DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Lubco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.09.2018 10:22

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od Lubco »

zdravim. Tak,kedze su uz u nas prve mraziky, tak to nezavisle kurenie uz vyuzivam, co je super. Len sami stala taka vec, ze sa mi zablokovali zadne dvere a chcel by som poradit ci to nejako suvisi s tym prerobenym na nezavisle kurenie? Pouzil som zapojenie s diodamy. Problem je v tom, ze sa mi neda pouzit klucik, kedze povodny majitel a ani ja som nikdy nepouzival klucik pre otvaranie zadnych dveri, takze zamok je asi jasne v akom je stave. A vobec netusim ako mam tie dvere otvorit, Ci to zapojenie nemohlo ovplivnit central zadnych dveri.

Uživatelský avatar
Martin-CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 03.07.2012 17:13
Bydliště: kousek od Znojma

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od Martin-CZ »

Ahoj, asi máš někde špatný kontakt nebo zlomený drátek v "husím" krku u pantů dveří.
S předělávkou bufíku to nesouvisí, pokud jsi nepřerušil drát právě od centálu zadních dveří. Klíč mi taky nešel, ale pomohlo to pár dní stříkat WD40 a pak klíčem trochu zabrat. Jelikož je ale kufr ekektrický (alespoň můj z r.2003), tak ti klíč nepomůže, ten je jen odemkne, ale pro otevření je potřeba, aby to po zabrání za kliku "zabzučelo" a tím se odjistí zámek. Kdybych se pletl, tak mě někdo opravte. A otevřít leda zevnitř ručně po sundání tapecu, pokud ti půjde odcvaknout se zavřenými dveřmi.
VW Sharan 1.9TDI, 85kW, r.v. 2003

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od michall »

Pokud je mechanismus zamku v poradku, melo by jit kufr otevrit jen klicem. Na odemykaci stranu se musi klic pootocit az o 90 st a odblokujs zamek.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Lubco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.09.2018 10:22

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od Lubco »

Dakujem, za rady. idem to teda skusit striekat tym WDckom. Lebo s tym bufikom som rad, ze to nesuvisi a som napojeny len na bufiku, to som si isty. :-)
Len to bola casovo nahoda, ze nieco som si sfunkcnil a dalsie sa pokaslalo :-) ale to u aut ako mam ja nieje ziadne prekvapenie :-) r. 2003. No som s nim poriadne spokojny.
Ale aj tak by ma zaujimalo, ci by mi niekto vedel poradit, kde by som mohol zohnat schemu komplet elektriky, na moj sharan 1,9 96kw ASZ.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od michall »

Celkové schéma "v kuse" není, schémata jsou rozdělena ve skupinách podle funkce, např. parkovací asistent, základní výbava, topení, ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

kůřa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 19.10.2008 19:57
Bydliště: Skuteč (Pardubický kraj)

zapojení budíků

Příspěvek od kůřa »

ahoj,nemáte někdo zapojení svorkovnice budíků na galaxy r.v.98 tdi 81kw...?
vw sharan 1.9TDi 81kW AFN

zibasto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 21.04.2019 00:23

Schéma konektoru dveří řidiče

Příspěvek od zibasto »

Čau draci,

VW Sharan 7M 2003 96kw, 6kv man.

Projizdel jsem skoro cely forum a schema dratu na tenhle konektor jsem tu nikde nenasel, klasicky jsem zacal predelavat prelamany draty (dvere u ridice) a ustrihal to jak idiot :blush: . Pak mi tam zbyly asi od tri barev po trech dratech a koukal jsem na to jak puk. Kazdopadne po vsem snazeni mi prestalo fungovat stahovani pravych zadnich dveri z ovladace u ridice, taktez zamykaci tlacitko na zadni stahovacky, tak si myslim, ze jsem nekde zapojil zeleny na jiny zeleny nez bych mel a sedy na jiny sedy a tak poruznu.

Ma nekdo nebo existuje v nejaky brozure schema zapojeni jednotlivych pinu a dratu v tomhle pekelnym konektoru? Nebo se mylim a chybu delam jinde? Stahovacky funguji vsude.

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Schéma konektoru dveří řidiče

Příspěvek od laco laslo »

ws = bílá
sw = černá
ro = červená
rt = červená
br = hnědá
gn = zelená
bl = modrá
gr = šedá
li = fialová
vi = fialová
ge = žlutá
or = oranžová
rs = růžová






spínač blokování spouštěče oken vzadu, spínač elektrického spouštěče okna vpředu vlevo, spínač elektrického spouštěče okna vzadu vlevo ve dveřích řidiče, spínač elektrického spouštěče okna vzadu vpravo ve dveřích řidiče, spínač elektrického spouštěče okna vpředu vpravo ve dveřích řidiče, spínač vnitřního uzamčení (blokování) na straně řidiče, řídicí jednotka spouštěče okna vpředu vlevo

E39 - spínač blokování spouštěče oken vzadu

E40 - spínač elektrického spouštěče okna vpředu vlevo

E53 - spínač elektrického spouštěče okna vzadu vlevo ve dveřích řidiče

E55 - spínač elektrického spouštěče okna vzadu vpravo ve dveřích řidiče

E81 - spínač elektrického spouštěče okna vpředu vpravo ve dveřích řidiče

E150 - spínač vnitřního uzamčení (blokování) na straně řidiče

J295 - řídicí jednotka spouštěče okna vpředu vlevo

L53 - žárovka osvětlení spínače spouštěčů oken

T15 - konektorové spojení 15pólové

T16a - konektorové spojení, 16pólové

T36 - konektorové spojení, 36pólové, na sloupku A vlevo

205 - ukostřovací spojení ve svazku vodičů ve dveřích na straně řidiče

B114 - spojení (spínač blokování) ve svazku vodičů vnitřního prostoru

R11 - kladné spojení 2 (30) ve svazku vodičů ve dveřích na straně řidiče

R51 - spojení (58b) ve svazku vodičů ve dveřích na straně řidiče
Přílohy
7M0-108020510.png
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Schéma konektoru dveří řidiče

Příspěvek od laco laslo »

řídicí jednotka spouštěče okna vpředu vlevo, řídicí jednotka spouštěče okna vpředu vpravo, motor spouštěče okna na straně řidiče

F59 - spínač centrálního zamykání na straně řidiče

J245 - řídicí jednotka posuvné střechy

J295 - řídicí jednotka spouštěče okna vpředu vlevo

J296 - řídicí jednotka spouštěče okna vpředu vpravo

T8b - konektorové spojení, 8pólové, v blízkosti sloupku A vlevo

T15 - konektorové spojení 15pólové

T15b - konektorové spojení 15pólové

T36 - konektorové spojení, 36pólové, na sloupku A vlevo

T36a - konektorové spojení, 36pólové, na sloupku A vpravo

V147 - motor spouštěče okna na straně řidiče

35 - ukostřovací bod pod sedadlem spolujezdce

206 - ukostřovací spojení ve svazku vodičů ve dveřích na straně spolujezdce

B157 - kladné spojení 3 (15a) ve svazku vodičů vnitřního prostoru

B197 - spojení (zavření okna) ve svazku vodičů vnitřního prostoru

B207 - spojení (komfort) ve svazku vodičů vnitřního prostoru

R13 - kladné spojení 4 (15) ve svazku vodičů ve dveřích na straně řidiče

S17 - spojení (dveře řidiče) ve svazku vodičů centrálního zamykání

S18 - spojení 2 (odemykání) ve svazku vodičů centrálního zamykání

* - pouze pro vozidla s posuvnou/výklopnou střechou
Přílohy
7M0-108030510.png
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
MAKO-VR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 30.05.2010 12:05
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Schéma konektoru dveří řidiče

Příspěvek od MAKO-VR6 »

Ahoj,
dokázal bys sem dát takové schéma i na levé zadní dveře, resp by mi stačil popis kabelů, které jdou k zamykání/odemykání. Je tam 5 vodičů, ale zatím jsem nenašel, který je na co. Hnědá bude nejspíš ukostření.
Díky moc
MAKO

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od laco laslo »

Včera jsem nad tím asi hodinu seděl a nemohl jsem ve schématech najít zámky. Centrální zamykání tam je, ovladače zamykání taky, spouštěče oken a motory též, ale zámek jako takový jsem nenašel. Jaký máš rok? Jestli chceš nahraju co jsem našel.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
MAKO-VR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 30.05.2010 12:05
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od MAKO-VR6 »

Ahoj,
už dobrý. U zámku je hnědá kostra, 2x zelený kabel odemknout/zamknout a 2x žlutý kabel zajištění/odjištění.
On mi ten zámek vůbec nereagoval, když jsem zkoušel do něj dávat napětí. Po rozebrání a vyčištění elektropohonu zámku je vše OK.
Uvnitř jsou dva motorky, jeden ovládají zelené dráty, druhý žluté.
Díky
MAKO

Jardabee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 04.10.2019 20:34
Bydliště: Drienov, SVK

cislo konektora podla schemy

Příspěvek od Jardabee »

mam elektricke schemy ford galaxy 1,9tdi 66kw rok 1997. je v nich oznacenie konektorov napr. 220. ako zistim ktory konektor to je? potrebujem hlavne cidlo teploty chladiacej kvapaliny a cidlo teploty paliva,kedze obe vag vypisuje skrat na plus alebo prerusenie. lenze na hadici od chladica do motora mam 2 cidla chladiacej kapaliny. jedno ma zlty kruzok a to druhe ja par centimrétrov pred nim a ma cierny kruzok. obe su 4pinove. problem mam so startmi teraz pod 5stupnov. vag pise teploty paliva -5,4 a chladiaca -4,5





modedit: opakovaně přesouvám dotaz. Co je tak těžkého si přečíst pravidla a Sherlocka, a umisťovat dotazy do vhodných témat?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DOKUMENTACE, SCHÉMATA: plánky, nákresy, zapojení, návody

Příspěvek od michall »

Mělo by to být napsáno u toho konektoru. Z označení 220 se toho moc vyčíst nedá. Ve schématu vidím snímač teploty, dvojitý G2 a G62. G2 je mezi kostrou a budíkem, G62 mezi kostrou snímačů (ta má teda označení 220, sender earth) a řj motoru. To druhý by mohlo být čidlo od Climatronicu G110, ale v schématu je dvoupinové a je mezi sender earth Climatronicu a samotným Climatronicem. No a čidlo teploty paliva G81 je zase mezi 220 (sender earth) a řj motoru.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Jardabee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 04.10.2019 20:34
Bydliště: Drienov, SVK

schema zapojenia snimaca polohy vackoveho hriadela

Příspěvek od Jardabee »

zdravim chalani. zhanam schemu zapojenia snimaca otacok vacky, VAG vypisuje chybu 19463. a chybu 18080. aj tu schemu zapojenia vetraku by som potreboval. diky
este mi to vypisuje chybu 17964 - P1556. ale zrejme je to prisaavany vzduch kde sa spaja egr s parohami, lebo mi tam chyba jedna skrutka a tlaci odtial olej.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“