Re: SVĚTLA MLHOVKY ZADNÍ: nesvíti zadní mlhovky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA MLHOVKY ZADNÍ: nesvíti zadní mlhovky

Příspěvek od michall »

:oops: Jsem si to blbě přečet (nebo jsem se držel názvu tématu, které je o mlhovkách) - nesvítí ti zadní "poziční" světla. SPZ svítí? Přední obrysovky svítí? Pak bych to viděl buďto na kabely nebo zoxidovaný držáky žárovek (měl jsem na Fáčku).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: SVĚTLA MLHOVKY ZADNÍ: nesvíti zadní mlhovky

Příspěvek od parizek_ltm »

caute kuci, diky za napady. Ja to psal z mobilu a spatne zaradil. No, zahada hlavolamu vyresena a to tak, ze jsem koupil nejspis nejakou vadnou zarovku, ktera nebyla viditelne praskla, ale proste nepremavala a spolu s tim jsem s sebou uz asi 5let vozil nahradni, ktera taky nebyla ziva. Prijel jsem jak blbec k mechosovi, ten ji cvicne vymenil a bum... Zas svitim jak zamlada :D

doga312
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.01.2013 13:26
Bydliště: (Brno, Blansko,Vyškov)

Re: SVĚTLA MLHOVÁ: jak upevnit mlhovky

Příspěvek od doga312 »

Ahoj,
a kam elektricky připojit, zahlédl jsem něco o 8 pinu na ovladači, kde je?
Dík


Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
Alhambra 1.9 2001 AUY

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA MLHOVKY ZADNÍ: nesvíti zadní mlhovky

Příspěvek od michall »

Kde je co? Spínač nebo pin8? Spínač musí umět přední mlhovky (jsou na něm symboly pro přední i zadní mlhovky) a má dvě polohy při vytažení. Pin 8 je na něm a přední mlhovky se připojí přímo na něj, bez relé.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

doga312
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.01.2013 13:26
Bydliště: (Brno, Blansko,Vyškov)

Re: Re: SVĚTLA MLHOVKY ZADNÍ: nesvíti zadní mlhovky

Příspěvek od doga312 »

Aha, ten spínač to je ten kruhový na světla, myslel jsem ze je někde ještě nějaký výkonový- relatko. Dík

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
Alhambra 1.9 2001 AUY

p3t3r50n
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.08.2015 08:41

Re: Re: SVĚTLA MLHOVKY ZADNÍ: nesvíti zadní mlhovky

Příspěvek od p3t3r50n »

Ahoj SAGisti,

koukam, ze je to jiz nejaky patek, ale prave ted jsem taky resil nesvitici zadni mlhovky a trochu me zdejsi odpovedi nakoply spravnym smerem, tak se treba muze nekomu do budoucna hodit.
Na aute mam u koule nemeckou zasuvku, tak jsem musel poridit redukci na ceskou, a prave toto byl duvod nesviticich mlhovek. Po vymontovani redukce zase mlhovky vesele sviti.
Ford Galaxy II 2004, 1.9 TDI PD, 85kW

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: Re: SVĚTLA MLHOVKY ZADNÍ: nesvíti zadní mlhovky

Příspěvek od M@rty74 »

Ano - origo a některá i dodělaná zásuvka odpojuje mlhovky - záleží na typu EI svazku, je to proto, aby jsi se sám neoslňoval odrazem jejich světla do zadního okna například od karavanu co táhneš.
A redukce je pro tuto zásuvku to samé, jako když připojíš karavan nebo vlek s německou zástrčkou...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Marek D
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.11.2014 19:01
Bydliště: Napajedla

Re: SVĚTLA MLHOVKY ZADNÍ: nesvíti zadní mlhovky

Příspěvek od Marek D »

Zdarec, dnes jsem měnil olej a přitahoval ruční brzdu. Vlezu do auta otočím klíčem šlápnu na brzdu a rozsvítí se mi kontrolka zadní mlhovky, ale jen tak napůl-nesvítí jasně a zřetelně. Povolím nohu z brzdy a kontrolka zhasne. Nastartuju rozsvítím hlavní světlomety a kontrolka se zase rozsvítí, ale teď naplno. Jdu dozadu a mlhovka nesvítí. Zapnu mlhovky na palubovce, kontrolka svítí, ale mlhovka ne. Kontroloval jsem žárovku v mlhovce a ta je dobrá. Pro jistotu jsem ji ještě vyměnil, ale pořád nesvítí. Nejde mi do hlavy, proč se rozsvěcuje kontrolka od mlhovky při sešlápnutí brzdového pedálu a při rozsvícení potkávaček. Poraďte prosím, co s tím. Díky.
Sharan 2005, 1.9 TDI, 85 kw

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA MLHOVKY ZADNÍ: nesvíti zadní mlhovky

Příspěvek od michall »

Kukni na kabely v průchodce do 5. dveří - velmi časté místo poruchy. Můžeš mít přerušené nebo i zkratované vodiče a tím pádem voltovy proudy tečou jak se jim zachce. Doporučuji rychlou, i třeba jen dočasnou opravu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: SVĚTLA MLHOVKY ZADNÍ: nesvíti zadní mlhovky

Příspěvek od hiero »

tak tak ako pise michall piate dvere. ja som mal to iste prerusena kostra hnedy vodic v priechodke...

Marek D
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.11.2014 19:01
Bydliště: Napajedla

Re: Re: SVĚTLA MLHOVKY ZADNÍ: nesvíti zadní mlhovky

Příspěvek od Marek D »

Chlapi díky, bylo to přesně tak, jak jste psali. Hnědý kabel byl přerušený v průchodce. Ještě jednou díky.
Sharan 2005, 1.9 TDI, 85 kw

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“