ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
standalitvínov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.12.2007 21:51

ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od standalitvínov »

Ahoj .

Mám problém, když nechám mýho Galaxíka stát tak měsíc bez pohybu totálně mi vyžere baterku.
Baterkou to není, tu mám úplně novou. Zatím to řeším odpojováním, ale neba mě pořád dávat kód do rádia a seřizovat hodiny. Navíc netuším jak bych to řešil, kdybych musel nechat auto stát venku. Zamknu - odpojím ale jak pak odemknu, když celej centrál je v elektru?

Díky za každou radu.

Standa

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie vybíjení

Příspěvek od widle »

kup si solární panel, ten dej za okno, zásuvku strč do 12 voltové zástrčky....co jsem někde četl, mělo by to baterku jakž takž dobíjet.....cena byla tuším 1200,- Kč.....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Baterie vybíjení

Příspěvek od Marek77 »

Nevím co máš za motor ani jak velkou máš baterku. Nicméně je potřeba si uvědomit, že STAND-BY proudy v celém autě jsou v součtu relativně veliké, zvláště je-li vůz vybaven větším množstvím komfortní elektroniky. Každá řídicí jednotka, paměťová jednotka nebo podobné části elektroniky mají klidové (STAND-BY) proudy, které je udržují při životě.

Budeš-li uvažovat, že součet STAND-BY proudů ve vozidle může (podle stupně výbavy) být klidně i 50mA, pak za 24 hodin Ti to vycucne z baterky přes 1 Ah. Za měsíc je to 30 - 40 Ah, což u benzinového motoru (kde bývá baterka max. 55 Ah) znamená kolaps.

U motoru naftového (kde je zpravidla baterka o velikosti 70 - 90 Ah) je její kapacita na polovině.

To je ovšem teorie, protože v praxi je to ještě horší. Je totiž známo, že akumulátory jsou kapacitně nestálé a dochází ke známému jevu, jemuž se říká samovybíjení. Akumulátor, i když se nepoužívá, ztrácí svou kapacitu jednoduše tak, že "vyprchá do prostoru". A navíc čím více je akumulátor vybitý, tím rychleji se "samovybíjí".

Když zaparkuješ své auto a vypneš motor, nikdy nemáš akumulátor nabitý na 100% jeho jmenovité kapacity, na to můžeš zapomenout (to by byla překrásná prémie, ale prostě to tak není). K tomu proudy STAND-BY za celý měsíc a samovybíjení a nemůžeš se divit, že to nenastartuješ. A pokud by přece baterka měla snahu s motorem otočit, dostává dost na pr**l. U akumulátorů s vysokým stupněm vybití totiž reálně hrozí přepólování článku a následné znehodnocení celého akumulátoru (mnohokrát jsem to řešil).

Pokud chceš vůz odstavit na měsíc, doporučuji akumulátor odpojit a z vozu vyjmout. Je vhodné jej skladovat mimo auto při teplotě kolem 10 - 15°C (garáž je optimální - ale ne na zemi, tam bývá mnohem nižší teplota než třeba metr nad zemí). Doporučuji ji zkontrolovat a dobít.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Baterie vybíjení

Příspěvek od jenda »

Tu baterku jen odpoj v autě jí klidně nech, ideální by bylo namontovat odpojovač, který by byl přístupný zvenku, pak bys po zapnutí mohl používat i dálku, klidový odběr je mnohdy i podstatně větší než píše Marek já osobně mám 0,12 A, baterka je běžně nabitá na 80 - 90 %, a kapacita klesá i s stářím baterky cca o 15 % ročně. jinak ten panel je také řešení
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od rcmony »

No to máš ještě dobrý, já neodjedu už po 5 dnech (v zimě). Když se motor nažhaví tak už to jen škytne a šmitec. Baterka je rok stará a je ok, ale auto bere v klidu 72mAh. Naštěstí na tak dlouhou dobu odstavím auto málokdy, ale letošní zimu jsem dvakrát startoval z externí baterie.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od widle »

já jsem měl podobný problém, po víkendu mrtvo, koupil jsem 100 Ah baterku a zatím good......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
pitkin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od pitkin »

Řeším ted stejný problém.U mne je to špatný origo alarm.Bralo mi to 0,5-2,50A.Ted je autí na výměne alarmu,tak uvidíme.
Když auto tak pořádny

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od jbarman »

widle píše:já jsem měl podobný problém, po víkendu mrtvo, koupil jsem 100 Ah baterku a zatím good......
Copak se do toho vleze 100Ah baterie? :158: Já jsem to koupil s 55Ah tak jsem zvědavý, jak dlouho vydrží. Pošli fotku. :kap:

Bilardos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 06.01.2008 16:26
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od Bilardos »

jbarman píše:Copak se do toho vleze 100Ah baterie? :158: Já jsem to koupil s 55Ah tak jsem zvědavý, jak dlouho vydrží. Pošli fotku. :kap:
Proč by se nevešla? Předepsaná je tuším minimálně 74Ah, jestli ne víc. S 55Ah tak do felcky.
SII - 1,9 -85kW

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od jbarman »

Bilardos píše:
jbarman píše:Copak se do toho vleze 100Ah baterie? :158: Já jsem to koupil s 55Ah tak jsem zvědavý, jak dlouho vydrží. Pošli fotku. :kap:
Proč by se nevešla? Předepsaná je tuším minimálně 74Ah, jestli ne víc. S 55Ah tak do felcky.
protože je asi veliká :!:

Bilardos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 06.01.2008 16:26
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od Bilardos »

jbarman píše:protože je asi veliká :!:
Tím chceš říct, že si tak ten prostor dělají ve výrobě jak se jim za chce a každý to má jinak?
Ne ne, věř, že se vejde. Nějakých +- 80Ah s přehledem a 9x je akorát.
SII - 1,9 -85kW

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od jbarman »

Bilardos píše:
jbarman píše:protože je asi veliká :!:
Tím chceš říct, že si tak ten prostor dělají ve výrobě jak se jim za chce a každý to má jinak?
Ne ne, věř, že se vejde. Nějakých +- 80Ah s přehledem a 9x je akorát.
třeba do Mitsubishi L300 dávám 100 Ah,ale tzv. japonský rozměr. Normální 100ka by se tam nevešla. Tak proto tu fotku prosím.

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od jbarman »

Mimochodem. Víte proč je tam ten kryt na baterii? Protože baterie nemá ráda teplotu nad 40°C, tak tím krytem se to částečně eliminuje

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od majatrabi »

Taky tam mám 100Ah. Jaký typ to nevím. Nafotit mohu přes víkend.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od widle »

já mám 100 Ah akuma a nima problema
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“