim ze mi nic nesvieti okrwm palubovky a priehradky.Pozeral som poistku a je vypalena ale ak dam novu tak ju hned odpali.Aj som kontroloval vsetky svetla,ziarovky,dverne vypinace prechody do dvery ale nic som nenasiel.Uvytam kazdu jednu radu.Poradte.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od michall »

Komplet schéma v jednom kuse v podstatě není. Schémata jsou řazena podle skupin a dají se najít třeba v Elsa.

Jinak ohledně osvětlení interieru je v Sherlockovi pár témat, zkus odpojit vše, co má uvnitř svítit = odpojit konektor ze svítidla, ne jen vyndat žárovku a zkus.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

pboudis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.10.2017 01:58

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od pboudis »

To vsetko som skusal.Z kazdeho svetla boli odpojene kable aj dvere odpojene,aj dverne spinace.Mohlo by to bit v kabelazi ale na tu nemam schemu a bez nej to nema cenu.Uz som tu hladal schemu svetelneho okruhu ale nic som nenasie.

michal1980
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20.03.2010 08:15

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od michal1980 »

Ahoj nemáte někdo schéma zapojení nezávislého topení Webasto pro Passat 2017 Diesel
Moje Elsa na to nestačí. Jde mi napájecí 2 pinový kabel a datový 6 pinový.
Děkuji

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od michall »

Svůj dotaz prosím směřuj do sekce Passatů, SAGy mají Eberspacher.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Petr4321
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 15.09.2012 12:18

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od Petr4321 »

Ahoj, nenajde se někdo kdo má k dispozici el. schéma na Sharan 1.9 tdi 81 kw rv.99, jedná se mi o zapojení relé 109 + vodiče k naftovému čerpadlu.(hlasí chybu cívka relé žhavícího kolíku).
Moc děkuju :)

Uživatelský avatar
Golfik13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Heřmanův Městec

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od Golfik13 »

Čau chlapi, neměl by prosím někdo schéma zapojeni centrálu řidičových dveří i s konektorem mezi dveřmi a karoserií ?Sharan 2001. Dík moc

Lubco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.09.2018 10:22

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od Lubco »

Zdravim
Prosim o radu, prerabam si bufik na nezavisle kurenie. VW Sharan 2003 ASZ. Nasiel som rozne zapojenia s diodamy, s rele. Tomu vsetkemu rozumiem, no mam len problem s obehovym cerpadlom, co je pod kapotou. Vsade pisu o rele 430, no ja ho tam nemam. ako to zapojit aby sa mi zoplo pri spusteni bufika, pre nenastartovanom motore?
Dakujem

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od michall »

430ku mají 85kW motoru, u ASZ řídí čerpadlo jednotka motoru. Osobně bych to zapojil tak, že na vhodné místo dáš relé s přepínacím kontaktem, kdy v klidu bude čerpadlo řídit jednotka motoru (nebo i ta 430ka) a při potřebě chodu NT mu pustíš napájení odjinud, pojistka a vhodný průřez vodičů jsou samozřejmostí.

Jinak prosím pokračuj v tématu o přestavbě bufíku na NT tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=18877" onclick="window.open(this.href);return false; , resp. informace jsou ve více tématech.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Lubco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.09.2018 10:22

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od Lubco »

Jeeej, vlastne, ake jednoduche :-) Dakujeee
m. Uz som sa docital aj o moznosti, vlozit tam dalsie obehove cerpadlo, co bolo len pre NT. No toto je jednoducha a podstatne lacnejsia varianta. :-)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od michall »

No …. mohlo by to mít jediný háček a to ten, jestli jednotka motoru hlídá přítomnost čerpadla. Pak by byla instalace samostatného čerpadla lepší volbou.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Lubco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.09.2018 10:22

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od Lubco »

to by som vlastne mohol skusit odpojit cerpadlo a dat to na diagnostiku. ak mi to vyhodi poruchu, tak asi zostanem pri tom cerpadle.

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od dejdar »

Silový okruh čerpadla jednotka určitě nehlídá.
Já se připojuji přes diody paralelně k jednotce na cívku relé. Naprosto bez problémů funkční.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od michall »

Já zas diody nepoužívám, relé zajistí napájení z jedné NEBO z druhé strany. Není vyloučeno, že se přes diodu přece jen něco dostane v závěrném směru, zvlášť, když to "honí" řj motoru.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Lubco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.09.2018 10:22

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od Lubco »

Tak urobil som to s tym rele. Bola to posledna vec co som potreboval vyriesit a DAKUJEM za odpovede a reakcie. Uz mi to vsetko funguje ako ma.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“