Re: SVĚTLA MLHOVKY ZADNÍ: nesvíti zadní mlhovky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
marek000
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 24.10.2007 16:32
Bydliště: PÍSEK

Re: SVĚTLA MLHOVKY ZADNÍ: nesvíti zadní mlhovky

Příspěvek od marek000 »

Zdravím, potřeboval bych poradit, ohledně zadních mlhovek. Mlhovky mi nesvítí, v zadních dveřích dráty přerušené nejsou. Vypínač na mlhovky svítí a převádí, ale na zadní svorkovnici u zadních dveří nic nejde. Potřebuji vědět jestli to nejde přes nějaké relé, popř. kde je. Dík za radu Libor
Sharan 1

Mefistofelcz123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 14.08.2011 12:40

SVĚTLA MLHOVKY ZADNÍ: nesvíti zadní mlhovky

Příspěvek od Mefistofelcz123 »

Ahoj kluci sharanisti,mam problem se zadnimi mlhovkami. Predni mlhovky mi fungujou a zadni mi nesviti, pojistky sem vymenil nevite co by to mohlo byt? Poradte mi prosim, dekuji Anton

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mlhovky

Příspěvek od Marek77 »

Nemáš náhodou tažné zařízení? Pokud ano, máš velmi pravděpodobně problém v zásuvce pro vozík. Originál zásuvky mají tlačítkový odpínač, který v případě připojení zásuvky vozíku odpojí zadní mlhovku na autě. Stačí jej vyčistit, případně úplně vyřadit a je po problému.

Taky jsem to řešil :wink:.

Jinak jsi byl Skyppym správně napomenut, že jsi měl zvolit vhodné již existující téma. Pro ten účel lze použít SHERLOCKa http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441" onclick="window.open(this.href);return false;. Toto téma bude patrně smazáno moderátorem.

Mefistofelcz123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 14.08.2011 12:40

Re: Mlhovky

Příspěvek od Mefistofelcz123 »

Diky za rady, juknu nato a dam vedet, zatim diky za pomoc.

PS: draty jsou skutecne popraskane

Mefistofelcz123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 14.08.2011 12:40

Re: Mlhovky

Příspěvek od Mefistofelcz123 »

este jeden dotaz, kdyz otevru nadrzku na vodu tak se mi to vyrovna do normalu ale jakmile to zavru tak hladina vody klesne.

Nejake napady cim to je? je to v poradku nebo je to problem?

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovky

Příspěvek od widle »

na to je tady také celkem hodně obšírné téma, vlastně témata, mrkni do sherlocku
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovky

Příspěvek od patper »

Marek77 píše: Originál zásuvky mají tlačítkový odpínač, který v případě připojení zásuvky vozíku odpojí zadní mlhovku na autě. Stačí jej vyčistit, případně úplně vyřadit a je po problému.
A proc to rusit :?: :?: :?:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mlhovky

Příspěvek od Marek77 »

Tak já nevím - mně přišlo, že je to zbytečný zdroj poruch, který nemá kdovíjaké opodstatnění. Ale pokud to rušit nechceš a míníš to zachovat, máš prostor.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovky

Příspěvek od patper »

Ja osobne jsem rad,ze se to odpoji a od vozejku se neodrazi svetlo od mlhovek,je to neprijemne :idea: :wink:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mlhovky

Příspěvek od Marek77 »

Jo, to jistě. Já mám ale rád věci, které fungují na sto procent. A pokud ten odpínač musím třikrát ročně opravovat, přestane mě to bavit.

S vozíkem jezdím poměrně vzácně a ještě nikdy jsem nejel s vozíkem v mlze. Proto tuto vymoženost považuju za zbytečnou. Samozřejmě někdo může být jiného názoru.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Mlhovky

Příspěvek od michall »

Marek77 píše:... který nemá kdovíjaké opodstatnění.
Jeden z důvodů může být i takový, že dozadu vede tuším jen "jednička drát", která stačí na mlhovky na autě a s bídou na jednu mlhovku na vozíku. Pokud si tam pak píchneš obytňák se dvěma, pak je to o prů...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mlhovky

Příspěvek od Marek77 »

Jednička drát, tedy vodič o průřezu 1mm2, snese bez problémů trvalou proudovou zátěž až 6 Ampér. To jsou tři žárovky 21W a ještě zbyde. Tedy pokud mám na autě žárovku jednu, můžu mít klidně na vleku dvě a pořád je to v klidu.


Jak jsem napsal - každý máme jiný pohled. Já vozík netahám a kdybych neměl tažné od bývalého majitele, nikdy bych si jej sám nepořídil. Považuji ho za zbytečnost a jediná výhoda, kterou to pro mě má, že v případě kolize mě ta koule trochu chrání před rozbitou prdelí.

Proto jsem to propojil napřímo a neřeším to. Vy si dělejte, co chcete.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: SVĚTLA MLHOVKY ZADNÍ: nesvíti zadní mlhovky

Příspěvek od parizek_ltm »

Cau kuci,
Umrely mi zadni svetla,pojistky ok,predni svetla ok,brzdovy a mlhovky ok.Jeste jsem vagem nekoukal.Muze to byt nejake rele?Sranda je,ze ve stejnou dobu se nam to stalo i na Fabii.

Diky za jakykoliv napad.
p

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA MLHOVKY ZADNÍ: nesvíti zadní mlhovky

Příspěvek od michall »

VAGem toho asi moc nevykoukáš, co kabely v přechodce? Pokud nejdou jen mlhovky, mrkni, jestli máš v zásuvce TZ odpínač. Jinak měřit, měřit, měřit. Světla se u našeho autí spínají přímo spínačem světel, tj. bez relé.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: SVĚTLA MLHOVKY ZADNÍ: nesvíti zadní mlhovky

Příspěvek od smolda »

Tak budeš muset okouknout i ten spínač jestli správně funguje.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“