Čištění vstřiků - metoda která funguje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Monik5514
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.05.2013 14:08

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od Monik5514 »

Nejlepší je používat od začátku aditiva do nafty od VIFU a problémy se vstřikováním mít nebudeš!

mirahy
Člen klubu
Příspěvky: 11
Registrován: 30.03.2013 05:59
Bydliště: Hořovice - Cerhovice

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od mirahy »

Zdravim
Mam zajimavy problem se Sharanem pd 85kw 2002. Koupil jsem ho a zjistil, ze je v pr... tesneni pod hlavou- event. hlava. Sehnal jsem jinou hlavu, nechal jsem ji u Pejska otlakovat, zafrez. ventily a hlavu srovnat. Dali jsme i nove lagry na vacce a pochopitelne i sadu tesneni na vstrikach. Vse pekne namontovali nazpet. Pred rozebranim auto jezdilo paradne. Na kanale 13 bylo vse ok. hodnoty tak kolem 0.2 - 0.4. Radost poslouchat.
Nyni to po nastartovani na volnobeh klepe jak traktor a hodnoty na 13 kanale jsou na 1 a 2 valci +2.99 a na 3 a 4 valci -2,99. Prehodili jsme mezi sebou vstriky 1a 2 na misto 3 a 4 a naopak 3,4 na misto 1,2. Klepe to stejne. Ale + 2.99 je nyni na 3,4 valci a -2.99 na1,2 valci. Takze vse ukzuje na nejaky zasadni problem se vstriky. Kdyz jsme to byli projet auto melo vykon, slo krasne za plynem.... ale kdyz spadlo na volnobeh - traktor... Zkusili jsme podobne cisteni jak tu popisuje kolega akorat nejakym jimnym pripravkem od BG. Bez vysledku..

Vstriky jsme vyndali a vezu je zitra do Plzne k Cernikovi na cisteni a test. Dam vedet ja jsem dopadl..

Nema nahodou nekdo z Vas podobnou zkusenost? Neni preci mozne, aby odesly vsechny 4 vstriky naraz. Nebo napad cim jinym by to mohlo byt?

Diky za event reakce.. A preju vsem natankovat jen kvalitni naftu a zadne problemy se vstrikovanim. Je to peklo....

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od vilik »

Nechal bych znovu zkontrolovat postavení kliky-vačky. Pro jistotu u někoho jiného. Pejska neznám (pokud to sestavoval on), ale mechanici jsou různí. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

mirahy
Člen klubu
Příspěvky: 11
Registrován: 30.03.2013 05:59
Bydliště: Hořovice - Cerhovice

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od mirahy »

Auto Pejšek je firma,ktera dela servis hlav kousek od Kladna. Tam jsem vezl jen hlavu na servis. Delam to jinak u docela zkuseneho mechanika. Klika vacka by mely byt spravne. To by preci nemelo vykon... Ale dik za typ. Kouknem na to jeste jednou.....

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od hiero »

len uvaha..ak je vsetko ok mechanicky a aj vstreky budu co ked je problem s elektrikou
kablovy zvazok veduci k vstrekovacom a samotne konektory na vstrekovace predsa ste tym hybali tiez
vela krat sa tu pisalo ze to robilo sarapatu a stacilo napruzit kontakty popripadne sa zlomilo vedenie...popripade skontrolovat aj snimac polohy vacky ci je na evojom mieste atd...

sf777
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 10.09.2009 08:22
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od sf777 »

... skus napruzit tie kontakty co sa panajaju na vstreky a pozriet hodnoty vo VCDS ...
caf caf
Passat B8, 140kw, 6/2018, 2.0 TDI, DFHA, DSG 7°, 4Motion

mirahy
Člen klubu
Příspěvky: 11
Registrován: 30.03.2013 05:59
Bydliště: Hořovice - Cerhovice

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od mirahy »

Děkuji chlapi, kabelova lišta ta se měnila hned a kontakty jsem napružil. Chyby to nehlásí, klika vačka na svém místě za pomoci přípravku a dynamicky nastaveno přes vag.. Čidlo vačky je nové a zrovna hledám čidlo klepání jestli sedí na svém místě. Vstřikovače jsem odvezl a čekám na ortel... Dám vědět

mirahy
Člen klubu
Příspěvky: 11
Registrován: 30.03.2013 05:59
Bydliště: Hořovice - Cerhovice

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od mirahy »

Včera nám dorazili vstřiky po testu. Ortel zněl jak jsem předpokládal: Ty dva plusové +2.99 jsou v pr...i a ty dva mínusové ok. Dostali jsme k nim i protokoly o měření, kde bylo vše černé na bílém. Takže můj problém byli skutečně vstřikovače. ??Takže nezbývá než vytahnot "love" a sehnat dva nové?? Bylo nám řečeno, že problém nespočívá v jehle, která bývá oběhaná ale v mechanismu kolem elektromagnetu. Testování všech 4 vyšlo kolem 2500,- včetně protokolů o měření na každý vstřikovač podle čísla.

Takže než bych vstřikovače vyhodil, stálo za pokus ten mechanismus zkusit rozebrat a vyčistit. Vadné vstřiky jsme opatrně upnuli do svěráku, velkým oříškem povolili matku, která svírá z boku elektromagnet. Z druhé strany dva hvězdičkové šroubky, sundat aretační pásek a mechanismus je venku. Je potřeba to dělat opatrně a pamatovat si jak vše bylo pohromadě. Vše bylo skutečně zalepeno černou mazlavou hmotou a nebylo divu, že nefungovali. Malé kanálky byli totálně zalepený.. Hodili jsme šechny komponenty na pár minut do ultrazvukové lázně (v našem případě ultrazvuk na čištění brýlí)... Důkladně jsme pak vše umyli v benzínu a petroleji a pod trochou nafty zkompletovali zpět. Vstřiky jsme namontovali zpět,nastavili vůli , dotahli, .......nastartovali............ a věřte nebo ne motor naskočil jako hodinky. Ty dva rozebrané a námi vyčištěné vstřiky mají nyní korekce kolem nuly !!! Takže za pokus to stálo. Rozhodně tento postup Vám, kdo se s podobným problémem setkáte, doporučuji až po odborném otestování vstřiků a jen pokud jsou podle testu K.O. a byla by to poslední možnost před vyhozením. Jinak bych se do toho rozhodně nes..l !!

Tak doufám, že moje zkušenost třeba někomu pomůže...

Zdar všem a díky ...

sf777
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 10.09.2009 08:22
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od sf777 »

"mirahy"
nemas nahodou nejake foto?? a o ake vstreky islo (cislo)
caf caf
Passat B8, 140kw, 6/2018, 2.0 TDI, DFHA, DSG 7°, 4Motion

mirahy
Člen klubu
Příspěvky: 11
Registrován: 30.03.2013 05:59
Bydliště: Hořovice - Cerhovice

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od mirahy »

Jsou na motor 1.9 tdi pd 85KW 2002 typ AUY

typ vstřikovače je 038 130 073 AK

ale konstrukčně by měli být stejné na každé PDčko (ale to nevím určitě) Fotky jsem nestihl ale můžu to dopodrobna popsat

sf777
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 10.09.2009 08:22
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od sf777 »

DIK ZA ODPOVED
Passat B8, 140kw, 6/2018, 2.0 TDI, DFHA, DSG 7°, 4Motion

Uživatelský avatar
masarik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.07.2012 11:31
Bydliště: Napajedla

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od masarik »

Zdravím, dá se tato metoda použít i na starém komůrkovém TD? konkrétně BMW 325TD, 93'. Dělám ho kámošce, kde je kvůli špatné naftě zasraný jeden vstřik. Na volnoběh nepravidelný chod, jakdyby na 5 válců, při otáčkách vyšších než volnoběh je to ok. Nevím, jestli něco nepos*ru. Díky za radu :)

PS: Když bych chtěl vyčistit a svojem G3 GTD, můžu?
G3 GTD AAZ

Suchy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 09.01.2010 10:18
Bydliště: okolí Č.B.
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od Suchy »

Kolik bych mel pouzit toho Vifu na cisteni vstriku ? Bude stacit tech 0, 5 l ? A jeste jedna vec, kolik nafty do toho prijde ? Jak se tady popisuje to cisteni sani , muzu na to pouzit sprej od Wurta-cistic brzd ?

N3tfoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27.08.2012 12:20

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od N3tfoR »

dá se to provést tak, že tam dám třeba starší palivovej filtr, do kterýho naleju koncentrát VIFu a zapojim ho tak jak má palivovej filtr bejt a nechat běžet tu půlhoďku?

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od vilik »

Starší filtr bych tam nedával. Nevíš, v jakém je za dobu nečinnosti stavu a co se ti z něj po takové době uvolňuje. Předpokládám, že celou dobu nebyl zalitý naftou. Navíc počítej s tím, že v tom velkém filtru ti zůstane o dost víc drahého VIFu, který nevyjedeš, než v "provizorním", malém za cca 80 Kč.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“